Narzędzia do obsługi przepływu pracy na miarę współczesności – od Dropbox
Natłok wirtualnych spotkań, platform, aplikacji i zakładek – w nowym środowisku pracy wyzwaniem stały się skupienie pracowników i wydajność pracy. Nowoczesne narzędzia powinny ułatwić przepływy pracy i zapewnić poczucie łączności użytkownikom, bez względu na to, gdzie się znajdują. Dropbox wprowadza udoskonalenia w swoich najważniejszych narzędziach do obsługi przepływu pracy i komunikacji wideo – Dropbox Capture, HelloSign i Dropbox DocSend. Dzięki temu klienci firmy mogą pozostawać w kontakcie i wspólnie pracować, korzystając tylko z rozwiązań Dropbox.
89 aplikacji – to średnia liczba aplikacji, jakich firmy używają obecnie do pracy. Pracownicy częściej też korzystają z rozwiązań wideo na potrzeby komunikowania się i zdobywania wiedzy. Od 2020 roku liczba wideokonferencji wzrosła aż o połowę. Nowa rzeczywistość pracy rozproszonej oznacza, że spędzamy coraz więcej czasu przy wirtualnych ekranach, a jednocześnie potrzeba zapewnienia łączności między osobami działającymi na różnych kontynentach i w różnych strefach czasowych jest większa niż kiedykolwiek. Pracownicy borykają się z fragmentacją przepływu pracy; potrzebują też lepszych sposobów kontaktu w ramach zespołu pracującego zdalnie.
Bardziej efektywna praca w różnych strefach czasowych dzięki Dropbox Capture
Problemem pracy zdalnej jest to, że pracownicy muszą spędzać więcej czasu na wideokonferencjach, muszą czytać więcej wiadomości i e-maili. Dzięki DropboxCapture pracownicy z różnych stref czasowych zyskują możliwość asynchronicznej komunikacji za pomocą angażujących wiadomości wideo. Usługa, którą Dropbox uruchomił w wersji beta w 2021 roku, teraz jest dostępna we wszystkich taryfach Dropbox*. Prosty i łatwy w użyciu interfejs Capture ułatwia członkom zespołu komunikację podczas prezentowania pracy, przekazywania informacji zwrotnych oraz udostępniania filmów instruktażowych i szkoleniowych. Odpowiadając na potrzeby klientów, Dropbox wzbogacił ją o takie funkcje, jak: przycinanie, transkrypcja, komentowanie, lepsze znakowanie zrzutów ekranu oraz możliwość sprawdzania, kto obejrzał filmy, i dołączania do nagrań hiperłączy. Usługa pozwala także porządkować nagrania w kolekcje, aby tworzyć bazę wiedzy w przypadku pokaźnych treści, takich jak zasoby wdrażające lub przewodniki, do których można z łatwością przejść i udostępnić je kolegom z zespołu.
- Dzięki Capture mogę szybko przekazać informacje zwrotne za pomocą nagrań, co jest bardzo przydatne i oszczędza dużo czasu. Łatwiej jest mi zarejestrować swoje pomysły, a inni mogą je przeglądać tyle razy, ile potrzebują – mówi Jonathan Pleska, CEO, Agencja Geared.
Cyfryzacja zadań dzięki usługom Dropbox Sign, Dropbox Forms i Dropbox Fax
Użytkownicy HelloSign docenili możliwości tej usługi, takie, jak: podpisy elektroniczne, formularze mobilne i internetowe, interfejsy API, czy faks online. Aby wspierać użytkowników w automatyzacji przepływu pracy Dropbox kontynuuje unowocześnianie dostępnych metod pracy i cyfryzowanie zadań, które tradycyjnie były wykonywane wyłącznie za pomocą papieru i długopisu. Teraz Dropbox przedstawia odświeżony HelloSign – tym razem jako Dropbox Sign, który ułatwi pracownikom i zespołom korzystanie z pełnego zestawu narzędzi oferowanych przez Dropbox. HelloSign API, HelloWorks i HelloFax również będą dostępne pod nowymi nazwami: Dropbox Sign API, Dropbox Forms i Dropbox Fax.
- Bardzo się cieszę, że HelloSign zmienia się w Dropbox Sign. Ten rebranding pokaże obecnym i potencjalnym klientom, że te systemy są rzeczywiście zintegrowane i doskonale ze sobą współpracują – ocenia Christina Hageny, Valor Payroll Solutions. - Dropbox Sign pomaga naszym użytkownikom przyspieszyć proces składania podpisów, wyeliminować bezproduktywne zajęcia i zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas całego procesu – dodaje Amy Guarino, VP, Ecosystem w Ironclad.
Usługa Dropbox Sign będzie zintegrowana z kluczowymi rozwiązaniami, które usprawniają przepływ pracy związany z zawieraniem umów. Firmy partnerskie, m.in. Greenhouse, Ironclad i Freshworks (wkrótce), już korzystają z najlepszego w swojej klasie interfejsu API Dropbox Sign, aby dostosować i zintegrować natywne funkcje podpisu elektronicznego bezpośrednio ze swoimi platformami. Więcej informacji o taryfach można znaleźć na https://www.hellosign.com/blog/hellosign-now-dropbox-sign.
DocSend – zaawansowana analiza wideo
Zaawansowana analiza wideo to najbardziej oczekiwana funkcja wśród klientów DocSend dostępna od dziś. Dzięki niej użytkownicy mogą z łatwością udostępniać filmy i uzyskiwać dostęp do takich danych, jak: wskaźnik ukończenia odtwarzania, czas oglądania, dane geolokalizacyjne czy informacje o poszczególnych odbiorcach. Dzięki temu użytkownicy mogą skupić się na budowaniu silnych relacji i podejmowaniu decyzji biznesowych bez konieczności przełączania się między różnymi platformami. Do usługi DocSend jeszcze tej jesieni Dropbox włączy Capture, co pozwoli na bardziej spersonalizowane interakcje z klientami. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: http://docsend.com/blog/announcing-advanced-video-analytics.
Informacje o najnowszych produktach i aktualizacjach można znaleźć pod linkiem: The Drop.
[*] Usługa Dropbox Capture jest obecnie dostępna w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, japońskim i portugalskim, a wkrótce pojawią się kolejne wersje językowe.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.