O psie co jeździł… Uberem
Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami.
Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich właścicielach, Uber wprowadził specjalny produkt, który umożliwia im wspólne, komfortowe podróże za pośrednictwem aplikacji, kiedy załatwiają oni sprawy na mieście, udają się do weterynarza, lub na spacery z dala od miejskiego zgiełku.
Pets na medal
Według danych pochodzących z platformy Uber, Polacy chętnie podróżują ze swoimi zwierzętami. Od momentu uruchomienia usługi nad Wisłą, zamówiliśmy najwięcej przejazdów w całej Europie! Uber Pets od samego początku cieszy się dużą popularnością. Od początku tego roku tego roku liczba przejazdów urosła o blisko 57 proc. Najpopularniejszym dniem na wspólną przejażdżkę okazała się sobota, a średnia długość przejazdu wyniosła około 8 km.
Według danych z platformy, jeśli chcielibyśmy ustanowić dzień podróżowania z psem Uberem, przypadłby on na 14 sierpnia. W tym dniu zamówiono rekordowo dużo przejazdów. Najchętniej z usługi Pets korzystają mieszkańcy Warszawy i Poznania, a na kolejnych miejscach plasują się o Kraków, Gdańsk oraz Wrocław.
Poznań i Warszawa przyjazne zwierzętom
Z danych wynika też, że najbardziej przyjaznym zwierzętom miastem jest Poznań. To tutaj kierowcy najczęściej zgadzają się, aby realizować przejazdy w towarzystwie czworonogów. Miastem, gdzie zamawiamy Uber Pets najczęściej, pozostaje jednak Warszawa — rekordzista skorzystał z tej usługi aż 319 razy!
Użytkownicy doceniają podróże z Uber Pets. W komentarzach pozostawionych po zakończonych przejazdach pasażerowie dziękują za komfortowa i bezpieczną podróż, oraz wyrozumiałość dla ich psów, kotów… a nawet jeży.
Zamówienie przejazdu Uber Pets jest tak proste jak podróż popularnym UberX. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wybrać adres docelowy, odbioru, a platforma połączy nas z najbliższym kierowcą, który wyraził zgodę na podróże ze zwierzętami domowymi.
Korzystając z Uber Pets, należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:
· Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
· W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana — aby zadbać o czystość pojazdu
· Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
· Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów
W ramach Uber Pets można podróżować ze zwierzętami domowymi. Więcej informacji na temat korzystania z Uber Pets można znaleźć na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/uber-pets
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.