Motorola Solutions wprowadza radiotelefon nowej generacji MXP600 TETRA
PR Inspiration
Pl. Wolnica 13/14
31-060 Kraków
magdalena.zybala|prinspiration.pl| |magdalena.zybala|prinspiration.pl
790 770 220
prinspiration.pl/
Globalna pandemia, stale rosnąca liczba danych do zarządzania i coraz większe zapotrzebowanie na informacje przy ograniczonych zasobach – pokazuje, że jeszcze nigdy służby bezpieczeństwa publicznego nie stykały się z tak złożoną sytuacją na świecie.
Autonomiczne systemy i urządzenia, które nie komunikują się między sobą, mogą zostać dodane do już istniejącego złożonego systemu. Ratownicy, osoby reagujące na zagrożenia jako pierwsze, potrzebują technologii zdolnej do działania w sytuacjach krytycznych, zapewniającej intuicyjne i inteligentne funkcjonowanie w chwili próby, a także elastycznych narzędzi, umożliwiających łatwe połączenie z szerszym ekosystemem tej technologii.
Motorola Solutions wprowadza na rynek urządzenie nowej generacji Terrestrial Trunked Radio - TETRA, inteligentny i wydajny radiotelefon MXP600, aby sprostać potrzebom pracowników służb bezpieczeństwa publicznego zarówno dziś, jak i w przyszłości. Lekki, ale bardzo wytrzymały radiotelefon przenosi sprawdzone możliwości komunikacji głosowej - stosowanej podczas działań w sytuacjach krytycznych - na nowy poziom i może współpracować z innymi rozwiązaniami
Fachowcy działający na pierwszej linii zawsze będą potrzebować radiotelefonu w sytuacjach wysokiego stresu, aby służyło im jako koło ratunkowe. Mogą również wymagać współpracy z innymi przenośnymi urządzeniami, w tym smartfonami i kamerami, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i niezawodności ich radiowej łączności głosowej - mówi Mark Schmidl, Senior Vice President Motorola Solutions.
Zamiast obsługiwania wielu urządzeń jednocześnie, mogą aktywować inne urządzenia za pomocą tego, którego użycie w danej sytuacji uznają za najbardziej naturalne i intuicyjne. Na przykład, jeśli policjant naciśnie przycisk alarmowy w sytuacji zagrażającej życiu, w przyszłości radiotelefon będzie mógł automatycznie aktywować noszoną kamerę, którą ma na sobie bez konieczności uruchamiania oddzielnego procesu. Chodzi o to, aby jednocześnie uprościć i ulepszyć kluczowe funkcje komunikacji o znaczeniu krytycznym - wyjaśnia Katja Millard, Senior Director Devices w Motorola Solutions.
Wprowadzenie MXP600 pomoże służbom elastycznie rozwijać ich własne rozwiązania stosowane w krytycznych sytuacjach, jednocześnie w pełni wykorzystując zalety bezpiecznej łączności radiowej:
- Być wyraźnie słyszanym w najgłośniejszym otoczeniu
MXP600 wykorzystuje inteligentną technologię mikrofonów do tłumienia szumów w tle i zapewnia maksymalną głośność, około czterokrotnie wyższą niż w typowym smartfonie. Podczas pracy w wietrznych warunkach, urządzenie automatycznie wykorzystuje głośnik jako dodatkowy mikrofon w celu optymalnego ograniczenia szumów wiatru. Gdy wiele radiotelefonów znajduje się w pobliżu, MXP600 automatycznie eliminuje sprzężenie akustyczne, co zapewnia efektywną łączność. - Znacznie przyspieszać zarządzanie urządzeniami, aby utrzymać działanie
w terenie, na pierwszej linii. Programowanie bezprzewodowe (OTAP) umożliwia bieżącą aktualizację radiotelefonów, trwającą kilka minut, co pozwala uniknąć wymogów dotyczących czasu, logistyki i kosztów związanych z tradycyjnym programowaniem radiowym. OTAP jest szybkie, bezpieczne i wygodne, zapewnia zmaksymalizowanie wydajności osób działających na pierwszej linii i pomaga im pozostać w terenie. - Współpracować i działać jako zespół w jeszcze wygodniejszy sposób
Korzystaj z radiotelefonu w wygodny sposób, używając aplikacji na smartfona do przewijania grup rozmówców, wysyłania bezpiecznych wiadomości i dyskretnej łączności radiowej, zależnie od potrzeb. Nowa aplikacja M-RadioControl oznacza elastyczną współpracę smartfonów z MXP600. Czip NFC wbudowany w MXP600 umożliwia szybkie i łatwe parowanie, a łącze Bluetooth 5.0 zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe między radiotelefonem, smartfonem i innymi urządzeniami.
MXP600 integruje technologie używane przez służby ratownicze, aby skupić się na ich misji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.
Informacje o Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji i analiz o znaczeniu krytycznym. Nasze platformy technologiczne stosowane w łączności w krytycznych sytuacjach, oprogramowanie centrum zarządzania, systemy bezpieczeństwa video i analizy, wspierane przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, zapewniają większe bezpieczeństwo społeczności i firm oraz pomagają tym ostatnim zachować produktywność. W Motorola Solutions wprowadzamy nową erę bezpieczeństwa publicznego.
Więcej informacji na stronie www.motorolasolutions.com.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.