Lexmark wprowadza na rynek Markvision Enterprise 4.0
Firma Lexmark, światowy lider rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu, udostępniła znaczącą aktualizację narzędzia do zdalnego zarządzania flotą drukarek Markvision Enterprise (MVE). Oprogramowanie MVE 4.0, które daje możliwość proaktywnego śledzenia i monitorowania zbiorów dziesiątek, setek, a nawet tysięcy urządzeń, oferuje także uniwersalną konfigurację i ma zastosowanie do wszystkich modeli Lexmark*. Rozwiązanie jest dostępne bezpłatnie dla klientów Lexmark.
Rozwiązanie MVE 4.0, które jest kluczowym elementem podejścia firmy Lexmark do bezpieczeństwa i ochrony danych - „Secure by Design”, zostało zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej ochrony każdego urządzenia w sieci. Nowa funkcja uniwersalnej konfiguracji pozwala użytkownikom na tworzenie pojedynczej konfiguracji i stosowanie jej do dowolnego urządzenia Lexmark, nawet do starszych modeli *, aby ograniczyć potrzebę początkowej konfiguracji i bieżącej konserwacji konfiguracji. Użytkownicy mogą tworzyć podstawowe ustawienia zabezpieczeń i stosować je do każdego nowego urządzenia, które pojawia się w sieci.
MVE 4.0 upraszcza lub eliminuje potrzebę ręcznego wykonywania zadań IT, takich jak aktualizacja oprogramowania sprzętowego, konfiguracja ustawień urządzeń i zabezpieczeń. Organizacjom poszukującym większej widoczności i przejrzystości, MVE 4.0 dostarcza również ukierunkowane raporty dotyczące statystyk urządzeń.
- Klienci Lexmark potrzebują rożwiązań, które zapewnią im większą przejrzystość i spójność zoptymalizowanego środowiska druku przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia personelu IT. – mówi Grzegorz Najda, Dyrektor Zarządzający Lexmark Central Europe. - Starając się odpowiedzieć na ich potrzeby, zmodernizowaliśmy nasze narzędzie do zarządzania flotą drukarek Markvision Enterprise. Teraz aplikacja gwarantuje jeczsze wyższy poziom użyteczności i bezpieczeństwa i jest jezcze prostsza w obsłudze.
Klienci firmy Lexmark mogą pobrać MVE 4.0 tutaj.
*Pełną listę modeli Lexmarka obsługujących MVE 4.0 można znaleźć na str. 13 podręcznika administratora dostępnego tutaj.
- Dowiedz się więcej o Lexmark Markvision Enterprise 4.0 na stronie Lexmarka.
- Subskrybuj blog Lexmark News Blog.
- Obserwuj firmę Lexmark na LinkedIn i Twitterze.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.