Niezawodne urządzenia Zyxel dostępne w rządowym programie „Cyfrowa Gmina”
18 października 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu „Cyfrowa Gmina”. Jego celem jest wsparcie instytucji samorządowych w rozwoju cyfryzacji oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. W ramach programu można zakupić niezawodne bramy zabezpieczające firmy Zyxel. Łączna kwota dofinansowania wynosi 2 mln złotych, a minimalna wysokość grantu dla jednej gminy to 100 tys. złotych.
Systemy informatyczne instytucji publicznych stają się coraz częstszym celem cyberprzestępców. Dlatego tak ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu ochrony. W ramach działań związanych z dofinansowaniem w ramach programu „Cyfrowa Gmina”, urzędy powinny przeznaczyć środki na poszczególne obszary związane m.in. z zakupem sprzętu i oprogramowania, szkoleniem urzędników, a także na przeprowadzenie diagnozy stanu cyberbezpieczeństwa.
Pod względem zaawansowania cyfrowego polskie samorządy stoją przed dużymi wyzwaniami. Ponadto tylko 26,5 proc. gmin korzysta z systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją[1] jako podstawowego sposobu dokumentowania przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw. Tymczasem wykorzystanie technologii cyfrowych przez samorządy ma ogromne znacznie nie tylko w samej pracy urzędów, ale również z perspektywy mieszkańców.
Firma Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań biznesowych i domowych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, proponuje gminom, w ramach programu „Cyfrowa Gmina, swoje niezwodne bramy zabezpieczające z serii USG FLEX i ATP.
To co wyróżnia produkty Zyxel to jakość i niezawodność. Bramy zabezpieczające z serii USG FLEX to nowo opracowana platforma umożliwiającą osiągnięcie do 1,25 razy większej wydajności zapory i 5-krotnego wzrostu wydajności UTM. USG FLEX oferuje obsługę sieci VPN opartych na protokołach IPsec, SSL i L2TP oraz elastyczne opcje tworzenia bezpiecznej sieci dla wielu popularnych systemów operacyjnych. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku, gdy pracujemy zdalnie. Automatyczna konfiguracja eliminuje problemy z nawiązywaniem połączenia, zapewniając pracownikom dostęp do sieci firmowej poprzez tunel VPN bez potrzeby wsparcia działu IT.
– USG FLEX zaprojektowano z uwzględnieniem wielowarstwowej ochrony przed wieloma typami zagrożeń. Zewnętrzna ochrona obejmuje np. funkcję URL Threat Filter, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz funkcję zapobiegania włamaniom. Wewnętrzne funkcje ochrony obejmują usługi Application Patrol oraz Web Filtering, które ograniczają niewłaściwe użycie aplikacji przez użytkowników oraz dostęp do sieci – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
USG FLEX maksymalizuje dodatkowo wydajność zapory sieciowej UTM, minimalizując zużycie energii. Przy użyciu funkcji zapytania w chmurze w trybie ekspresowym zaobserwowano dodatkowe zwiększenie wydajności UTM do 500%.
– Wiele z gmin nie ma możliwości przeniesienia swoich działań do sieci ze względu na niewystarczający budżet czy braki sprzętowe. Teraz mają szansę na zakup najlepszej jakości sprzętu firmy Zyxel w ramach programu „Cyfrowa Gmina” – dodał Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Więcej informacji o zaporze USG FLEX na stronie www.zyxel.com/pl lub u zaufanych Partnerów Zyxel.
Szczegóły programu na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina
[1] Raport PFR “Innowacje dla miast. Wyzwania we współpracy samorządów z przedsiębiorstwami technologicznymi”
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.