Panasonic rewolucjonizuje doświadczenia wizualne na Igrzyskach Olimpijskich
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Panasonic z dumą ogłasza zakończenie zaawansowanej instalacji sprzętu audiowizualnego na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Jako globalny partner olimpijski w kategorii sprzętu audio i wideo, Panasonic odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wyjątkowych doświadczeń wizualnych dla widzów na całym świecie.
Innowacyjne Rozwiązania AV na Igrzyskach Olimpijskich
W ramach przygotowań do igrzysk, Panasonic dostarczył i zainstalował zaawansowany sprzęt w najważniejszych obiektach olimpijskich. Kluczowym elementem projektu jest instalacja 130 projektorów laserowych o wysokiej jasności, w tym najmniejszych i najlżejszych projektorów dostępnych na rynku. Projektory te są zainstalowane w kompleksie pływackim w La Defense, który był gospodarzem konkurencji pływackich.
Panasonic wprowadził również nowoczesne kamery PTZ, kamery studyjne oraz systemy do przełączania wideo na żywo, takie jak KAIROS, które umożliwiają zaawansowane mapowanie pikseli i elastyczną kontrolę w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, wprowadzono system monitorowania zdalnego dla projektorów RQ35k, co pozwala na precyzyjne zarządzanie i optymalizację wydajności sprzętu.
Wyzwania Projektowe
W realizacji tego projektu kluczowym wyzwaniem była redukcja śladu węglowego. Panasonic skoncentrował się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliły na zmniejszenie wpływu na środowisko, co wpisuje się w ich zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
Równocześnie, zespół Panasonic musiał zapewnić, że wszystkie elementy sprzętu będą w pełni operacyjne w dniu igrzysk. Wymagało to intensywnej pracy nad osiągnięciem najwyższej jakości przy minimalnych kosztach, co było możliwe dzięki ścisłej współpracy firmy z integratorami systemów oraz ekipami produkcyjnymi.
Więcej Informacji w Filmie
Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego, który szczegółowo opisuje proces instalacji oraz wyzwania związane z realizacją projektu. Film zawiera również wywiady z członkami zespołu projektowego, kontraktorami AV i firmami wynajmującymi sprzęt. Materiał jest dostępny z polskimi napisami i można go zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=bkrdxRJHLLA

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.