Lena Lighting w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce według Forbesa
Lena Lighting, jeden z największych polskich producentów innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych oraz spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem magazynu Forbes. Na gali w Poznaniu otrzymała tytuł jednej z najcenniejszych rodzinnych spółek giełdowych w województwie wielkopolskim.
Znalezienie się w rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce. Lena Lighting znalazła się w gronie rodzimych przedsiębiorstw, które udowodniły, że mogą efektywnie łączyć tradycję rodzinnego biznesu z nowoczesnością i transparentnością wymaganą przez rynek kapitałowy.
Obecność na GPW świadczy o stabilności finansowej firmy oraz jej odpowiedzialności wobec inwestorów. Podleganie normom sprawozdawczości sprawia, że Lena Lighting nie tylko zacieśnia współpracę z inwestorami oraz partnerami biznesowymi, ale też realizuje długofalowe strategie inwestycyjne, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi. Dla wielkopolskiego producenta wartość rodziny jest fundamentem współpracy międzypokoleniowej oraz zaangażowania społecznego.
- To dla nas wyjątkowy zaszczyt znaleźć się w gronie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce i być częścią społeczności polskich przedsiębiorstw, które budują swoją pozycję na solidnych, fundamentach oraz innowacyjności. Jako spółka giełdowa i jednocześnie firma rodzinna, jesteśmy dumni z faktu, że nasza praca znajduje uznanie na arenie gospodarczej. Wyróżnienie Forbesa to dowód na to, że łączenie tradycji z nowoczesnym podejściem może przynosić spektakularne rezultaty, wzmacniając naszą pozycję na rodzimym rynku. – mówi Tomasz Wencławek Członek Zarządu w Lena Lighting.
Firmy ubiegające się obecność w zestawieniu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa, muszą spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, takich jak przynajmniej piętnastoletnia obecność na rynku, posiadanie co najmniej 50% udziałów przez członków rodziny oraz wykazywanie się solidną kondycją finansową. Przedsiębiorstwa te muszą także osiągnąć przychód netto nie mniejszy niż 10 milionów złotych, nie być w upadłości oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Wartość przedsiębiorstwa jest wyliczana na podstawie średniej ważonej wartości majątku oraz dochodu z lat ubiegłych.
Kontynuacja obecności Lena Lighting na rynku kapitałowym oraz realizacja strategii inwestycyjnych, pozwalają na umacnianie jej pozycji na polskim oraz międzynarodowym rynku. Dbałość o jakość, zrównoważony rozwój oraz transparentność pozostaną kluczowe dla procesu budowania zaufania klientów oraz inwestorów.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.