Nowy program stypendialny, zapewniający najlepszą na świecie edukację w zakresie
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
SANS Technology Institute poinformował o uruchomieniu Paller Cybersecurity Scholarship, w pełni finansowanego międzynarodowego stypendium, które ma pomóc wypełnić lukę w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Rekrutacja jest już otwarta – skierowana jest do kandydatów z Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rumunii i Słowacji. Wszystkie kursy będą prowadzone w języku angielskim, a stypendium fundowane jest w całości.
Program dostosowany jest do studentów o różnym poziomie doświadczenia w cyberprzestrzeni, od doświadczonych specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji po osoby bez zaplecza technologicznego, a wybrani kandydaci otrzymują jedną z dwóch ścieżek stypendialnych. Każda z nich oferuje najlepsze w swojej klasie programy studiów i certyfikatów, których celem jest pomoc w zapewnieniu ich organizacjom, regionom i krajom większego bezpieczeństwa i ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi.
W ramach ścieżki New to Cyber Track - w której nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie techniczne - studenci uzyskają certyfikat, tytuł licencjata lub tytuł zawodowy w zakresie cyberbezpieczeństwa stosowanego. Druga ścieżka przeznaczona jest dla doświadczonych studentów - otwarta dla osób z tytułem licencjata i pewnym doświadczeniem w zakresie IT lub bezpieczeństwa informacji - pozwoli uczniom zdobyć jeden z ośmiu certyfikatów absolwenta związanych z konkretnym stanowiskiem lub tytuł magistra inżynierii bezpieczeństwa informacji. Stypendium pokryje wszystkie opłaty za kurs, materiały szkoleniowe i egzaminy certyfikacyjne GIAC, niezależnie od tego, którą ścieżką podążą studenci.
Wszystkie programy obejmują liczne certyfikaty Global Information Assurance Certification (GIAC), są dostępne w 100% online i oferują wybór pełnych wyzwań sesji na żądanie lub na żywo, zaprojektowanych tak, aby współgrały z rytmem życia uczestników. Stworzone z myślą o pracujących profesjonalistach, wysoce elastyczne kursy pozwalają uczniom brać udział w jednym szkoleniu na raz, a większość z nich zakończy się uznanym w branży egzaminem certyfikacyjnym GIAC. Ta praktyczna edukacja online, zaprojektowana i prowadzona przez elitarnych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przenosi naukę poza ekran i prowadzi do zmieniającej życie kariery w cyberbezpieczeństwie.
Nazwane na cześć Alana Pallera, założyciela SANS Institute i SANS Technology Institute, stypendium Paller Cybersecurity Scholarship ma na celu budowanie jego spuścizny jako wizjonerskiego edukatora cyberbezpieczeństwa, która pomogła zapobiec milionom naruszeń bezpieczeństwa, a także pomogła odmienić setki tysięcy historii życiowych. Dziś, gdy organizacje potrzebują silniejszej niż kiedykolwiek obrony, SANS Technology Institute jest wiodącym międzynarodowym programem cyberbezpieczeństwa i jedyną uczelnią skupiającą się na edukacji wyłącznie w tym zakresie. Jest zaangażowany w zapewnienie, że osoby z odpowiednim talentem, zapałem, chęcią rozwoju i świadomością dotyczącą potrzeb ochrony informacji, dostaną możliwość podjęcia odpowiednich działań.
Ed Skoudis, prezes SANS Technology Institute:
"Paller Cybersecurity Scholarship oferuje najlepszą na świecie edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa dla osób, które mają motywację i zdolność do wywierania wpływu na rzeczywistość. Praktyczne podejście zapewniane przez osoby z pierwszej linii frontu branży cyberbezpieczeństwa będzie niezbędne dla tych, którzy chcą bronić się przed dzisiejszymi istotnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Żaden inny edukator w zakresie cyberbezpieczeństwa na świecie nie ma takiego poziomu rzeczywistej ekspozycji jak my, więc cieszymy się, że możemy zapewnić w pełni finansowane stypendia tym, którzy są gotowi na wyzwanie i zdeterminowani, aby dokonać zmian".
“Alan Paller poświęcił swoje życie znacznej poprawie umiejętności praktyków cyberbezpieczeństwa w celu udaremnienia stale rosnących zagrożeń. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i życzliwości Alana, setki tysięcy studentów stało się lepszymi strażnikami cyberbezpieczeństwa. Jego dziedzictwo i poświęcenie, które obserwowaliśmy przez całe jego życie nadal ucieleśniają misję SANS.”
Jake Danuser, absolwent SANS Technology Institute, który przeszedł od filozofii i ekonomii do cyberbezpieczeństwa, a obecnie jest Associate Security Consultant w AHEAD, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie chmury, danych i inżynierii cyfrowej:
“Jeśli pracujesz w tej sferze, musisz być przygotowany na ciągłe patrzenie w przyszłość i utrzymywanie się w czołówce technologicznej. Bezpośrednio przypisuję moją obecną pracę certyfikatom, które zdobyłem w SANS Technology Institute. Certyfikaty SANS są szeroko rozpoznawalne i szanowane w całej branży i na całym świecie. Jest to zdecydowanie najlepszy program tego rodzaju.”
Shawna Turner, absolwentka SANS Technology Institute, która przeszła od technologii teatralnej do cyberbezpieczeństwa, a obecnie pracuje jako główny inżynier w Nike:
"SANS to Oxford studiów nad bezpieczeństwem, więc studenci naturalnie czują, że oczekiwania wobec nich są wysokie. Sprostanie im jest naprawdę wielkim wyzwaniem.”
Wcześniejsze doświadczenie w cyberbezpieczeństwie nie jest wymagane, choć kandydaci będą musieli przejść test umiejętności i rozmowę kwalifikacyjną.
Aby dowiedzieć się więcej lub ubiegać się o stypendium Paller Cybersecurity Scholarship, odwiedź stronę: www.sans.edu/paller-cybersecurity-scholarship. Zgłoszenia będą przyjmowane do północy 16 listopada.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.