Naprawy pogwarancyjne od MediaMarkt z nagrodą Debiut Retail 2024 OLX!
OLX, z którym MediaMarkt współpracuje od 2023 roku, jest dla retailera elektroniki użytkowej dodatkowym kanałem dotarcia do klienta, natomiast platforma sprzedażowa zyskuje zgodną z trendami konsumenckimi usługę. Choć jest to debiut usług MediaMarkt na platformie OLX, to usługi te funkcjonują od dawna. Są cenione przez klientów oraz pozytywnie wpływają na środowisko.
- Wyróżnienie od OLX pokazuje, że zrównoważone usługi MediaMarkt są ważne zarówno dla naszych partnerów jak i klientów. Dziękujemy OLX za przyznanie nagrody właśnie naszym naprawom pogwarancyjnym. Odkąd jesteśmy na platformie OLX, usługa cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, co oznacza, że rośnie ekologiczna świadomość klientów, którym tą ofertą wychodzimy naprzeciw. Jestem przekonana, że ten trend się utrzyma - mówi Karolina Fijolek-Gajewska, Dyrektorka Usług w MediaMarkt Polska.
– Rynek re-commerce, którego OLX jest liderem w Polsce, ma swój początek w ekonomii cyrkularnej, w drugim obiegu przedmiotów, w sytuacji, kiedy nadajemy im nowe życie poprzez ich odnowienie, naprawę albo sprzedaż do drugiej ręki. Obecnie, w czasach kiedy coraz bardziej zwracamy uwagę na ekologię i odpowiedzialność społeczną, ten trend ogromnie zyskuje na znaczeniu – mówi Paweł Świderski, dyrektor ds. operacyjnych OLX. - Zaufanie takich marek jak MediaMarkt to dowód, że promując ideę zrównoważonego rozwoju i wspierając biznesy o możliwość rozszerzania swojej oferty o produkty z drugiego obiegu, jako platforma idziemy we właściwym kierunku.
Naprawy pogwarancyjne w MediaMarkt należą do katalogu usług zrównoważonych, na które marka nieustannie kładzie nacisk. Uszkodzony smartfon czy tablet można przynieść do sklepu, drobne sprzęty przekazać kurierowi, a profesjonalny serwis większego AGD – telewizora, lodówki czy pralki – zamówić do domu.
- W MediaMarkt mocno stawiamy na takie usługi. Oprócz napraw pogwarancyjnych, dzięki którym przedłużamy życie produktów, oferujemy odkup używanych urządzeń, możliwość oddania elektroodpadów (nie tylko przy zakupie nowego sprzętu) czy zabezpieczenie ekranu urządzenia przenośnego przed uszkodzeniem specjalną folią. Działania związane z ochroną środowiska są dla nas kluczowe, dlatego cały czas je rozwijamy – mówi Karolina Fijołek-Gajewska.
Nagroda powędrowała do rąk przedstawicieli MediaMarkt – Adama Bałabana, Bartosza Dmowskiego i Roberta Dzwonkiewicza.
Wszystkie produkty i usługi wspierające ochronę środowiska oraz inne działania związane ze zrównoważonym rozwojem, MediaMarkt skupia pod hasłem BetterWay, którego idea jest drogowskazem marki. Produkty oznaczane są w sklepie internetowym zielonym logo.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.