MiR i Modula dostarczają w pełni autonomiczne rozwiązanie do prac magazynowych
Czołowy producent inteligentnych rozwiązań magazynowych, Modula, oraz Mobile Industrial Robots (MiR), opracowali w pełni zautomatyzowany system, który może przechowywać, kompletować i przemieszczać elementy w wyznaczonych strefach w magazynach, zakładach produkcyjnych lub centrach dystrybucyjnych – we współpracy z ludźmi lub samodzielnie.
Odense, Dania – lipiec 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR), lider rynku autonomicznych robotów mobilnych, i Modula, producent inteligentnych systemów magazynowania, zaprezentowali wspólne rozwiązanie do transportu materiałów w magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych.
System może być zautomatyzowany w pełni lub częściowo, a dostępne konfiguracje obejmują:
- Półautomatyczne kompletowanie pojedynczych elementów, które operator samodzielnie wybiera z magazynu Modula i umieszcza na robocie mobilnym MiR, który autonomicznie transportuje je do wyznaczonych miejsc, takich jak centra dystrybucyjne.
- Półautomatyczne kompletowanie z pomocą wózków umożliwiające operatorowi wybór wielu elementów i umieszczenie ich na stacji kompletowania. Po zakończeniu tej czynności robot MiR podpina się do stacji i przewozi ją w miejsce docelowe.
- W pełni zautomatyzowane kompletowanie pojedynczych elementów z użyciem robotów MiR wyposażonych w ramię robotyczne, które pobiera elementy z magazynu Modula. Następnie robot mobilny transportuje je łatwo i bezpiecznie do kolejnej stacji kompletowania lub centrum dystrybucyjnego.
- W pełni zautomatyzowaną obsługę pojemników z użyciem robotów MiR wyposażonych w dostosowany do potrzeb firmy moduł górny. Jest on w stanie podnosić, wybierać i umieszczać skrzynki bądź kosze bezpośrednio na półkach VLM bez udziału człowieka.
- W pełni zautomatyzowaną paletyzację z robotami MiR, wyposażonymi specjalnie do pobierania dużych i ciężkich elementów z przeznaczonego do tego zadania modelu Vertical Lift Module (VLM) firmy Modula.
Rozwiązanie poprawia produktywność oraz usprawnia intralogistykę – pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu i przestrzeni. Według prezesa firmy Modula, Massimiliano Gigliego, bezpieczeństwo w miejscu pracy i satysfakcja pracowników to również podstawowe korzyści wynikające ze wspólnego rozwiązania Modula i MiR.
„System przejmuje powtarzalne, obciążające fizycznie, niebezpieczne zadania i w ten sposób znacząco poprawia warunki pracy w magazynach, fabrykach i centrach dystrybucji. W obliczu niedoboru siły roboczej, firmy, które chcą zautomatyzować magazynowanie, kompletowanie i transport materiałów, mogą zyskać więcej niż tylko większą wydajność, oferując swoim pracownikom bardziej wartościowe obowiązki i bezpieczniejsze środowisko pracy” – mówi Massimiliano Gigli.
Zaprojektowany z myślą o modułowym oraz szybkim wdrożeniu, system Modula i MiR jest przystosowany do magazynów i centrów dystrybucyjnych o niemal dowolnym rozmiarze i układzie. Ułatwia stopniową automatyzację, pozwalając firmom na przekształcanie procesów w ich własnym tempie.
System może wygenerować zwrot z inwestycji (ROI) już w czasie 6 do 18 miesięcy od instalacji.
O Modula:
Z ponad 30-letnim doświadczeniem, Modula jest wiodącym producentem zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych zaprojektowanych do optymalizacji przestrzeni i usprawnienia procesów kompletowania oraz magazynowania w każdym sektorze przemysłowym lub środowisku.
Więcej informacji na www.modula.us
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) opracowuje i produkuje najbardziej zaawansowaną w branży linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich przedsiębiorstw i dużych międzynarodowych firm, centrów logistycznych oraz szpitali na całym świecie. Jako lider na rynku, MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR szybko się rozwija, a przychody rosną znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl,
+48 882 502 401
Kontakt z firmą: Marina Balanovic, Mobile Industrial Robots, mab@mir-robots.com; +45 60 24 18 88

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.