Motorola Solutions wprowadza radiotelefon nowej generacji MXP600 TETRA
PR Inspiration
Pl. Wolnica 13/14
31-060 Kraków
magdalena.zybala|prinspiration.pl| |magdalena.zybala|prinspiration.pl
790 770 220
prinspiration.pl/
Globalna pandemia, stale rosnąca liczba danych do zarządzania i coraz większe zapotrzebowanie na informacje przy ograniczonych zasobach – pokazuje, że jeszcze nigdy służby bezpieczeństwa publicznego nie stykały się z tak złożoną sytuacją na świecie.
Autonomiczne systemy i urządzenia, które nie komunikują się między sobą, mogą zostać dodane do już istniejącego złożonego systemu. Ratownicy, osoby reagujące na zagrożenia jako pierwsze, potrzebują technologii zdolnej do działania w sytuacjach krytycznych, zapewniającej intuicyjne i inteligentne funkcjonowanie w chwili próby, a także elastycznych narzędzi, umożliwiających łatwe połączenie z szerszym ekosystemem tej technologii.
Motorola Solutions wprowadza na rynek urządzenie nowej generacji Terrestrial Trunked Radio - TETRA, inteligentny i wydajny radiotelefon MXP600, aby sprostać potrzebom pracowników służb bezpieczeństwa publicznego zarówno dziś, jak i w przyszłości. Lekki, ale bardzo wytrzymały radiotelefon przenosi sprawdzone możliwości komunikacji głosowej - stosowanej podczas działań w sytuacjach krytycznych - na nowy poziom i może współpracować z innymi rozwiązaniami
Fachowcy działający na pierwszej linii zawsze będą potrzebować radiotelefonu w sytuacjach wysokiego stresu, aby służyło im jako koło ratunkowe. Mogą również wymagać współpracy z innymi przenośnymi urządzeniami, w tym smartfonami i kamerami, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i niezawodności ich radiowej łączności głosowej - mówi Mark Schmidl, Senior Vice President Motorola Solutions.
Zamiast obsługiwania wielu urządzeń jednocześnie, mogą aktywować inne urządzenia za pomocą tego, którego użycie w danej sytuacji uznają za najbardziej naturalne i intuicyjne. Na przykład, jeśli policjant naciśnie przycisk alarmowy w sytuacji zagrażającej życiu, w przyszłości radiotelefon będzie mógł automatycznie aktywować noszoną kamerę, którą ma na sobie bez konieczności uruchamiania oddzielnego procesu. Chodzi o to, aby jednocześnie uprościć i ulepszyć kluczowe funkcje komunikacji o znaczeniu krytycznym - wyjaśnia Katja Millard, Senior Director Devices w Motorola Solutions.
Wprowadzenie MXP600 pomoże służbom elastycznie rozwijać ich własne rozwiązania stosowane w krytycznych sytuacjach, jednocześnie w pełni wykorzystując zalety bezpiecznej łączności radiowej:
- Być wyraźnie słyszanym w najgłośniejszym otoczeniu
MXP600 wykorzystuje inteligentną technologię mikrofonów do tłumienia szumów w tle i zapewnia maksymalną głośność, około czterokrotnie wyższą niż w typowym smartfonie. Podczas pracy w wietrznych warunkach, urządzenie automatycznie wykorzystuje głośnik jako dodatkowy mikrofon w celu optymalnego ograniczenia szumów wiatru. Gdy wiele radiotelefonów znajduje się w pobliżu, MXP600 automatycznie eliminuje sprzężenie akustyczne, co zapewnia efektywną łączność. - Znacznie przyspieszać zarządzanie urządzeniami, aby utrzymać działanie
w terenie, na pierwszej linii. Programowanie bezprzewodowe (OTAP) umożliwia bieżącą aktualizację radiotelefonów, trwającą kilka minut, co pozwala uniknąć wymogów dotyczących czasu, logistyki i kosztów związanych z tradycyjnym programowaniem radiowym. OTAP jest szybkie, bezpieczne i wygodne, zapewnia zmaksymalizowanie wydajności osób działających na pierwszej linii i pomaga im pozostać w terenie. - Współpracować i działać jako zespół w jeszcze wygodniejszy sposób
Korzystaj z radiotelefonu w wygodny sposób, używając aplikacji na smartfona do przewijania grup rozmówców, wysyłania bezpiecznych wiadomości i dyskretnej łączności radiowej, zależnie od potrzeb. Nowa aplikacja M-RadioControl oznacza elastyczną współpracę smartfonów z MXP600. Czip NFC wbudowany w MXP600 umożliwia szybkie i łatwe parowanie, a łącze Bluetooth 5.0 zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe między radiotelefonem, smartfonem i innymi urządzeniami.
MXP600 integruje technologie używane przez służby ratownicze, aby skupić się na ich misji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.
Informacje o Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji i analiz o znaczeniu krytycznym. Nasze platformy technologiczne stosowane w łączności w krytycznych sytuacjach, oprogramowanie centrum zarządzania, systemy bezpieczeństwa video i analizy, wspierane przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, zapewniają większe bezpieczeństwo społeczności i firm oraz pomagają tym ostatnim zachować produktywność. W Motorola Solutions wprowadzamy nową erę bezpieczeństwa publicznego.
Więcej informacji na stronie www.motorolasolutions.com.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.