Komunikaty PR

Nowe innowacyjne maty filtracyjne Rittal do wentylatorów

2022-11-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Wentylatory filtrujące w szafach sterowniczych są nieznaczącym i mało istotnym detalem z punktu widzenia użytkowników. W sytuacji kiedy pojawia się konieczność wymiany zabrudzonych mat filtracyjnych, często wybierane są możliwie jak najtańsze produkty. Niestety najniższe koszty zakupu wcale nie zawsze oznaczają obniżenia kosztów całkowitych. A wręcz przeciwnie - źle dobrana mata może zagrażać pracy urządzeń. Nowe maty filtracyjne do wentylatorów Rittal TopTherm dają gwarancję nie tylko, że szafa sterownicza przestanie zbierać kurz, ale także zachowania wysokiej klasy ochrony i obniżenie kosztów eksploatacji i zużycia energii.

Wentylatory filtrują chłodniejsze powietrze pochodzące z otoczenia przed wejściem do szafy sterowniczej, podczas gdy ogrzane powietrze wewnętrzne wydostaje się z szafy przez filtr wylotowy. Dlatego ważne jest, aby wentylator filtrujący nie obniżał klasy ochrony szafy sterowniczej i jednocześnie zapewniał możliwie duży strumień powietrza. W ten sposób minimalizuje i obniża obciążenie cieplne komponentów elektronicznych zainstalowanych w szafie sterowniczej i zapobiega powstawaniu hotspotów.

Detale mediów filtrujących mają duże znaczenie

Wentylatory filtrujące powinny zostać zaprojektowane w taki sposób, aby w wystarczającym stopniu chronić przed pyłem i wilgocią. Ważnymi detalami są na przykład niezawodne uszczelki, ukształtowanie lameli oraz medium maty filtrującej. Niewielu użytkowników ma świadomość jak ważne są te niuanse techniczne, np. jeżeli mata jest zbyt szczelna, to przepuszcza niewystarczającą ilość powietrza. Z drugiej strony jeśli jest zbyt przepuszczalna do szafy sterowniczej trafia za dużo cząstek pyłu lub nawet wody, co może zaszkodzić zamontowanym komponentom. Poza tym jeżeli mata jest wykonana z nieodpowiedniego materiału, np. wycięta samodzielnie z rolki, urządzenie przestaje gwarantować deklarowaną klasę ochrony.

 

 

Zachowana równowaga

W nowych, fałdowanych matach filtracyjnych projektanci Rittal uzyskali równowagę wszystkich najważniejszych aspektów technicznych. Nie tylko pozostała zachowana wymagana klasa ochrony (IP54), ale także dzięki większej wydajności filtracji (o ponad 50 procent w porównaniu do zwykłych mat filtracyjnych!) szafy sterownicze są niezawodnie chronione przed szkodliwymi ilościami cząstek pyłu i brudu. Dzięki temu uzyskuje się niższą awaryjność komponentów i elementów w szafie sterowniczej. Maty fałdowane znacznie efektywniej odseparowują zwłaszcza drobne cząstki pyłu (0,3 – 1 µm) przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności powietrza.

Efektywny wzrost wydajności powietrza

Pofałdowanie sprawia, że nowe maty filtracyjne Rittal mają sześciokrotnie większą powierzchnię, która przepuszcza więcej powietrza niż konwencjonalne filtry z włókniny. Szacunkowo jest to o około 40 procent więcej powietrza niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Dzięki zwiększeniu wydajności powietrza można także znacznie obniżyć koszty prądu. W liczbach jest to skrócenie czasu pracy aż o 22 procent! Pozwala to także zaoszczędzić na kosztach serwisu i eksploatacji. Oszczędności wynikają między innymi z wydłużonej żywotności wentylatora dzięki skróceniu czasów pracy oraz z dwu- lub nawet trzykrotnego wydłużenia terminów konserwacji, w tym wymiany samych mat filtracyjnych. Większa wydajność umożliwia również zastosowanie mniejszych wentylatorów – i to przy zachowaniu pełnej mocy.

Materiał zdjęciowy:

  • Zdjęcie 1 (fri221807395): Nowe, fałdowane maty filtracyjne Rittal są pogromcami pyłu i ekspertami ds. bezpieczeństwa. Mogą bez problemu zastąpić istniejące filtry z włókniny.
  • Zdjęcie 2 (fri221802995): Nowe maty fałdowane Rittal znaczenie efektywniej odseparowują zwłaszcza drobne cząstki pyłu (0,3 – 1 µm).

O Rittal:

  • Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów do szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i telekomunikacji.
  • Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie produkcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakteryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania obliczeniowe brzegowe i hiperskalowe.
  • Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwiązania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
  • Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzynarodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 filiom. Grupa firm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. firm
  • Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.