Panasonic rewolucjonizuje doświadczenia wizualne na Igrzyskach Olimpijskich
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Panasonic z dumą ogłasza zakończenie zaawansowanej instalacji sprzętu audiowizualnego na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Jako globalny partner olimpijski w kategorii sprzętu audio i wideo, Panasonic odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wyjątkowych doświadczeń wizualnych dla widzów na całym świecie.
Innowacyjne Rozwiązania AV na Igrzyskach Olimpijskich
W ramach przygotowań do igrzysk, Panasonic dostarczył i zainstalował zaawansowany sprzęt w najważniejszych obiektach olimpijskich. Kluczowym elementem projektu jest instalacja 130 projektorów laserowych o wysokiej jasności, w tym najmniejszych i najlżejszych projektorów dostępnych na rynku. Projektory te są zainstalowane w kompleksie pływackim w La Defense, który był gospodarzem konkurencji pływackich.
Panasonic wprowadził również nowoczesne kamery PTZ, kamery studyjne oraz systemy do przełączania wideo na żywo, takie jak KAIROS, które umożliwiają zaawansowane mapowanie pikseli i elastyczną kontrolę w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, wprowadzono system monitorowania zdalnego dla projektorów RQ35k, co pozwala na precyzyjne zarządzanie i optymalizację wydajności sprzętu.
Wyzwania Projektowe
W realizacji tego projektu kluczowym wyzwaniem była redukcja śladu węglowego. Panasonic skoncentrował się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliły na zmniejszenie wpływu na środowisko, co wpisuje się w ich zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
Równocześnie, zespół Panasonic musiał zapewnić, że wszystkie elementy sprzętu będą w pełni operacyjne w dniu igrzysk. Wymagało to intensywnej pracy nad osiągnięciem najwyższej jakości przy minimalnych kosztach, co było możliwe dzięki ścisłej współpracy firmy z integratorami systemów oraz ekipami produkcyjnymi.
Więcej Informacji w Filmie
Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego, który szczegółowo opisuje proces instalacji oraz wyzwania związane z realizacją projektu. Film zawiera również wywiady z członkami zespołu projektowego, kontraktorami AV i firmami wynajmującymi sprzęt. Materiał jest dostępny z polskimi napisami i można go zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=bkrdxRJHLLA

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.