Komunikaty PR

Moduły Trinasolar Vertex N wyróżnione za rentowność przez TÜV Rheinland

2024-11-14  |  01:00
Biuro prasowe

Trinasolar, globalny lider inteligentnych rozwiązań z sektora fotowoltaiki i magazynowania energii, otrzymał certyfikat rentowności dla swoich modułów bifacjalnych Vertex TOPCon typu n. Certyfikat został przyznany na podstawie testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę zajmującą się testowaniem, inspekcjami i certyfikacją - TÜV Rheinland. To osiągnięcie potwierdza jakość, niezawodność i trwałość produktu oraz podkreśla pewność, którą mogą mieć inwestorzy wobec oferty modułów firmy.  

W ramach procesu certyfikacji moduły przeszły serię rygorystycznych testów, uzyskując pozytywne wyniki. Certyfikat stanowi istotne podkreślenie jakości, niezawodności i wytrzymałości modułów typu n z portfolio Trinasolar, dostarczając dalszych dowodów dla globalnych klientów, zespołów ds. zaopatrzenia i jednostek sektora bankowego. Kładzie też solidny fundament pod dalszą ekspansję Trinasolar na światowych rynkach.     

TÜV Rheinland przeprowadził testy w oparciu o standard Bankability 2 PfG 2940. Obejmowały one sekwencję cykli termicznych, sekwencyjny test naprężeń mechanicznych, sekwencyjny test naprężeń na tylnej stronie modułu, w tym naświetlanie promieniami UV, sekwencję ciepła i wilgoci, test degradacji indukowanej potencjałem (PID) oraz degradacji indukowanej promieniowaniem UV (UVID), wykrywanie degradacji indukowanej światłem i podwyższoną temperaturą (LETID), a także opcjonalne badanie pliku PAN. 

Moduł został szczególnie doceniony w sekwencji cykli termicznych, sekwencyjnym teście naprężeń mechanicznych, sekwencyjnym teście naprężeń na tylnej stronie modułu, w tym sekwencji promieniowania UV i teście LETID, wykazując wyjątkowo niski poziom degradacji. Wyniki są zgodne z innymi testami przeprowadzonymi przez Kiwa PVEL w 2023 roku i Renewable Energy Test Center (RETC) w czerwcu tego roku. 

Li Weichun, Dyrektor Globalny ds. Elektroniki Energetycznej i Generalny Menedżer ds. Produktów Solarnych w regionie Wielkich Chin w TÜV Rheinland, komentuje „Moduły bifacjalne Vertex TOPCon typu n Trinasolar wypadły w naszych testach rentowności nadzwyczaj dobrze, potwierdzając swoją jakość i niezawodność godne lidera branży. Ściśle współpracowaliśmy z Trinasolar w zakresie rentowności, śladu węglowego produktu, certyfikatu EPD i niezawodności produktu i z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Trinasolar w najbliższej przyszłości”. 

 

Wang Bing, Dyrektor ds. Jakości Operacyjnej w Jednostce Biznesowej Ogniw i Modułów (CMBU) Trinasolar podkreśla: „Trinasolar od zawsze kierowała się zasadami, które można ująć w zdaniach: ‘jakość na pierwszym miejscu’ oraz ‘klient na pierwszym miejscu’, co pozwoliło naszym produktom zdobyć silną pozycję na rynku.”  

Wang Bing stwierdził również, że przykładanie dużej wagi do rozwoju technologicznego produktów firmy przełoży się na satysfakcję klientów: „Otrzymany certyfikat potwierdza słuszność podejścia Trinasolar do działań badawczo-rozwojowych w zakresie technologii i kładzenia nacisku na nieustanną poprawę wydajności i niezawodności naszych produktów. Dostarczanie energii słonecznej do coraz większej liczby społeczności na całym świecie to nasza pasja, a wysoka rentowność stanowi jeden z filarów tego celu” – kończy przedstawiciel firmy. 

 

O Trinasolar         

Firma Trinasolar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV w celu promowania globalnego zrównoważonego rozwoju. Poprzez ciągłe innowacje, spółka kontynuuje rozwój branży, zwiększając udział energii fotowoltaicznej, popularyzując energetykę odnawialną i stymulując globalny rozwój tego sektora.  

Przez ponad 25 lat działalności Trina Solar dostarczyła na całym świecie moduły o łącznej mocy ponad 225 GW. Ponadto aktywność firmy obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, obsługę i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. W 2018 r. firma Trina Solar po raz pierwszy wprowadziła na rynek markę Energy IoT i obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej energii. Co więcej, w czerwcu 2020 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny Biuro prasowe
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.