NIKON DODAJE TECHNOLOGIĘ LOCKED-ON QUAKE DO DALMIERZY GOLFOWYCH KLASY PODSTAWOWE
Firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe, lekkie, szybkie i precyzyjne dalmierze laserowe do golfa: COOLSHOT 20i GIII (z trybem kompensacji kąta nachylenia terenu) oraz COOLSHOT 20 GIII. Oba modele charakteryzują się kompaktową, odporną na deszcz obudową i zapewniają wyższy poziom funkcjonalności dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii LOCKED-ON QUAKE. Wcześniej była ona dostępna tylko w bardziej zaawansowanych dalmierzach laserowych firmy Nikon.
Bezkonkurencyjne dalmierze dla golfistów
Zastosowanie technologii LOCKED-ON QUAKE z pewnością ucieszy zapalonych golfistów, którzy pragną identyfikować właściwy cel bez zbędnego zgadywania: po dokładnym zmierzeniu odległości do chorągiewki dalmierze potwierdzają pomiar poprzez delikatną wibrację. W połączeniu z algorytmem priorytetu pierwszego planu firmy Nikon gracze mogą mieć pewność, że ich dalmierz golfowy zmierzył odległość do tyczki chorągiewki, a nie znajdujących się za nią drzew. Model COOLSHOT 20i GIII jest również wyposażony w tryb kompensacji kąta nachylenia - ID (nachylenie w górę/w dół), który można łatwo wyłączyć podczas zawodów. Po włączeniu funkcji ID użytkownicy mogą wyświetlać zarówno rzeczywisty dystans do chorągiewki, jak i odległość z uwzględnieniem kąta nachylenia, co ułatwia nadanie piłce właściwej trajektorii podczas gry na pochyłości pod górę lub w dół.
Model COOLSHOT 20 GIII przeznaczony jest natomiast dla golfistów, którzy nie potrzebują parametru odległości z uwzględnieniem nachylenia terenu. Równie szybko i łatwo dokonuje dokładnych pomiarów oraz posiada ten sam układ optyczny o wysokiej jakości, co jego bliźniaczy model. Użytkownicy obu modeli zyskują wyraźny, kontrastowy obraz dzięki renomowanym szkłom Nikon pokrytym wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi oraz konstrukcji przyjaznej dla osób noszących okulary. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dwóch nowych modeli COOLSHOT przeznaczonych dla golfistów zainteresowanych zakupem swojego pierwszego profesjonalnego dalmierza laserowego. Dalmierze te mają gabaryty niewiele większe niż typowy smartfon, są łatwe w obsłudze i zapewniają wymaganą dokładność oraz wyraźny obraz, jakiego można oczekiwać po produkcie firmy Nikon. Jeśli dodamy do tego technologię LOCKED-ON QUAKE, otrzymujemy doskonałą funkcjonalność w przystępnej cenie – komentuje Adam Randall, Kierownik Sport Optics w Nikon Europe.
Podsumowanie najważniejszych funkcji: COOLSHOT 20 GIII i COOLSHOT 20i GIII
Dalmierze laserowe do golfa klasy podstawowej: model COOLSHOT 20 GIII zastępuje COOLSHOT 20 GII, natomiast COOLSHOT 20i GIII zastępuje COOLSHOT 20i GII.
LOCKED-ON QUAKE: dalmierz delikatnie wibruje, potwierdzając, że dokonany został pomiar odległości do tyczki chorągiewki[1].
Priorytet pierwszego planu: wybierany jest zawsze najbliższy obiekt. Idealnie nadaje się do identyfikowania tyczki chorągiewki na tle drzew.
Tryb ID (kompensacja kąta nachylenia w górę/w dół) – COOLSHOT 20i GIII: dokładny pomiar odległości z uwzględnieniem kąta nachylenia w górę i w dół. Możliwość łatwego wyłączenia podczas gry w turnieju.
Zakres pomiaru 5–730 m/6–800 yd: przytrzymanie przycisku trybu powoduje przełączanie między jardami i metrami[2].
Pomiar ciągły do 8 sekund: od oczek wodnych po pułapki piaskowe – szybki i płynny pomiar odległości do różnych przeszkód.
Renomowany układ optyczny firmy Nikon: soczewki monokularowe z 6 – krotnym powiększeniem, z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi zapewniają jasny i wyraźny obraz. Regulacja dioptrażu umożliwia precyzyjne skorygowanie ostrości.
Wyjątkowo wygodny: dzięki konstrukcji wyróżniającej się dużym odsunięciem źrenicy wyjściowej, nie trzeba zdejmować okularów (w tym przeciwsłonecznych) podczas namierzania celu.
Lekki i kompaktowy: wytrzymała obudowa jest odporna na lekki deszcz.
Zawsze gotowy do gry: wyjątkowo łatwa konfiguracja i obsługa. Gdy dalmierz nie jest używany, pasek na rzepy umożliwia bezpieczne przymocowanie go do torby golfowej.
[1] Pomiary pojedyncze: podczas pomiaru zachodzących na siebie obiektów, gdy wyświetlana jest odległość do najbliższego obiektu, korpus dalmierza wibruje krótko. Pomiar ciągły: gdy wyświetlana wartość dotyczy bliższego obiektu, korpus wibruje przez dłuższą chwilę.
[2] W zależności od kształtu celu, faktury i typu powierzchni oraz/lub warunków pogodowych prezentowany dalmierz laserowy do gry w golfa może nie zawsze wibrować podczas namierzenia celu.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.