Oto potężna bestia – powerbank Xtorm XB402 Titan z Power Delivery o mocy 140 W
Znajdziemy w nim cztery złącza USB-C Power Delivery, dlatego jest w stanie zasilać energią wiele sprzętów jednocześnie. Może się pochwalić pojemnością 24000 mAh, co wystarczy na wielokrotne naładowanie urządzenia mobilnego. Obsługuje ładowanie przelotowe, a uwagę zwraca dyskretny wyświetlacz LED w pikselowym stylu retro. Powerbank właśnie trafił do sprzedaży.
To kolejna taka propozycja na polskim rynku od holenderskiego producenta Xtorm, wyspecjalizowanego w segmencie powerbanków, ładowarek, stacji ładujących, kabli i różnego rodzaju adapterów. Najnowszy bank energii stanowi syntezę minimalistycznego designu, trwałych materiałów, innowacyjnych funkcji i elementu, który jest w tym zestawieniu najważniejszy – potężnych zasobów dostarczanej mocy. Dzięki temu nie zabraknie nam jej w razie potrzeby szybkiego zasilenia energią notebooka, smartfona, tabletu, czytnika eBooków, kontrolera do gier, konsoli, słuchawek czy mobilnego głośnika.
Na starcie warto wgryźć się w technikalia modelu XB402 Titan. Dysponuje on czterema obustronnymi gniazdami USB typu C i łącznie oferuje rzadko spotykany wynik 140 W mocy. Pojemność akumulatora wynosi 24000 mAh. Jeden z portów USB-C o mocy 140 W jest zoptymalizowany do ładowania MacBooków lub innych laptopów i może w pełni zasilić ich baterię w zaledwie półtorej godziny. Testy wykazały, że jest w stanie naładować MacBooka Pro do połowy stanu baterii w pół godziny. Pozostałe wejścia USB-C są przeznaczone do ładowania smartfona lub tabletu. Warto też zaznaczyć, że każdy port obsługuje technologię Power Delivery, istotnie przyspieszającą proces ładowania. Pozwala ona na rozpoznanie rodzaju podłączonego urządzenia i dopasowaniu do niego napięcia prądu, co wydłuża żywotność akumulatora. Model XB402 Titan jest też zabezpieczony przed przeciążeniem, głębokim rozładowaniem i zwarciem.
Interesującym wyróżnikiem jest na pewno wyświetlacz LED, pokazujący stan naładowania baterii. Jego pikselowa konstrukcja inspirowana stylem retro na pewno ucieszy wszystkich sentymentalnych fanów technologii z dawnych lat. Wyświetlacz uaktywnia się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, pokazując aktualny stan naładowania baterii wyrażony w procentach. Po wyłączeniu panel jest niewidoczny i nie zaburza ogólnych wrażeń estetycznych.
Prezentowany powerbank obsługuje ładowanie przelotowe. W praktyce oznacza to, że można zasilać za jego pomocą sprzęt nawet wtedy, gdy on sam jest właśnie uzupełniany energią. To ostatnie umożliwia dołączony do zestawu magnetyczny, pleciony i wytrzymały kabel. Sam proces uzyskiwania pełnej energetycznej gotowości zajmuje półtorej godziny.
Jeśli chodzi o konstrukcję obudowy, producent zastosował nietypowe rozwiązanie, gdyż z boku urządzenia wydrążono specjalny podłużny schowek na kabel ładujący. Przewód trzyma się uchwytu dzięki magnesowi. W ten sposób możemy go szybko wyjąć i użyć, nie musimy też martwić się o wyłamanie jakichkolwiek elementów. Co więcej, minimalizujemy ryzyko zgubienia go podczas podróży. Natomiast sam korpus modelu XB402 Titan zbudowany został z w pełni recyklingowanego plastiku. Ekologia jest zresztą znakiem rozpoznawczym marki, co przejawia się również w stosowaniu opakowań także pochodzących z recyklingu.
Wymiary urządzenia to 19 cm długości, 9 cm szerokości i 3 cm wysokości, zaś waży 833 g. Utrzymane zostało w stonowanej klasycznej czerni.
Powerbank Xtorm XB402 Titan o mocy 140 W jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 899 zł. Dostępna jest też podobna wersja XB401 Titan o mocy 60 W. Dysponuje ona taką samą pojemnością akumulatora i trzema portami USB-C, a potrafi w pełni naładować laptop w dwie godziny. Zapłacimy za nią 719 zł.
W ofercie marki Xtorm znajdziemy także szeroki wachlarz potężnych stacji ładujących o mocy od 70 do nawet 1300 W, w tym modele zasilane energią słoneczną. Wszystkie szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://www.xtorm.eu.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.