Panasonic rozszerza obsługę NDI® dla kamer
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Integracja sprzętu wideo z siecią IP z bezpłatnymi aktualizacjami NDI®
Panasonic Connect Europe ogłosił na konferencji, że rozszerzy obsługę NDI® (Network Device Interface), otwartego standardu łączenia urządzeń wideo w sieci, na zintegrowane kamery PTZ 4K (AW-UE40W/K, AW-UE50W/K, AW-HE145 i AW-UE 150W/K), oraz rejestrator AG-CX350 z kartą pamięci. Aktualizacje, które wcześniej wymagały płatnej licencji od Vizrt NDI AB, zostaną udostępnione poprzez bezpłatną aktualizację oprogramowania układowego w okresie od grudnia 2024 r. do kwietnia 2025 r., po czym modele zostaną wysłane ze wstępnie aktywowanym NDI® .
Bezpłatna aktualizacja aktywuje funkcję NDI® jako standardową funkcję w ponad 80 000 urządzeń używanych obecnie w różnych środowiskach produkcji wideo. Wraz z przyspieszeniem integracji technologii IP ze sprzętem wideo, ten krok pomoże rozszerzyć ekosystem NDI® i zwiększyć wydajność oraz elastyczność przepływów pracy związanych z produkcją wideo.
NDI® to otwarty standard łączenia sprzętu wideo w sieciach IP, umożliwia wykorzystanie urządzeń obsługujących NDI® do budowy systemów w standardowych gigabitowych sieciach IP. Upraszcza to przenoszenie przepływów pracy związanych z produkcją wideo do środowisk IP, umożliwiając większej liczbie urządzeń dostęp do wszystkich urządzeń obsługujących NDI® w sieci. Urządzenia te obejmują miksery, kamery i serwery multimediów, co pozwala na wykorzystanie różnorodnych treści w produkcji wideo. Ponadto kamery PTZ z obsługą NDI® firmy Panasonic, które obsługują PoE — pojedyncze rozwiązanie kablowe do zasilania, sterowania i transmisji audio/wideo — znacznie zmniejszają koszty instalacji i okablowania oraz złożoność.
Produkty obsługiwane przez Panasonic NDI® obejmują kamery PTZ, takie jak AW-UE160W/K, AW-UE100W/K i AW-UE80W/K, kamery studyjne, takie jak AK-UCX100[1], wielofunkcyjne kamery 4K AW-UB50[2] i AW-UB102, kompaktowe miksery AV-HSW10 i AV-UHS500[3], a także platformę IT/IP KAIROS i wtyczkę Video Mixer do pakietu Media Production Suite. Razem można je wykorzystać do tworzenia elastycznych i wydajnych systemów produkcji wideo IP dla szerokiego zakresu potrzeb.
Standaryzując integrację NDI® w całej swojej linii produktów, firma Panasonic dąży do rozwoju sieci IP dla sprzętu wideo.
[1] AK-UCX100 będzie dostępny w 4. kwartale 24 roku.
[2] Modele AW-UB10 i AW-UB50 będą dostępne w pierwszym kwartale 2025 roku, a NDI® zostanie wdrożone w najbliższej przyszłości.
[3] Jednostka NDI® I/F AV-UHS5M6G jest wymagana do korzystania z NDI® z AV-UHS500.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.