Komunikaty PR

PanaCast 50 i PanaCast 20 - nowe inteligentne urządzenia wideo od Jabra

2021-04-28  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania zdjęcie ( 0.18 MB )

Firma Jabra zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty nowych produktów z rodziny Jabra PanaCast, które wzbogacają sale konferencyjne o wideo, audio i inteligencję, i są dostosowane do potrzeb miejsca pracy w nowej rzeczywistości. Jabra PanaCast 50 zostało zaprojektowane jako pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji, spełniające wymagania nowej rzeczywistości, a Jabra PanaCast 20 to przełomowa, inteligentna kamera osobista.

Praca hybrydowa stała się nieodłącznym elementem nowej rzeczywistości. Zespoły coraz częściej korzystają z technologii wspomagających współpracę i chcą to robić w sposób elastyczny i hybrydowy — w kawiarniach, własnych domach czy biurach. Od początku pandemii obserwujemy znaczny wzrost wykorzystania technologii wideo przez rozproszone zespoły. Przedtem autonomicznej kamery internetowej lub wbudowanej kamery komputerowej używało 66% pracowników biurowych — obecnie robi tak 86% pracowników w domach1. Urządzenia z rodziny Jabra PanaCast zostały opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączą one realistyczny obraz, przodujące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję, by wprowadzać nową jakość do spotkań i współpracy.

Zakupując rozwiązania do biura, firmy często muszą wybierać między znakomitym dźwiękiem a obrazem o wysokiej rozdzielczości. Jabra PanaCast 50 odpowiada na tę potrzebę jako rozwiązanie plug and play, które oferuje najbardziej wciągające wrażenia wizualne dostępne obecnie na rynku.

PanaCast 50: wciągający obraz i dźwięk

PanaCast 50 wciela się w rolę „reżysera” spotkania i inteligentnie dostosowuje transmisję wideo do jego przebiegu. Funkcja Virtual Director wykorzystuje oparte na sztucznej inteligencji strumienie wideo i audio oraz zastrzeżone algorytmy Jabra do automatycznej regulacji kadru w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180‑stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem.

Jabra PanaCast 50 ma dziewięć wydajnych procesorów do przetwarzania brzegowego, w tym dwa najnowocześniejsze procesory sztucznej inteligencji przeznaczone specjalnie do zastosowań audio i wideo. Ta niezwykle zaawansowana architektura systemu umożliwia inteligentnemu rozwiązaniu do telekonferencji integrowanie w czasie rzeczywistym dźwięku, obrazu oraz danych. Dzięki temu funkcja Inteligentny zoom zawsze doskonale ustawia użytkownika w kadrze z myślą o zdalnych rozmówcach. Funkcja Virtual Director przenosi kadry wideo między osobami aktualnie mówiącymi, w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. Dzięki temu zdalni uczestnicy mogą znacznie łatwiej śledzić przebieg dyskusji, a Jabra PanaCast 50 oferuje im wciągające, realistyczne doznania bez rozpraszania uwagi.

Jabra PanaCast 50 może dostarczać dwa strumienie wideo jednocześnie, a tym samym wykonywać różne funkcje naraz. Kiedy jeden strumień wideo jest skoncentrowany na uczestnikach spotkania, drugiego można użyć do prezentacji określonego obszaru w pomieszczeniu. Dwa strumienie wideo umożliwiają też korzystanie z wbudowanej w urządzenie funkcji udostępniania tablicy, której zawartość jest rejestrowana i udoskonalana w czasie rzeczywistym. Obraz ten jest następnie transmitowany na żywo w ramach spotkania, lekcji czy wykładu, dzięki czemu każdy uczestnik czy uczeń może zobaczyć zawartość tablicy i brać aktywny udział w dyskusji, nawet jeśli nie znajduje się w sali.

Działanie oparte na wnioskach z danych

Oprócz dwóch strumieni wideo, PanaCast 50 przesyła także niezależny strumień danych obejmujący zawsze 180-stopniowe pole widzenia. Zawiera on anonimowe metadane dotyczące liczby osób oraz informacje liczbowe w czasie rzeczywistym. Ze względu na 180-stopniowe pole widzenia PanaCast 50 może obejmować 100% sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób. Informacje te są anonimowe, ponieważ urządzenie po prostu liczy osoby bez ich rozpoznawania.

Funkcja PeopleCount w PanaCast 50 umożliwia systemowi porównanie liczby osób obecnych na spotkaniu ze zdefiniowaną przez klienta liczbą miejsc. W ten sposób można sprawdzić, czy pomieszczenie nie jest przepełnione. Jeżeli liczba uczestników przekroczy limit miejsc, PanaCast 50 poinformuje o tym obecne osoby w sposób wizualny i dźwiękowy, umożliwiając podjęcie odpowiednich decyzji z punktu widzenia bezpieczeństwa i samopoczucia. Oznacza to, że wszyscy zebrani w pomieszczeniu otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o naruszeniu lokalnych wytycznych. Za pośrednictwem interfejsu sieciowego administratorzy IT mogą pozyskiwać dane obejmujące dłuższe okresy. W ten sposób firma może na podstawie danych podejmować decyzje o wykorzystywaniu sal konferencyjnych. Firmy mogą sprawdzać, ile pomieszczeń jest używanych, nawet kiedy nie trwają obecnie żadne spotkania, co pomoże im w zarządzaniu przestrzenią biurową.

Donośny dźwięk

PanaCast 50 ma osiem mikrofonów kształtujących wiązkę z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu. Towarzyszą im inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery donośne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem wysokiej klasy i rozdzielczości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób. Rozwiązanie PanaCast 50 jest też zoptymalizowane pod kątem wszystkich czołowych platform UC. Oprócz współpracy z Microsoft Teams i Zoom, działa również bezproblemowo z Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms, co ułatwia współpracę.

PanaCast 20: znakomite zabezpieczenia do współpracy wideo w kieszonkowym urządzeniu

Jabra PanaCast 20 to kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie, o estetycznym i ładnym wyglądzie, które umożliwia osobom pracującym elastycznie korzystanie z wysokiej jakości, bezpiecznej współpracy wideo niezależnie od miejsca pracy. Zawiera ono funkcje sztucznej inteligencji, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem procesora do przetwarzania brzegowego. W samym urządzeniu generowane są zaawansowane funkcje, niewymagające wysyłania danych do chmury ani instalowania dodatkowego oprogramowania. Znacznie minimalizuje to ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania. Osłona obiektywu gwarantuje użytkownikom kamery poczucie prywatności i zapobiega przypadkowemu włączeniu kamery, zapewniając im dodatkowo poczucie spokoju.

Zabezpieczenia są ważne dla osób pracujących poza biurem, ale nie mniej istotna jest jakość obrazu. PanaCast 20 zapewnia ją, oferując wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD, HDR, a także personalizowany Inteligentny zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy.

Aurangzeb Khan, starszy wiceprezes ds. inteligentnych systemów wizyjnych w Jabra, powiedział: „Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań, a takie właśnie są naszym zdaniem nowe produkty Jabra PanaCast 50 i PanaCast 20. Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy PanaCast 50 — pierwsze rozwiązanie do wideokonferencji łączące w sobie przodujące w skali światowej technologie audio Jabra, 180-stopniowe pole widzenia oraz informacje o wykorzystaniu pomieszczenia. Dzięki temu umożliwia ono prowadzenie spotkań i współpracę dla wszystkich uczestników w nowej rzeczywistości. Czas zacząć myśleć o wyposażaniu biur na przyszłość, tworzeniu optymalnych warunków do współpracy dla pracowników hybrydowych, a także o zapewnieniu maksymalnej produktywności po powrocie pracowników do biur. Zapraszamy firmy, organizacje i instytucje z całego świata do korzystania z nieosiągalnej dotychczas jakości audio i wideo, którą gwarantują inteligentne urządzenia Jabra PanaCast”.

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 50:

  • Imponująca jakość dźwięku światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań audio
  • Wyjątkowo szerokie, 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące wszystkich uczestników spotkania z zachowaniem bezpiecznej odległości2
  • Funkcja Virtual Director inteligentnie dostosowująca wideo w czasie rzeczywistym, by wzmocnić poczucie udziału w spotkaniu2
  • Funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generujące anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych
  • Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych
  • Transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym ułatwiająca zdalną współpracę
  • Niezwykle zaawansowana architektura systemu oraz dwa wbudowane procesory sztucznej inteligencji do przetwarzania brzegowego, umożliwiające korzystanie z zaawansowanych funkcji
  • Szybka konfiguracja plug and play oraz maksymalna łatwość obsługi
  • Łatwy montaż przy użyciu uchwytu ściennego, podstawki na stół i uchwytu ekranowego (VESA)3
  • Współpraca z Microsoft Teams, Microsoft Teams Rooms, Zoom oraz Zoom Rooms i optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Jabra PanaCast 50: dostępność od 15 czerwca 2021 r. w kolorze czarnym i szarym, rekomendowana cena producenta: 1195 USD/1065 EUR

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast50

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 20:

  • Personalizowany Inteligentny zoom
  • Inteligentna optymalizacja oświetlenia
  • Funkcja obraz w obrazie — użytkownicy mogą zdefiniować drugi strumień wideo i łatwo go umieścić na głównym obrazie
  • Wideo 4K Ultra HD, HDR
  • Sztuczna inteligencja z przetwarzaniem brzegowym umożliwia działanie zaawansowanych funkcji oraz zwiększanie bezpieczeństwa elastycznej pracy z dowolnego miejsca 
  • Łączność plug and play umożliwiająca błyskawiczne rozpoczęcie współpracy
  • Współpraca z Microsoft Teams i Zoom oraz optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Jabra PanaCast 20: dostępność od 1 sierpnia 2021 r. w kolorze czarnym, rekomendowana cena producenta 299 USD/267 EUR

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast20

* Zawiera uchwyt ścienny

1 Badanie przeprowadzone przez Jabra i Kantar: „Work from Home during Covid-19”, listopad 2020

2 Funkcje Virtual Director i Inteligentny zoom można wybierać za pośrednictwem Jabra Direct i Jabra Xpress

3 Podstawka na stół i uchwyt ekranowy do nabycia osobno

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie iSpot & Cortland razem dla Was Biuro prasowe
2024-05-14 | 12:00

iSpot & Cortland razem dla Was

iSpot – Apple Premium Partner – oraz Cortland – znaczący Apple Premium Reseller – łączą siły, wydobywając najmocniejsze atuty obu marek. Wszystko po to, aby razem
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-14 | 09:00

Avanade wspiera organizacje we wdrożeniu Microsoft 365 Copilot

Według raportu Avanade „Generative AI Organizational Readiness Report”, zdecydowana większość pracowników (79 proc.) spodziewa się, iż narzędzia wykorzystujące Gen AI będą miały wpływ nawet na 20 godzin ich
Technologie Autodesk partnerem PZFD. Wspólny cel: cyfryzacja branży budowlanej
2024-05-10 | 12:00

Autodesk partnerem PZFD. Wspólny cel: cyfryzacja branży budowlanej

Warszawa, maj 2024 – Autodesk, został partnerem Polskiego Związku Firm Deweloperskich - największej organizacji branży deweloperskiej w Polsce, zaangażowanej w tworzenie najlepszych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.