Nowoczesność i klasyka – duet idealny w zabezpieczaniu transportu
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie to jedno z głównych wyzwań, z którymi boryka się branża TSL. Rozwiązania cyfrowe stanowią dziś najwyższy poziom zabezpieczeń, który zapewnia efektywność transportu i optymalizację pozostałych elementów łańcucha dostaw. Umiejętność zastosowania nowych technologii, ale i sprawdzonych zabezpieczeń, staje się optymalnym pakietem dla firm zmierzających z duchem czasu.
Branża transportowa mierzy się z wieloma trudnościami, gdzie główne z nich to kradzieże ładunków, niedobór zawodowych kierowców, a także rosnące ceny paliw. Z pomocą w rozwiązaniu pierwszej przychodzą dziś nowe technologie, które prezentowane będą już od 7 do 9 listopada w Centrum EXPO XXI w Warszawie, m.in. na stoisku Silny&Salamon.
– Przybliżymy branży transportowej ofertę zabezpieczeń dostosowanych do różnych wyzwań, od zaawansowanych technologicznie po klasyczne. Przedstawimy także nowość – jednorazową plombę elektroniczną typu high security FLETESEAL®, która zapewnia pełną kontrolę nad przesyłkami w całym łańcuchu dostaw. Chroni ona różne formy ładunku w transporcie, kontenery morskie, naczepy, ciężarówki, przyczepy i wagony kolejowe – zapowiada Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.
Bezpieczeństwo w transporcie na najwyższym poziomie
Zabezpieczenia w transporcie drogowym, szczególnie wielostopniowe i zaawansowane umożliwiają monitoring ładunku, by w czasie rzeczywistym wykryć próby kradzieży lub uszkodzenia.
- Plomba FLETESEAL®, która działa w systemie “door-to-door”, czyli od momentu nadania przesyłki do jej dostarczenia, łączy w sobie 4 podstawowe funkcje: standardowej plomby kablowej typu High Security zgodnej z normą ISO17712-2013, lokalizatora GPS, alarmu GSM 4G, który wysyła natychmiastowe powiadomienia z danymi GPS, datą i czasem zdarzenia, a także narzędzia ryglującego do drzwi ładunkowych – mówi o nowości Katarzyna Bieńkowska.
Atutem urządzenia jest również łatwa konfiguracja, gotowość do pracy tuż po jego aktywacji, a także szeroki zakres temperatur od -40°C do +65°C, w których działa. Co ważne, dzięki zgodności z normą ISO 17712-2013, może stanowić dowód w sprawie dla nadawcy, spedytora, przewoźnika, odbiorcy czy firmy ubezpieczeniowej.
Innym cieszącym się dużą popularnością, nowoczesnym rozwiązaniem, które wykorzystuje fale radiowe w śledzeniu ładunków i zapobieganiu kradzieży w transporcie, są zabezpieczenia oparte na technologii RFID. O nich również będzie można porozmawiać na ze specjalistami spółki córki, ISS RFID.
Wiedza i doświadczenie w zabezpieczaniu
Wprowadzenie cyfryzacji w zabezpieczaniu transportu pozwala zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa ładunków, a dostarczane dane dodatkowo optymalizować transport, co obniża koszty i zwiększa efektywność dostaw. By jednak zaprojektować dobrze zabezpieczony łańcuch dostaw, poza otwartością na wdrażanie nowych technologii, niezbędna jest umiejętność ich integrowania z klasycznymi rozwiązaniami, takimi jak plomby linkowe czy kontenerowe, które sprawdzają się w środkach transportu, magazynach, pojemnikach i beczkach. Tradycyjne plomby wyposażone w mechanizmy zabezpieczające dają poczucie pewności, że towary i miejsca są chronione przed manipulacją, nieuprawnionym wejściem czy kradzieżą.
Warto sięgnąć po wiedzę ekspercką i odwiedzić stoisko T3 w hali 3 na Targach TransLogistica, gdzie specjaliści pomogą dopasować optymalny do potrzeb poziom zabezpieczeń.
Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w najnowszej wersji bezpłatnego Poradnika 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.
* * *
O firmie
Firma Silny&Salamon dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: PCC Intermodal, Grupa Azoty, Carrefour czy Neuca.
Spółka znalazła się ponownie na liście Diamentów 2022 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.