Nowy smartfon - realme C30 – od dziś dostępny na polskim rynku
Nowy smartfon - realme C30 – od dziś dostępny na polskim rynku
realme wprowadza do sprzedaży budżetowy smartfon wyróżniający się designem oraz wydajną baterią, która pozwala modelowi C30 wytrzymać 35 dni w trybie czuwania. Jest to także najsmuklejszy telefon w swojej półce cenowej.
Najlepsza wydajność w segmencie
Wyposażony w procesor Unisoc T612, realme C30 uzyskał wynik 224,233 punktów w testach AnTuTu. Ponadto nowy model smartfona realme wyposażono w technologię pamięci UFS 2.2, która może zapewnić dwukrotnie większą prędkość odczytu i zapisu danych niż eMMC 5.1. Fakt ten zasługuje na uwagę, gdyż większość modeli producentów korzysta z UFS 2.2 w swoich modelach ze średniej i wyższej półki. Dodatkowo, C30 posiada baterię o pojemności 5000mAh.
Stylowe wzornictwo
realme C30 posiada wyjątkowy, paskowany design, a grubość telefonu to zaledwie 8,5 mm. W rezultacie jest to najsmuklejszy model w swoim segmencie, a tekstura smartfona sprawia, że wygląda futurystycznie i modnie. Smartfon dostępny jest kolorze czarnym.
Cena i dostępność
Smartfon realme C30 (3/32), w cenie 629 zł, jest dostępny w sieci sklepów Media Expert Media Markt, Neonet, Komputronik, RTV Euro AGD, x-kom, Sferis.pl, a także w sklep-realme.pl oraz na realmeshop.pl.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów
W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Prawo
Firmy czekają na ostateczne przepisy dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur. Mają być gotowe w wakacje

Obowiązkowy Krajowy System e-Faktur rusza 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółową dokumentację techniczną, jednak przepisy określające funkcjonowanie systemu KSeF są na razie na etapie prac w Sejmie. Wprowadzenie nowego systemu oznacza rewolucję w obiegu dokumentów, a dla firm – spore wyzwanie w przygotowaniu do zmian. „Barometr nastrojów polskich księgowych 2025” wskazuje, że KSeF budzi wśród nich najwięcej obaw, przede wszystkim ze względu na chaos organizacyjny i brak jasnych przepisów.
Bankowość
Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.