Niezawodne urządzenia Zyxel dostępne w rządowym programie „Cyfrowa Gmina”
18 października 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu „Cyfrowa Gmina”. Jego celem jest wsparcie instytucji samorządowych w rozwoju cyfryzacji oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. W ramach programu można zakupić niezawodne bramy zabezpieczające firmy Zyxel. Łączna kwota dofinansowania wynosi 2 mln złotych, a minimalna wysokość grantu dla jednej gminy to 100 tys. złotych.
Systemy informatyczne instytucji publicznych stają się coraz częstszym celem cyberprzestępców. Dlatego tak ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu ochrony. W ramach działań związanych z dofinansowaniem w ramach programu „Cyfrowa Gmina”, urzędy powinny przeznaczyć środki na poszczególne obszary związane m.in. z zakupem sprzętu i oprogramowania, szkoleniem urzędników, a także na przeprowadzenie diagnozy stanu cyberbezpieczeństwa.
Pod względem zaawansowania cyfrowego polskie samorządy stoją przed dużymi wyzwaniami. Ponadto tylko 26,5 proc. gmin korzysta z systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją[1] jako podstawowego sposobu dokumentowania przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw. Tymczasem wykorzystanie technologii cyfrowych przez samorządy ma ogromne znacznie nie tylko w samej pracy urzędów, ale również z perspektywy mieszkańców.
Firma Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań biznesowych i domowych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, proponuje gminom, w ramach programu „Cyfrowa Gmina, swoje niezwodne bramy zabezpieczające z serii USG FLEX i ATP.
To co wyróżnia produkty Zyxel to jakość i niezawodność. Bramy zabezpieczające z serii USG FLEX to nowo opracowana platforma umożliwiającą osiągnięcie do 1,25 razy większej wydajności zapory i 5-krotnego wzrostu wydajności UTM. USG FLEX oferuje obsługę sieci VPN opartych na protokołach IPsec, SSL i L2TP oraz elastyczne opcje tworzenia bezpiecznej sieci dla wielu popularnych systemów operacyjnych. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku, gdy pracujemy zdalnie. Automatyczna konfiguracja eliminuje problemy z nawiązywaniem połączenia, zapewniając pracownikom dostęp do sieci firmowej poprzez tunel VPN bez potrzeby wsparcia działu IT.
– USG FLEX zaprojektowano z uwzględnieniem wielowarstwowej ochrony przed wieloma typami zagrożeń. Zewnętrzna ochrona obejmuje np. funkcję URL Threat Filter, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz funkcję zapobiegania włamaniom. Wewnętrzne funkcje ochrony obejmują usługi Application Patrol oraz Web Filtering, które ograniczają niewłaściwe użycie aplikacji przez użytkowników oraz dostęp do sieci – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
USG FLEX maksymalizuje dodatkowo wydajność zapory sieciowej UTM, minimalizując zużycie energii. Przy użyciu funkcji zapytania w chmurze w trybie ekspresowym zaobserwowano dodatkowe zwiększenie wydajności UTM do 500%.
– Wiele z gmin nie ma możliwości przeniesienia swoich działań do sieci ze względu na niewystarczający budżet czy braki sprzętowe. Teraz mają szansę na zakup najlepszej jakości sprzętu firmy Zyxel w ramach programu „Cyfrowa Gmina” – dodał Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Więcej informacji o zaporze USG FLEX na stronie www.zyxel.com/pl lub u zaufanych Partnerów Zyxel.
Szczegóły programu na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina
[1] Raport PFR “Innowacje dla miast. Wyzwania we współpracy samorządów z przedsiębiorstwami technologicznymi”
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.