Komunikaty PR

Panasonic przedstawia nowy obiektyw

2022-05-25  |  14:18
Biuro prasowe

LEICA DG SUMMILUX 9mm F 1.7 ASPH (H-X09) 

Nowy ultraszerokokątny obiektyw Mikro Cztery Trzecie 18 mm* z dużą przysłoną F1,7

Panasonic z przyjemnością przedstawia nowy, ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 (odpowiednik aparatu 35 mm: 18 mm) do serii LUMIX G oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie. LEICA DG SUMMILUX 9 mm (H-X09) to niezrównany obiektyw, który charakteryzuje się wyjątkowo krótką odległością ogniskowania 0,095 m i znakomitym współczynnikiem powiększenia 0,25x (odpowiednik aparatu 35 mm: 0,5x). Połączenie tych wyjątkowych specyfikacji umożliwia podkreślenie fotografowanej osoby bądź obiektu na rozległym tle. Charakteryzuje się również wysoką wydajnością i płynnym, pięknym efektem bokeh zarówno na zdjęciach, jak i filmach, spełniając rygorystyczne standardy LEICA.

LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 składa się z dwunastu soczewek w dziewięciu grupach, w tym dwóch soczewek asferycznych, dwóch soczewek ED (o bardzo niskiej dyspersji) i jednej soczewki UHR (Ultra wysoki współczynnik załamania), aby skutecznie tłumić zarówno osiową aberrację chromatyczną, jak i chromatyczną aberrację powiększenia. Dzięki soczewkom asferycznym korygowany jest również astygmatyzm, co zapewnia wysoką rozdzielczość. Co więcej, soczewka UHR (Ultra-High Refractive Index) zapewnia jednolitą jakość obrazu od środka do samej krawędzi, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia rozmiaru obiektywu. Średnica filtra wynosi 55 mm.

LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 jest w stanie płynnie i cicho pracować z systemem AF aparatu i komunikuje się z aparatem z prędkością do 240 kl./s. W przypadku ustawienia nieliniowego ostrość jest przesuwana o zmienną wielkość zgodnie z prędkością obrotową pierścienia ostrości, podczas gdy przy ustawieniu liniowym ostrość jest przesuwana o wyznaczoną wartość zgodnie z kwantem obrotu pierścienia ostrości. Czułość (wielkość przesunięcia ostrości na kwant obrotu) można wybrać w zakresie od 90 do 360 stopni*1 na 30 stopni, aby umożliwić zamierzone działanie ostrości. LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 wyróżnia się również wydajnością nagrywania wideo dzięki mechanizmowi, który tłumi „oddychanie” ostrości, co było problemem wszystkich wymiennych obiektywów zaprojektowanych do robienia zdjęć. Dzięki mikrokrokowej regulacji przysłony, która zapewnia płynną zmianę ekspozycji, produkt umożliwia nagrywanie wideo o profesjonalnej jakości.

Dzięki kompaktowym rozmiarom i wadze około 130 g, LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 oferuje oszałamiającą mobilność systemu Mikro Cztery Trzecie. Wytrzymała konstrukcja odporna na kurz i zachlapania*2 pozwala na użytkowanie w trudnych warunkach, nawet w temperaturze minus 10 stopni Celsjusza, zapewniając najwyższą niezawodność.

Panasonic angażuje się w rozwój obiektywów Mikro Cztery Trzecie, aby dalej rozszerzać swoją ofertę w celu zaspokojenia potrzeb klientów.

LUMIX H-X09 to produkt kwalifikujący się do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO został zaprojektowany, aby wspierać użytkowników LUMIX, gdy najbardziej tego potrzebują, oferując szereg korzyści dostępnych dla członków nie tylko w ich własnych krajach, ale także w krajach, które odwiedzają w ramach ich pracy.

Sprawdź www.lumix-pro.com, aby uzyskać szczegółowe informacje i przeczytać warunki dotyczące kwalifikujących się poziomów, krajów i produktów.

*Odporność na kurz i zachlapanie nie gwarantuje, że nie nastąpi uszkodzenie, jeśli obiektyw zostanie wystawiony na bezpośredni kontakt z kurzem i wodą.

* Projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.