Nowość od Icy Dock - kieszeń ToughArmor MB601M2K na dyski M.2 NVMe

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
ToughArmor MB601M2K-1B to wytrzymała, przenośna kieszeń M.2 NVMe, obsługująca ultraszybki transfer danych 32 Gb/s przy użyciu dysków SSD M.2 PCIe NVMe wszystkich długości oraz marek w tym Samsung, Western Digital, Intel, Crucial, Corsair, Adata.
Wyjmowalna konstrukcja
Ponieważ dyski SSD M.2 nie są zaprojektowane do wymiany bez wyłączania systemu. Używają odsłoniętych płytek drukowanych i delikatnych złączy zwykle przystosowanych do wkładania i wyjmowania tylko 250 razy. Dzięki MB601M2K-1B Twój dysk SSD jest zabezpieczony przez całkowicie metalową warstwę ochronną i pozwala na ponad 10 000 instalacji/dezinstalacji za pomocą konektora ICY DOCK. Dzięki temu proces jest łatwy i bezpieczny. Dodatkowo uziemiona konstrukcja złącza chroni dysk przed udarami elektrycznymi, zapewniając bezpieczeństwo danych. Kieszeń umożliwia zmianę dysku bez ponownego uruchamiania systemu, dzięki czemu jego konserwacja jest szybka i łatwa.
Wygoda i łatwy dostęp
Produkt został wyposażony w regulowane prowadnice M.2, aby pomieścić wszystkie standardowe długości dysków SSD M.2 PCIe NVMe SSD, w tym 2230 (30 mm), 2242 (42 mm), 2260 (60 mm), 2280 (80 mm) i 22110 (110 mm). Blokada zatrzaskuje się w otworze na śrubę SSD, aby zabezpieczyć dysk bez konieczności ich użycia. Dzięki temu pozbędziesz się problemu ciągłego gubienia śrubek, a jednocześnie zadbasz o ochronę dysku przed wibracjami oraz uszkodzeniami.
Najwyższa wydajność
ToughArmor MB601M2K-1B wykorzystuje złącze NVMe U.2 (SFF-8639) do obsługi pełnej przepustowości NVMe wynoszącej 32 Gb/s. To ponad 5 razy szybciej niż poprzedni standard SATA. Dzięki temu urządzenie idealnie nadaje się do zastosowań wymagających dużej ilości danych, takich jak serwery korporacyjne, centra danych, profesjonalni fotografowie czy inne media.
Bezpieczeństwo
Wytrzymała, w pełni metalowa obudowa, taca i wspornik montażowy pomagają zapewnić długą żywotność produktu. Wbudowany mechanizm antywibracyjny redukuje hałas i chroni przed uszkodzeniami środowiskowymi. Unikalnie zaprojektowana taca ma zintegrowany, aluminiowy radiator z dołączonymi podkładkami termicznymi dla maksymalnego, pasywnego rozpraszania ciepła. Następnie jest ono przepuszczane przez otwory wentylacyjne umieszczone ze wszystkich stron, które współpracują z systemem chłodzenia komputera tak, aby chronić dyski przed uszkodzeniem spowodowanym przegrzaniem, nawet te będące pod obciążeniem. Dodatkowo blokada na klucz zapewnia ochronę przed niepowołanym dostępem.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.