Komunikaty PR

Nowe centrum dowodzenia na nadgarstku. Oto smartwatche Hama 7000 i 7010

2024-10-15  |  11:01

Producent rozwija swoją linię inteligentnych zegarków, rozbudowując ich funkcje i możliwości, ale trzymając jednocześnie niezwykle atrakcyjną cenę. Najnowsze modele 7000 (damski) i 7010 (męski) wyróżniają się solidną obudową, dotykowym ekranem AMOLED, modułami GPS (wersja 7010) i Bluetooth 5.3, baterią pozwalającą na co najmniej osiem dni ciągłej pracy, a także wodoszczelnością klasy IP68 oraz 3 ATM. Nawet najbardziej wybredni użytkownicy docenią też obsługę 110 dyscyplin sportowych i specjalistyczną aplikację Hama FIT Move.

Obie nowe propozycje w portfolio marki mają za cel przekonać do siebie fanów aktywności sportowych i najnowszej elektroniki, upakowanej w lekkiej oraz kompaktowej kopercie zegarka. Dziś sprzęt tej klasy ze względu na swoje możliwości, oczywiście w mocno ograniczonym zakresie, jest w stanie nawet zastąpić trenera personalnego i podstawowe urządzenia, monitorujące niektóre parametry naszego zdrowia. Przyjrzymy się bliżej modelom Hama 7000 i 7010.

Elegancja idzie w parze z komfortem

Wersja 7000 powstała z myślą o płci pięknej i od razu zwraca uwagę złotą, okrągłą, filigranową oraz smukłą kopertą (wymiary: 51 x 43 x 12 mm) . Wykonana została – uwaga! – ze szlachetnego stopu cynku, co w połączeniu z białą silikonową opaską dodaje jej eleganckiego sznytu. Wysokiej klasy dotykowy ekran AMOLED ma przekątną 1,32 cala i charakteryzuje się świetnym odwzorowaniem głębi barw (szczególnie czerni), szerokimi kątami widzenia oraz energooszczędnością. Zegarek waży 46 g, a długość paska da się regulować od 16,3 cm do 22,7 cm.

A co z wariantem 7010, bardziej pasującym męskiemu poczuciu estetyki ze względu na czarno-szary kolor? Również może pochwalić się dotykowym ekranem AMOLED, tylko nieco większym (przekątna 1,43 cala). Okrągła koperta (wymiary: 53 x 46 x 12 mm) jest wykonana z tworzywa sztucznego, zaś czarna opaska z wyżłobieniami po wewnętrznej stronie z silikonu. Waga całego zegarka to 45 g, zaś zakres regulacji długości paska 17,1-24 cm.

Dodajmy, że w obu zegarkach ich funkcje możemy uruchamiać dotykowo na wyświetlaczu, ale też za pomocą dwóch płaskich fizycznych przycisków z boku koperty.

Technologia rozwijająca się w każdą stronę

W smartwatchu 7010 z logo Hama znajdziemy wbudowany moduł GPS, który umożliwia rejestrowanie trasy podczas aktywności takich jak jogging czy jazda na rowerze, a także wysokości – wszystko bez konieczności korzystania z telefonu (w wersji 7000 brak tego modułu). Oba zegarki są również wyposażone w moduł Bluetooth 5.3, co pozwala na bezproblemowe sparowanie ich ze smartwatchem. Dzięki temu można odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą wbudowanego głośnika i mikrofonu. Na wyświetlaczu możemy wygodnie sterować muzyką, odczytywać SMS-y, wiadomości, maile oraz powiadomienia z mediów społecznościowych, nadal bez potrzeby sięgania po telefon. W zorientowaniu się, że ktoś do nas dzwoni lub dostaliśmy powiadomienie w sieci pomagają wbudowane wibracje. Dodatkowo zegarki obsługują asystentów Alexa i Siri, umożliwiając wykonywanie poleceń głosowych.

W kwestii funkcjonalności sportowych, urządzenia oferują imponujący wybór aż 110 dyscyplin, takich jak trening siłowy, tenis, jogging, piłka nożna, joga, jazda na rowerze czy pływanie. Wbudowane czujniki obejmują kompas, miernik dystansu, krokomierz, licznik kalorii, pulsometr oraz pulsoksymetr do pomiaru poziomu natlenienia krwi. Zegarki pomagają również w monitorowaniu postępów sportowych, dysponując takimi wskaźnikami jak efekt treningu aerobowego, zmienność tętna, wynik energetyczny, a także zalecany czas regeneracji (VO2max). Co więcej, zegarki przypominają o dłuższym braku aktywności i umożliwiają śledzenie cyklu menstruacyjnego. Dzięki zaawansowanym funkcjom można również monitorować poziom stresu, analizować głębokość snu, a także oceniać jego jakość, uwzględniając różne fazy (smartwatche oceniają to punktowo).

Wszechstronne zastosowanie

Aktywność w wodzie nie jest problemem. Smartwatche Hama 7000 i 7010 wyróżniają się wodoodpornością klasy IP68 i 3 ATM, co oznacza, że można bez obaw zanurzać je na głębokość do 30 metrów. Są odporne na wilgoć i kurz, zachlapania oraz inne niekomfortowe warunki, z jakimi możemy się spotkać na co dzień.

Czas do pełnego naładowania obu zegarków wynosi 150 minut. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 300 mAh pozwala na osiem dni ciągłej, intensywnej pracy. Do wyboru mamy też rzecz jasna tryb oszczędzania energii. Zasilanie energią omawianych zegarków przeprowadza się za pomocą dołączonej do kompletu magnetycznej ładowarki z kablem zakończonym złączem USB-A.

Do dyspozycji użytkowników jest specjalistyczna aplikacja Hama FIT Move, do pobrania darmowo z Google Play. Po jej zainstalowaniu na telefonie i sparowaniu  za pośrednictwem Bluetooth, uzyskujemy możliwość dostosowania wielu indywidualnych ustawień zegarka, chociażby wybrania wzoru graficznego elektronicznej tarczy z szerokiej gotowej palety.

Katalogowa cena modelu Hama 7000 wynosi 259 , natomiast koszt wersji 7010 to 299 .

Najważniejsze atuty smartwatchów doskonale wybrzmiewają na filmikach: https://www.youtube.com/watch?v=M-oEFIt6H8M&t=9s&ab_channel=HamaWorldwide i https://www.youtube.com/watch?v=26s83i014Mw&ab_channel=HamaWorldwide.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.