Nowa wersja platformy Shell LubeAnalyst już dostępna
Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Shell udostępnił udoskonaloną wersję platformy Shell LubeAnalyst, która jest wykorzystywana do analizy diagnostycznej środków smarnych, pojazdów i maszyn. Badania olejów i smarów wykonywane w ramach usługi Shell stanowią cenne źródło danych dotyczących kondycji turbin wiatrowych, silników, pojazdów flotowych, a także maszyn produkcyjnych, budowlanych, rolniczych czy górniczych.
Systematyczne przeprowadzanie analiz stanu środków smarnych ma istotny wpływ na poprawę osiągów i przedłużanie żywotności maszyn oraz pojazdów. Prowadząc regularny monitoring można odpowiednio wcześnie wykryć potencjalne problemy, podjąć skuteczne działania zapobiegające awariom i nieplanowanym przestojom, a co za tym idzie zoptymalizować działania operacyjne w przedsiębiorstwie oraz zmniejszyć całkowity koszt użytkowania (TCO, z ang. Total Cost of Ownership).
Najwyższa jakość i mocna baza
Na przestrzeni 30 lat Shell zgromadził ponad 25 milionów informacji dotyczących przeszło 700 000 komponentów maszyn i pojazdów. Obecnie analizy stanu środków smarnych wykonywane w ramach usługi Shell LubeAnalyst przeprowadzane są w 20 laboratoriach badawczych akredytowanych przez ISO, obsługujących 95 krajów. To dla klientów Shell prawdziwa kopalnia cennych informacji i doświadczenia, zapewniająca im dostęp do diagnostyki opartej na danych.
„Nowa platforma Shell LubeAnalyst jest kompatybilna z innymi platformami i wieloma systemami operacyjnymi. Jest łatwo dostępna - znajduje się w chmurze, a aplikacja mobilna upraszcza rejestrację próbek oleju i dostęp do informacji. Klienci mogą przesyłać próbki za pomocą kodu QR z niemal dowolnego miejsca na świecie. Na platformie znajdują się dane historyczne, co ogranicza ryzyko popełnienia błędu, bo nie ma konieczności ręcznego wypełniania dokumentacji. Całość opracowaliśmy tak, aby zapewnić klientom większą kontrolę nad ich maszynami i działaniami operacyjnymi” – mówi Colin Hickey, starszy kierownik ds. produktu w Shell.
Dzięki usprawnieniom związanym z dostępnością i intuicyjnością platformy, klienci mogą częściej przesyłać próbki olejów i smarów. Przekłada się to na większą efektywność monitoringu stanu środków smarnych oraz lepszą ocenę kondycji maszyn i pojazdów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. Niezwłocznie po przesłaniu próbek do badania przez klienta Shell, program rozpoczyna kompilację i analizę nowych informacji bazując na danych historycznych. Wyniki analiz prezentowane są na przejrzystych wykresach ukazujących stan sprzętu w danym okresie czasu. Na podstawie dostępnych danych system przeprowadza diagnostykę predykcyjną poszczególnych maszyn.
„Konserwacja zapobiegawcza jest kluczowym działaniem pozwalającym na redukcję licznych awarii i nieplanowanych przestojów. Udoskonalona platforma Shell LubeAnalyst może pomóc klientom skutecznie dbać o optymalną i jak najdłuższą pracę ich pojazdów oraz maszyn, co przekłada się na większą wydajność pracy” – kontynuuje Colin Hickey.
Shell systematycznie rozszerza ofertę środków smarnych i usług. Dzieli się ze swoimi klientami specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem oraz udostępnia im kompleksowe narzędzia cyfrowe, jak: wirtualny asystent Shell LubeChat, narzędzie do doboru oleju Shell LubeMatch czy programy szkoleniowe Shell LubeCoach.
Więcej informacji znajduje się na stronie: shell.pl/lubeanalyst

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.