PANASONIC ZAPREZENTUJE NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA OBSŁUGI LOTNICZEJ
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Pełna gama urządzeń Panasonic TOUGHBOOK i możliwości prywatnej sieci 5G zostanie zaprezentowana podczas corocznego wydarzenia Aviation Week.
Eksperci ds. konserwacji, napraw i eksploatacji lotnictwa, którzy wymagają idealnego połączenia wytrzymałej niezawodności, łączności i wydajności, mogą zapoznać się z pełną gamą wytrzymałych urządzeń Panasonic TOUGHBOOK na targach MRO Europe w Barcelonie w dniach 23-24 października. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w lotnictwie TOUGHBOOK optymalizuje osiągi w powietrzu i wydajność na ziemi.
MRO Europe to wiodące w regionie wydarzenie dla rynku wtórnego lotnictwa komercyjnego, łączące konferencję wyższego szczebla z międzynarodową wystawą. Organizowany przez Aviation Week, przyciąga ponad 450 dostawców rozwiązań i ponad 10 000 uczestników, reprezentujących każdy poziom łańcucha dostaw w lotnictwie, w tym linie lotnicze, leasingodawców, MRO, producentów OEM, dostawców i ekspertów branżowych.
Niezawodne i hiperpołączone urządzenia
Firma Panasonic zaprezentuje na targach MRO Europe pełną linię modułowych urządzeń wytrzymałych z systemem Windows 11. Zapewniają one wiodącą na rynku wytrzymałość, żywotność baterii, możliwość personalizacji, integrację z pojazdem, łączność i wydajność dla branży lotniczej.
Obejmuje to notebook TOUGHBOOK 40 i odłączany tablet G2 2 w 1. Najnowsze wersje tych urządzeń są wyposażone w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) Intel® AI Boost, która umożliwia przetwarzanie AI na brzegu sieci i znacznie zwiększa wydajność i dokładność dla pracowników mobilnych. Oba są również wyposażone w moduły 5G SA.
Ponadto, wraz ze swoimi partnerami w zakresie rozwiązań łączności, firmą COCUS AG, Panasonic zaprezentuje odwiedzającym MRO Europe swoją prywatną technologię sieci 5G. Od konserwacji predykcyjnej po transfery danych w czasie rzeczywistym między samolotami a zespołami naziemnymi, prywatne sieci 5G zapewniają bardzo niskie opóźnienia, krótsze czasy reakcji oraz ulepszony transfer danych i komunikację dla sektora lotniczego.
Zespół Panasonic TOUGHBOOK będzie obecny na stoisku 9085 na targach MRO Europe. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści, jakie prywatne sieci 5G firmy Panasonic mogą przynieść branży lotniczej, kliknij tutaj:
https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/blog/how-private-5g-ready-take-aviation-industry

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.