Komunikaty PR

Niezawodny czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F w ofercie UNICARD

2020-02-26  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Ulotka ( 0.4 MB )

Oferta UNICARD została wzbogacona o nowy czytnik linii papilarnych HID iCLASS SE RB25F.

Biometria szybko zadomowiła się w naszym życiu codziennym w momencie pojawienia się tego rodzaju autoryzacji w smartfonach. W niedługim czasie ta rewolucyjna zmiana zrodziła potrzebę wprowadzenia czytników linii papilarnych również w systemach kontroli dostępu.

Biometria to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ odcisk palca jest unikalny, nie może być zapomniany, zagubiony ani skradziony.

Czytnik HID iCLASS SE RB25F wykorzystujący innowacyjny sensor biometryczny jest odpowiedzią na oczekiwania rynku w związku z rosnącymi zagrożeniami i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie biometryczne jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku kontroli dostępu.

Jaka jest dokładność czytnika linii papilarnych?

Czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F wykorzystuje opatentowaną przez HID technologię obrazowania wielospektralnego - Lumidigm w celu wprowadzenia uwierzytelniania biometrycznego w systemach kontroli dostępu.

Warto zaakcentować, że czytnik linii papilarnych iCLASS SE RB25F zwiększa wydajność przetwarzania danych biometrycznych w czasie krótszym niż jedna sekunda, redukując opóźnienia, które są częstym mankamentem rozwiązań biometrycznych.

Technologia obrazowania wielospektralnego HID rejestruje obraz z głębszych warstw skóry, dzięki czemu wszystkie rodzaje odcisków palców, mogą być szybko i niezawodnie odczytane, niezależnie od warunkach atmosferycznych (wilgoć, śnieg, kurz). Czytnik posiada również niezawodną możliwości wykrywania funkcji życiowych. 

Jaki czytnik biometryczny wybrać?

Czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F to  połączenie niezawodnej wielospektralnej technologii Lumidigm oraz solidnej konstrukcji urządzenia o stopniu ochrony IP67.

Urządzenie posiada również wbudowaną optyczną ochronę antysabotażową IK09 i obsługuje Open Supervice Protocol (OSDP), a także technologię HID Seos do wielowarstwowego uwierzytelniania między czytnikiem a danymi uwierzytelniającymi. Producent udostępnia również bezpłatne oprogramowanie HID Biometric Manager, które służy do konfiguracji i zarządzania jednym lub wieloma czytnikami iCLASS SE RB25F.

Powyższe funkcje sprawiają, że czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F jest idealnym rozwiązaniem do zaawansowanej ochrony bezpieczeństwa pomieszczeń. 

Nowy iCLASS SE RB25F jest certyfikowany w wielu krajach na całym świecie i dostępny z wieloma opcjami interfejsów w zależności od architektury systemu. Może być również używany ze wszystkimi popularnymi technologiami uwierzytelniającymi wysokiej częstotliwości (w tym HID Mobile Access Mobile ID, Seos, iCLASS SE, iCLASS, MIFARE DESFire, MIFARE Classic).

Czytnik biometrycznej kontroli dostępu przyjazny RODO

Rozporządzenie RODO jest bardzo konserwatywne w kontekście wykorzystania danych biometrycznych. Art. 9 ust. 1 zabrania przetwarzania danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej. Ponieważ jednak dane biometryczne w przypadku czytnika iCLASS SE RB25F można zapisać na karcie, nie dochodzi tutaj do przechowywania tych informacji przez system. Proces weryfikacji kontroli dostępu przebiega wówczas następująco: należy przyłożyć kartę do czytnika (dane do weryfikacji są odczytywane z karty), następnie należy potwierdzić dostęp odczytem odcisku palca (następuje weryfikacja i usuniecie danych biometrycznych z czytnika). 

Jaka jest cena czytnika biometrycznego?

Czytniki biometryczne nie są najtańszymi rozwiązaniami, jednak zastosowane w nich technologie gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy dysponują zaawansowaną wiedzą w zakresie biometrii w systemach kontroli dostępu (KD) i pomogą w zaprojektowaniu niezawodnego systemu KD w atrakcyjnej cenie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.