NOWY WD MY PASSPORT SSD – Z MYŚLĄ O SZYBKOŚCI
Western Digital oficjalnie wprowadza do oferty nowe modele zewnętrznych dysków SSD z popularnej serii My PassportTM SSD – oferujące do 2TB* pojemności urządzenia zaprojektowano z myślą o użytkownikach oczekujących najwyższej wydajności i szybkości. Zamknięte w zgrabnej, metalowej obudowie i oferujące najwyższą prędkość przesyłania danych (dzięki zastosowania technologii NVMe™) nowe dyski pozwalają użytkownikom domowym i profesjonalistom wygodnie, szybko i bezpiecznie zapisywać, przechowywać i chronić wszelkie ważne dla nich pliki.
“Nowa seria My Passport SSD gwarantuje wydajność, niezawodność i wszechstronność, której oczekują od nas klienci. To potężne i wyrafinowane rozwiązanie dla osób, które codziennie tworzą i gromadzą dane, hobbystów czy profesjonalistów, którzy chcą przechowywać i przenosić szybko ogromne ilości plików. Zaokrąglone narożniki, falujące akcenty i miękkie krawędzie sprawiają, że dyski prezentują się wyjątkowo elegancko – zastosowane w nich charakterystyczne wzornictwo nie pozostawia jednak wątpliwości, że pochodzą one z wielokrotnie nagradzanej i docenianej przez użytkowników serii WD My Passport” – powiedziała Susan Park, vice president działu Consumer Solutions w Western Digital.
Stworzone dla twórców
Dziś częściej niż kiedykolwiek wszyscy jesteśmy twórcami – i wszyscy szukamy rozwiązań, które pozwolą nam bezpiecznie zapisywać, przechowywać i przenosić nasze cyfrowe dzieła (które na dodatek stają się coraz większe). Dzięki nowym dyskom My Passport SSD możemy przenosić i edytować pliki blisko dwukrotnie szybciej niż w przypadku poprzedniej generacji – dzięki czemu mamy więcej czasu na inne działania. Nie jest ważne, czy korzystasz na co dzień z laptopa czy komputera stacjonarnego, czy twoje pliki potrzebne są ci w pracy czy w domu – na nowych dyskach możesz je bezpiecznie przechowywać.
Wydajność SSD… w nowej szacie
Nowa seria WD My Passport SSD została od podstaw zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikom najwyższą wydajność i niezawodność… a także odrobinę luksusu. Stylowa obudowa nie tylko świetnie wygląda, ale jest też odporna na uszkodzenia i skutecznie chroni swoją zawartość. Dyski idealnie leżą w dłoni i doskonale mieszczą się w torbie czy kieszeni plecaka, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć swoje dane zawsze pod ręką i pozostać produktywnymi niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Co istotne, dyski dostępne są w całej gamie stylowych, modnych kolorów (w tym m.in. szarym, błękitnym, czerwonym oraz złotym), więc każdy może wybrać wersję idealnie pasującą do jego preferencji.
Nowości z serii My Passport SSD oferują również zestaw najnowocześniejszych funkcji i technologii:
- Niesamowicie szybką technologię NVMe, zapewniającą prędkość odczytu danych sięgającą 1050 MB/s1 oraz zapisu sięgającą 1000MB/s1.
- Zabezpieczenie zawartości hasłem i 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES – co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych i łatwość obsługi.
- Odporność na wibrację, wstrząsy i upadki (do 1,98 m)
- Oprogramowanie2 pozwalające na łatwe wykonywanie backupu dużych plików na dysku lub w chmurze danych3.
- Złącze USB 3.2 Gen-2 z kablem USB-C™ i adapterem USB-A.
- Gotowość do pracy z komputerami Mac® i PC (bez instalowania dodatkowego oprogramowania).
Ceny i dostępność
Dyski WD My Passport SSD objęte są 5-letnią ograniczoną gwarancją i są już teraz dostępne – w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB, w kolorze Grey (szary) u wybranych sprzedawców na całym świecie. Dodatkowe kolory i wersje o wyższej pojemności pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Sugerowana cena producenta (MSRP) wersji 500 GB to 780 PLN, zaś 1 TB – 1250 PLN.
Najnowsze informacje nt. produktów WD:
- Facebook: WD
- Instagram: @wdcreators
- Twitter: @WDCreators
* w przypadku podawania pojemności, 1GB = 1 miliard bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.
1 w przypadku podawania szybkości transferu 1 MB/s = 1 milion bajtów na sekundę. Rzeczywista pojemność może się różnić, w zależności od urządzenia host, warunków użytkowania, pojemości dysku oraz innych czynników.
2 niezbędna jest aktywacja online.
3 niezbędne może być zarejestrowanie konta w aplikacji lub usłudze chmurowej. Warunki świadczenia usług przez twórcę aplikacji/platformy chmurowej mogą się zmienić, zostać zakończone lub przerwane w różnych krajach.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.