Nowe smartfony realme z serii 11 Pro 5G zadebiutują w Europie już 20 czerwca
Fotografia ze wsparciem Lonely Planet
realme wierzy, że fotografia mobilna powinna pozwalać użytkownikom intuicyjnie uwieczniać chwile i swobodnie wyrażać siebie. Najnowsze smartfony marki z serii 11 Pro 5G zostały stworzone zgodnie z tą koncepcją. Producent nawiązał współpracę z Lonely Planet, której efektem są 3 niestandardowe filtry zdjęć dostępne w nowych modelach telefonów. Na użytkowników czeka także spersonalizowany wspólny znak wodny realme i Lonely Planet.
Topowy w segmencie aparat 200 MP
realme 11 Pro+ 5G posiada unowocześniony sensor Samsung ISOCELL HP3 SuperZoom, o rozmiarze 1/1,4 cala oraz przesłoną f/1,69. Smartfon wykorzystuje technologię wewnątrz czujnika do obsługi czterokrotnego, bezstratnego zoomu, co pozwala na robienie zdjęć w ultrawysokiej rozdzielczości - nawet z dużej odległości. Entuzjaści fotografii mobilnej mogą cieszyć przednim obiektywem do selfie Sony Selfie 32 MP oraz dodatkowym rozwiązaniom wspierającym ich pasję, jak tryb Portretu Grupowego czy tryb Fotografii Ulicznej 4.0.
Model realme 11 Pro oferuje obiektyw główny 100 MP oraz dwukrotny, bezstratny zoom, a także tryb Auto-Zoom czy tryb Fotografii Ulicznej 4.0.
Najlepszy w segmencie zakrzywiony wyświetlacz 120 Hz
Zarówno realme 11 Pro + 5G, jak i 11 Pro 5G są wyposażone zakrzywiony ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wyświetlacz oferuje 1 miliard kolorów, szczytową jasność 950 nitów oraz współczynnik kontrastu 5 000 000:1. Dzięki technologii COP Ultra, smartfony realme z serii 11 Pro 5G zapewniają stosunek ekranu do obudowy na poziomie 93,65%. Seria realme 11 Pro 5G obsługuje także natychmiastowe próbkowanie dotykowe 1260 Hz i jest wyposażona w algorytm optymalizacji X-touch 2.0, znacznie redukujący pomyłki dotyku podczas codziennego użytkowania.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.