Nowy robot współpracujący od Universal Robots o udźwigu 30kg
Tokio, 29 listopada, 2023: Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił rozszerzenie swojego portfolio produktowego o nowego cobota o udźwigu 30 kg.
UR30 to drugi innowacyjny cobot z nowej serii robotów współpracujących następnej generacji. UR30 jest oparty na tej samej konstrukcji, co nagradzany UR20 i pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, oferuje wyjątkowo duży udźwig. Jego doskonała kontrola ruchu zapewnia precyzyjne umieszczanie dużych ładunków, umożliwiając pracę z większą prędkością i obciążeniem.
To sprawia, że UR30 jest idealny do wielu zastosowań, w tym do obsługi maszyn, materiałów i mocnego dokręcania śrub. W zakresie obsługi maszyn, duży udźwig otwiera nowe możliwości, umożliwiając cobotowi jednoczesne korzystanie z kilku chwytaków. Oznacza to, że robot ten może np. usuwać gotowe części i ładować więcej materiału symultanicznie, skracając czasy przełączania pomiędzy funkcjami i maksymalizując produktywność.
UR30 także efektywnie automatyzuje dokręcanie śrub, ponieważ może obsługiwać większe narzędzia z wyższym momentem obrotowym, a dzięki funkcji trybu stałego zapewnia proste i stabilne wkręcanie. Zastosowanie to będzie przydatne między innymi dla branży motoryzacyjnej.
Dodatkowo, udźwig 30 kg sprawia, że UR30 doskonale sprawdza się w obszarze obsługi materiałów i paletyzacji ciężkich produktów we wszystkich branżach. Niewielkie rozmiary pozwalają zmieścić cobota praktycznie w każdej przestrzeni roboczej – odciążając ludzi od ciężkiej pracy. Ważąc zaledwie 63,5 kg, łatwo może być przenoszony między komórkami roboczymi.
- Większy udźwig i większa elastyczność stanowią fundament nowej ery w automatyzacji. Branże na całym świecie stawiają na bardziej zwinną produkcję i jej modułowość. Aby to osiągnąć potrzebna jest mobilność, którą ten cobot dysponuje pomimo swojego udźwigu – mówi prezes firmy Kim Povlsen. – W miarę ewolucji branż, UR30 nie tylko spełnia, ale również wyprzedza zmieniające się wymagania, umożliwiając firmom skuteczne dostosowywanie się i reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku. Wciąż wprowadzamy innowacje, a UR30 to kolejny krok w przesuwaniu granic możliwości w świecie automatyzacji – dodaje prezes UR.
O Universal Robots
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 75 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.
Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com
.
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.