Panasonic wprowadza na rynek bezprzewodowy system do prezentacji
Wczoraj, podczas targów ISE w Amsterdamie, firma Panasonic zaprezentowała swój bezprzewodowy system do obsługi prezentacji, zaprojektowany z myślą o łatwej i wydajnej pracy zespołowej w salach konferencyjnych, małych pomieszczeniach oraz salach lekcyjnych. System umożliwia prezentowanie materiałów wizualnych i dźwiękowych na monitorach i projektorach firmy Panasonic nawet czterem osobom jednocześnie, bez potrzeby używania kabli i podłączania różnych komputerów.
System bezprzewodowy z monitorami firmy Panasonic klasy premium
Aby udostępnić materiały na monitorze, użytkownik musi jedynie podłączyć specjalny przekaźnik do portów USB i HDMI swojego komputera i nacisnąć przycisk. Nie jest konieczne konfigurowanie sprzętu, dodatkowe oprogramowanie ani instalowanie sterowników.
Bezprzewodowy system do obsługi prezentacji jest dostępny w dwóch wersjach: podstawowej z tunerem STB oraz bezprzewodowej z odbiornikiem SDM. Odbiornik SDM opracowano tak, by idealnie pasował do gniazda rozszerzeń Intel® SDM, w które wyposażone są monitory Panasonic SQ1. Nie jest wymagane połączenie komputera i monitora kablem, eliminując problemy związane z dostępnością miejsca. W przypadku monitorów i projektorów firmy Panasonic bez gniazda SDM, w którym można umieścić odbiornik, dostępna jest wersja z tunerem STB do podłączenia za pomocą kabla.
W przeciwieństwie do niektórych innych systemów rozwiązanie firmy Panasonic nie wymaga instalowania żadnego specjalnego oprogramowania na komputerze. Aby udostępnić ekran komputera na monitorze, użytkownik musi jedynie nacisnąć przycisk na podłączonym do niego przekaźniku. Komputery prezentujących przełącza się w ten sam sposób — wystarczy nacisnąć przycisk.
Za wysokiej jakości obraz odpowiada przetwarzanie sprzętowe, które umożliwia kompresję i dekompresję obrazu w celu uzyskania rozdzielczości Full HD. System obsługuje także prezentacje zawierające materiały wideo. Transmisja bezprzewodowa spełnia wymagania standardu IEEE802.11ac.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.