Lena Lighting w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce według Forbesa
Lena Lighting, jeden z największych polskich producentów innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych oraz spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem magazynu Forbes. Na gali w Poznaniu otrzymała tytuł jednej z najcenniejszych rodzinnych spółek giełdowych w województwie wielkopolskim.
Znalezienie się w rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Lena Lighting znalazła się w gronie rodzimych przedsiębiorstw, które udowodniły, że mogą efektywnie łączyć tradycję rodzinnego biznesu z nowoczesnością i transparentnością wymaganą przez rynek kapitałowy.
Obecność na GPW świadczy o stabilności finansowej firmy oraz jej odpowiedzialności wobec inwestorów. Podleganie normom sprawozdawczości sprawia, że Lena Lighting nie tylko zacieśnia współpracę z inwestorami oraz partnerami biznesowymi, ale też realizuje długofalowe strategie inwestycyjne, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi. Dla wielkopolskiego producenta wartość rodziny jest fundamentem współpracy międzypokoleniowej oraz zaangażowania społecznego.
- To dla nas wyjątkowy zaszczyt znaleźć się w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce i być częścią społeczności polskich przedsiębiorstw, które budują swoją pozycję na solidnych, fundamentach oraz innowacyjności. Jako spółka giełdowa i jednocześnie firma rodzinna, jesteśmy dumni z faktu, że nasza praca znajduje uznanie na arenie gospodarczej. Wyróżnienie Forbesa to dowód na to, że łączenie tradycji z nowoczesnym podejściem może przynosić spektakularne rezultaty, wzmacniając naszą pozycję na rodzimym rynku. – mówi Tomasz Wencławek Członek Zarządu w Lena Lighting.
Firmy ubiegające się obecność w zestawieniu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa, muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, takich jak przynajmniej piętnastoletnia obecność na rynku, posiadanie co najmniej 50% udziałów przez członków rodziny oraz wykazywanie się solidną kondycją finansową. Przedsiębiorstwa te muszą także osiągnąć przychód netto nie mniejszy niż 10 milionów złotych, nie być w upadłości oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Wartość przedsiębiorstwa jest wyliczana na podstawie średniej ważonej wartości majątku oraz dochodu z lat ubiegłych.
Kontynuacja obecności Lena Lighting na rynku kapitałowym oraz realizacja strategii inwestycyjnych, pozwalają na umacnianie jej pozycji na polskim oraz międzynarodowym rynku. Dbałość o jakość, zrównoważony rozwój oraz transparentność pozostaną kluczowe dla procesu budowania zaufania klientów oraz inwestorów.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.