Moduły Trinasolar Vertex N wyróżnione za rentowność przez TÜV Rheinland
Trinasolar, globalny lider inteligentnych rozwiązań z sektora fotowoltaiki i magazynowania energii, otrzymał certyfikat rentowności dla swoich modułów bifacjalnych Vertex TOPCon typu n. Certyfikat został przyznany na podstawie testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę zajmującą się testowaniem, inspekcjami i certyfikacją - TÜV Rheinland. To osiągnięcie potwierdza jakość, niezawodność i trwałość produktu oraz podkreśla pewność, którą mogą mieć inwestorzy wobec oferty modułów firmy.
W ramach procesu certyfikacji moduły przeszły serię rygorystycznych testów, uzyskując pozytywne wyniki. Certyfikat stanowi istotne podkreślenie jakości, niezawodności i wytrzymałości modułów typu n z portfolio Trinasolar, dostarczając dalszych dowodów dla globalnych klientów, zespołów ds. zaopatrzenia i jednostek sektora bankowego. Kładzie też solidny fundament pod dalszą ekspansję Trinasolar na światowych rynkach.
TÜV Rheinland przeprowadził testy w oparciu o standard Bankability 2 PfG 2940. Obejmowały one sekwencję cykli termicznych, sekwencyjny test naprężeń mechanicznych, sekwencyjny test naprężeń na tylnej stronie modułu, w tym naświetlanie promieniami UV, sekwencję ciepła i wilgoci, test degradacji indukowanej potencjałem (PID) oraz degradacji indukowanej promieniowaniem UV (UVID), wykrywanie degradacji indukowanej światłem i podwyższoną temperaturą (LETID), a także opcjonalne badanie pliku PAN.
Moduł został szczególnie doceniony w sekwencji cykli termicznych, sekwencyjnym teście naprężeń mechanicznych, sekwencyjnym teście naprężeń na tylnej stronie modułu, w tym sekwencji promieniowania UV i teście LETID, wykazując wyjątkowo niski poziom degradacji. Wyniki są zgodne z innymi testami przeprowadzonymi przez Kiwa PVEL w 2023 roku i Renewable Energy Test Center (RETC) w czerwcu tego roku.
Li Weichun, Dyrektor Globalny ds. Elektroniki Energetycznej i Generalny Menedżer ds. Produktów Solarnych w regionie Wielkich Chin w TÜV Rheinland, komentuje „Moduły bifacjalne Vertex TOPCon typu n Trinasolar wypadły w naszych testach rentowności nadzwyczaj dobrze, potwierdzając swoją jakość i niezawodność godne lidera branży. Ściśle współpracowaliśmy z Trinasolar w zakresie rentowności, śladu węglowego produktu, certyfikatu EPD i niezawodności produktu i z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Trinasolar w najbliższej przyszłości”.
Wang Bing, Dyrektor ds. Jakości Operacyjnej w Jednostce Biznesowej Ogniw i Modułów (CMBU) Trinasolar podkreśla: „Trinasolar od zawsze kierowała się zasadami, które można ująć w zdaniach: ‘jakość na pierwszym miejscu’ oraz ‘klient na pierwszym miejscu’, co pozwoliło naszym produktom zdobyć silną pozycję na rynku.”
Wang Bing stwierdził również, że przykładanie dużej wagi do rozwoju technologicznego produktów firmy przełoży się na satysfakcję klientów: „Otrzymany certyfikat potwierdza słuszność podejścia Trinasolar do działań badawczo-rozwojowych w zakresie technologii i kładzenia nacisku na nieustanną poprawę wydajności i niezawodności naszych produktów. Dostarczanie energii słonecznej do coraz większej liczby społeczności na całym świecie to nasza pasja, a wysoka rentowność stanowi jeden z filarów tego celu” – kończy przedstawiciel firmy.
O Trinasolar
Firma Trinasolar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV w celu promowania globalnego zrównoważonego rozwoju. Poprzez ciągłe innowacje, spółka kontynuuje rozwój branży, zwiększając udział energii fotowoltaicznej, popularyzując energetykę odnawialną i stymulując globalny rozwój tego sektora.
Przez ponad 25 lat działalności Trina Solar dostarczyła na całym świecie moduły o łącznej mocy ponad 225 GW. Ponadto aktywność firmy obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, obsługę i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. W 2018 r. firma Trina Solar po raz pierwszy wprowadziła na rynek markę Energy IoT i obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej energii. Co więcej, w czerwcu 2020 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.