Partnerstwo Secret Double Octopus i FEITIAN Technologies
Secret Double Octopus, lider rozwiązań do uwierzytelniania bezhasłowego nawiązał współpracę partnerską z FEITIAN Technologies, czołowym producentem tokenów sprzętowych i kluczy bezpieczeństwa. Integracja i wykorzystanie rozwijanych przez obie firmy technologii pozwoli dostarczyć przedsiębiorstwom nowe, prostsze i bezpieczniejsze możliwości uwierzytelniania bez użycia haseł.
Firma Secret Double Octopus oferuje technologię uwierzytelniania bezhasłowego, która pozwala całkowicie wyeliminować konieczność używania haseł w złożonych infrastrukturach przedsiębiorstw. Octopus Passwordless Enterprise jest jak dotąd jedynym rozwiązaniem klasy korporacyjnej, które jest w stanie zastosować uwierzytelnianie bez hasła w każdej organizacji i w każdym przypadku użycia: od stacji roboczej i aplikacji lokalnych po usługi w chmurze. Partnerstwo z FEITIAN Technologies i integracja technologii Secret Double Octopus z kluczami bezpieczeństwa FEITIAN pozwoli zaoferować organizacjom innowacyjne, bezpieczne i proste w użyciu rozwiązania uwierzytelniające typu „dotknij i idź” (ang. touch and go).
FEITIAN Technologies jest czołowym dostawcą bezpiecznego i innowacyjnego sprzętu do uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), a także rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM). Firma produkuje i dostarcza sprzęt biometryczny klasy korporacyjnej, klucze bezpieczeństwa z certyfikatem FIDO2, czytniki linii papilarnych, karty inteligentne oraz inne rozwiązania zabezpieczające i uwierzytelniające dla pracowników i konsumentów.
W związku ze stale rosnącą liczbą i skalą cyberzagrożeń, zapotrzebowanie na bezpieczne rozwiązania uwierzytelniające jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Secret Double Octopus i FEITIAN Technologies od lat wspierają transformację cyfrową organizacji, dostarczając rozwiązania, które pozwalają całkowicie wyeliminować konieczność używania haseł, usuwając jednocześnie główną przyczynę naruszeń bezpieczeństwa w organizacji. Dzięki współpracy obu firm klienci korporacyjni otrzymają jeszcze większy wybór opcji uwierzytelniania bezhasłowego, zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa, skalowalność i prostą dla użytkownika obsługę.
Przedstawicielem firmy Secret Double Octopus w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.