Komunikaty PR

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu?

2021-10-20  |  19:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Dostępne są m.in. mieszkania, domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregówki. Łączy je to, że warto zainwestować w odpowiedni monitoring, aby czuć się bezpiecznie. Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze odpowiednich kamer? 


 

Obecnie możemy przebierać wśród inteligentnych kamer, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Decydując się na zakup sprzętu, który ma posłużyć na długie lata, trzeba odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy, a potem szczegółowo przyjrzeć się parametrom urządzenia. 

 

Obszar chroniony

 

Ważnym czynnikiem, którym należy się kierować przy wyborze kamery jest miejsce, które chcemy nią objąć. Jeśli chcemy monitorować dom od środka, bardzo dobrym rozwiązaniem jest urządzenie, które obejmie całe pomieszczenie dzięki funkcji obrotu. Dobrym przykładem takiej kamery jest model C6W od marki Ezviz. Oferuje ona dodatkowo funkcję detekcji i śledzenia sylwetki człowieka, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok niezauważony. Na rynku dostępne są również inteligentne wizjery, które pozwalają na całodobowy monitoring klatki schodowej czy po prostu wejścia do domu. Można także zapewnić dodatkową ochronę przy samochodzie w garażu. Zamontowana tam kamera będzie przesyłać obraz na smartfona przez aplikację. 

 

Rozmowa w każdej chwili

 

Wiele może się wydarzyć w domu pod naszą nieobecność, szczególnie kiedy czekają tam dzieci czy zwierzaki. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom smart-home możemy nie tylko obserwować mieszkanie na żywo w aplikacji w telefonie, ale także połączyć się z domownikami przez rozmowę wideo. Dzięki temu możemy trzymać rękę na pulsie i kontrolować sytuację w domu.

 

W nocy także bezpiecznie

 

Monitoring zewnętrzny ma wyjątkowo ważne, ale też trudne zadanie w ochronie domu. To dzięki niemu możemy obserwować np. podejrzane zachowania przechodniów. Nagrywanie w ciągu dnia nie jest tak dużym wyzwaniem jak rejestrowanie obrazu w nocy. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele urządzeń oferujących genialną jakość wideo w ciemności. Obecne technologie pozwalają na nagrywanie wideo w nocy w kolorze. Firmy oferują kilka zmiennych trybów nagrywania, które poprzez odpowiednią edycję obrazu, wyłapią najdrobniejsze szczegóły, takie jak ludzkie twarze czy rejestracje przejeżdżających samochodów.  Tryby te można rozróżnić pod względem zasięgu widoczności, koloru czy  automatycznej zmiany nagrywania. Ciekawe porównanie można przeprowadzić na podstawie modeli LC3, C3X i C8C marki Ezviz. Pierwsza z nich oferuje widoczność w nocy na 10 m, a w połączeniu z lampą ledową automatycznie zmienia obraz na kolorowy. Z kolei C3X nagrywa w zasięgu 30 metrów, a tryb nocny włącza się w zależności od ilości światła, które dociera do obiektywu. Model C8C ma wbudowane aż 3 różne sposoby nocnego nagrywania: kolorowy, monochromatyczny i inteligentny, który nagrywa w kolorze tylko w momencie detekcji osoby. Jak widać wybór jest bardzo szeroki, więc zaspokoi wszystkie oczekiwania. 

 

Zapisywanie danych 

 

Warto zwrócić uwagę również na sposób zapisu rejestrowanych obrazów. Poszczególne urządzenia oferują różne opcje pobierania nagrań, np. zapis na karcie microSD albo przesyłanie na chmurę przez Wi-Fi. Chmura jest zawsze odpowiednio zabezpieczona przed dostaniem się niepożądanych osób, z kolei karta microSD sprawdza się dla użytkowników, którzy wolą mieć nagrania zapisane w formie fizycznej. 

 

Kompresja wideo

 

Kolejna ważna funkcja to odpowiednia kompresja wideo. Warto zdecydować się na kamerę, która zapewnia technologię kompresji H.265, która pozwala uzyskać obraz w dużo lepszej jakości niż przy H.264, poprzez niską przepustowość, ale także małą potrzebną ilość miejsca na dysku lub karcie. Dzięki temu zarejestrujemy dłuższy fragment wideo o mniejszej wielkości pliku. 

 

Ilość klatek na sekundę

 

Jakość wideo jest również bardzo ważna. Jednym z czynników, który za nią odpowiada jest tzw. poklatkowość, czyli ilość nagrywanych klatek na sekundę. Przyjmuje się, że kamera średniej jakości rejestruje obraz w 22 kl./s. Jednak naprawdę płynne wideo będzie nagrywane w 25 lub więcej klatkach. 


 

Wybór odpowiedniej kamery to poważne zadanie. Na szczęście obecny rynek urządzeń smart-home oferuje rozwiązania w każdym budżecie i dla szeregu różnych wymagań. Przedstawiliśmy niektóre z właściwości urządzeń, na które warto zwrócić uwagę, aby wybrać model najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Dzięki dobrej analizie produktu, misja na pewno zakończy się sukcesem. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki Biuro prasowe
2024-03-27 | 14:00

Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki

Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania
Technologie Doładuj się energią na wiosnę!
2024-03-26 | 12:00

Doładuj się energią na wiosnę!

Kolory i moc Choć każdy z nas ma ładowarkę sieciową, warto mieć taką, która wyróżnia się barwą! Kiedy każdy z domowników ma białą lub czarną ładowarkę 
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-03-20 | 14:25

Sposób na obiżenie rachunków za wodę w firmach

Wprowadzenie w obiegach zamkniętych działań prewencyjnych minimalizujących straty wody ma istotny wpływ na obniżanie kosztów eksploatacyjnych, to oszczędność dla firmy nawet o 10%. Woda obiegowa techniczna pełni rolę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Polityka

Poparcie Europejczyków dla Ukrainy pozostaje silne. Bardziej kontrowersyjna jest kwestia jej wejścia do NATO

Silne poparcie dla Ukrainy w Europie sprawia, że politycy prezentujący odmienną wizję nie mają przestrzeni na próby wykorzystywania prorosyjskich postaw w kształtowaniu polityki zagranicznej. Badania naukowców z Uniwersytetu w Exeter przeprowadzone w kilkunastu europejskich krajach wskazują, że poparcie dla Ukrainy i polityki skupiającej się na pomocy zaatakowanemu krajowi jest szerokie, ale najsilniejsze w państwach mających doświadczenia z polityką Kremla w czasach Związku Radzieckiego. Najsilniejsza polaryzacja nastrojów w Europie jest zauważalna w kwestii ewentualnego przystąpienia Ukrainy do Paktu Północnoatlantyckiego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.