Mobile Industrial Robots partnerem strategicznym I Forum Intralogistyki
”Mobilnie w przyszłość” - Mobile Industrial Robots partnerem strategicznym I Forum Intralogistyki
Już za niespełna 2 tygodnie ASTOR i ProCobot organizują konferencję dla przedsiębiorców, którzy chcą doskonalić procesy transportu wewnątrzzakładowego.
Warszawa, wrzesień 2022: Producent autonomicznych robotów mobilnych, Mobile Industrial Robots, został partnerem strategicznym I Forum Intralogistyki. Spotkanie pod hasłem „Mobilnie w przyszłość”, zaplanowane na 22 września, organizują firmy ASTOR i ProCobot. Podczas wydarzenia przedstawiciele zakładów produkcyjnych i przedsiębiorstw partnerskich opowiedzą o swoich doświadczeniach we wdrażaniu technologii usprawniających procesy transportu towarów na terenie przedsiębiorstwa. Praktycy poruszą kwestie optymalizacji kosztów oraz doboru rozwiązań z zakresu intralogistyki do potrzeb danego zakładu. Prezes MiR, Søren E. Nielsen, przybliży najważniejsze trendy na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), jak interoperacyjność ułatwiająca zarządzanie różnymi systemami logistyki wewnątrzzakładowej. Wśród prelegentów są także: Agnieszka Należnik – methods & maintenance manager w Schneider Electric, Przemysław Dylewski – dyrektor produkcji w firmie Splast, Maciej Owczarzak – inżynier procesu w Signify, a także Dariusz Ratajczak – digital & manex engineer w firmie Ekaterra.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formularz zapisów są w serwisie forumintralogistyki.pl.
Pozostałe tematy I Forum Intralogistyki:
- automatyzacja transportu palet na produkcji i w procesie paletyzacji,
- wykorzystanie rozwiązań open-source do zwiększania możliwości robotów mobilnych i współpracujących,
- nowe technologie produkcyjne i logistyczne w tradycyjnych branżach,
- kierunki rozwoju robotyki mobilnej w Polsce.
Według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) w 2020 roku sprzedano ponad 43 500 sztuk robotów usługowych używanych w transporcie i logistyce, co oznacza wzrost o 33% w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Maszyny są używane najczęściej w przedsiębiorstwach z branż: motoryzacyjnej, elektrycznej i elektronicznej, metalowej, chemicznej, tworzyw sztucznych i gumy, a także spożywczej i napojów. Zadania realizowane przez autonomiczne roboty mobilne i wózki samojezdne AGV to transport produktów w ramach procesów produkcyjnych, obieranie elementów do montażu, oraz załadunek i transport palet.
Komentarze ekspertów:
- Rozwój branży e-commerce, większy popyt na powierzchnie magazynowe, a także przemodelowanie łańcuchów wartości oraz trudności ze znalezieniem pracowników sprawiają, że firmy potrzebują nowych rozwiązań logistycznych. W sukurs przychodzą autonomiczne roboty mobilne i nowe technologie, które zwiększają możliwości AMR i pozwalają automatyzować coraz więcej procesów. Wsparcie sztucznej inteligencji czy sieci 5G eliminuje przestoje i zwiększa niezawodność, bezpieczeństwo i jakość - podkreśla Søren E. Nielsen.
Marcin Gwóźdź, wiceprezes ds. sprzedaży w ProCobot, prognozuje dalszy wzrost rynku:
- Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących latach automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja będą kształtować świat, w którym żyjemy i pracujemy. Elastyczność, wydajność i niezawodność to jedne z najważniejszych cech dzisiejszej intralogistyki. Wiele firm polega na innowacyjnych rozwiązaniach automatyzacji, które zapewniają ustandaryzowany, zautomatyzowany przepływ materiałów przez całą dobę. To jedyny sposób na długoterminowe obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i szybkości.
Piotr Merwart, członek zarządu ASTOR, dodaje, że przyszłość intralogistyki jest smart:
- Jej uosobieniem są m.in. autonomiczne roboty mobilne wyposażone w czujniki, kamery 3D, czy najnowsze technologie skanowania laserowego na które widzimy rosnące zapotrzebowanie. Mogą być one świetnym wyborem, zarówno dla dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw. To rozwiązanie, które sprawdzi się również tam, gdzie występują niedobory kadrowe.
I Forum Intralogistyki – najważniejsze informacje:
Data: 22 września 2022
Godz.: 9.30 -16.30
Miejsce: Renaissance Warsaw Airport Hotel
Partner Strategiczny: Mobile Industrial Robots
Partner Instytucjonalny: Forum Automatyki i Robotyki Polskiej
Organizatorzy: ASTOR i ProCobot
Więcej o Forum: http://www.forumintralogistyki.pl/
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W 2019 roku przychód MiR wyniósł 44 mln USD. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com
Kontakt dla mediów:
Dorota Sapija, Omega Communication
dsapija@communication.pl
+48 608 03 84 01, 22 854 16 39
Renata Poreda, ASTOR Sp. z o.o.
Renata.Poreda@astor.com.pl
+48 691 700 019
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.