Lena Lighting Partnerem Smart City Forum
Smart City Forum to wyjątkowa przestrzeń integrująca ekspertów, przedstawicieli administracji samorządowej oraz biznesu, którzy spotykają się we wspólnej debacie o globalnych wyzwaniach i kierunkach optymalnego rozwoju miast. Częścią tego wydarzenia będzie Lena Lighting, wielkopolski producent oświetlenia. Przedstawiciele firmy poruszą ważny wątek modularnej elastyczności w podejściu do oświetlenia w kontekście programu „Rozświetlamy Polskę” oraz wyzwań przyszłości. Prezentacji będzie towarzyszyć premiera najnowszej linii opraw parkowo - miejskich oraz innych wysoce energooszczędnych, inteligentnych rozwiązań.
W ramach Smart City Forum spotykają się specjaliści różnych dziedzin, takich jak transport, budownictwo, energetyka, oświetlenie czy data science. Wspólnie z krajowymi decydentami administracji rządowej i samorządowej prowadzą oni merytoryczną dyskusję o inteligentnych miastach. Szeroki zakres tematyczny oraz ekspercki poziom debaty pozycjonują Smart City Forum jako jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych.
Podczas Smart City Forum głos zabierze także wiodący producent wysoko energooszczędnego oświetlenia, firma Lena Lighting. Wielkopolska marka specjalizuje się w dostarczaniu najnowocześniejszych lamp i systemów zarządzania oświetleniem. Tematem prezentacji będzie modularna elastyczność w kontekście rozwiązań oświetleniowych i wyzwań przyszłości.
„Realizując szereg inwestycji dla miast i gmin, także w ramach programu „Rozświetlamy Polskę” zauważyliśmy dużą potrzebę modularnej elastyczności. Zarówno w kontekście tworzenia i obsługi projektów oświetleniowych czy systemów inteligentnego sterowania oświetleniem, jak i samych produktów. Dlatego właśnie temu zagadnieniu poświęcimy nasze wystąpienie podczas Smart City Forum. Dodatkowo zaprezentujemy też szereg innowacyjnych rozwiązań i produktów, w tym rewolucyjną, modularną linię opraw parkowo - miejskich. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania mogą znacząco wpłynąć na rozwój inteligentnych miast, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców oraz środowiska. A proces ten, w odniesieniu do oświetlenia, zaczyna się właśnie od odpowiednio dobranych, modularnych komponentów ”.- mówi Michał Macewicz z Lena Lighting.
Prezentacja „Polska w trakcie i po programie Rozświetlamy Polskę - modularna elastyczność w podejściu do produktu i do projektu. Nowoczesna i przyjazna infrastruktura oświetleniowa przygotowana na wyzwania przyszłości” odbędzie się w drugim dniu wydarzenia tj. 29 maja podczas bloku tematycznego „Inwestycje miejskie”. Poprowadzą ją Michał Macewicz - Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych oraz Maciej Lewandowski - Business Development Manager w Lena Lighting.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.