Komunikaty PR

Kongres GIS 2023 - moc informacji przestrzennych

2023-09-08  |  13:00
Biuro prasowe

Kongres GIS 2023 – moc informacji przestrzennych

Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023. Obok przywiezionych wprost z San Diego inspiracji i newsów ze świata GIS, będzie tam można zapoznać się z tym, jak technologię geolokalizacji w swej działalności wykorzystują m.in. Allegro, Orange, Tatrzański Park Narodowy i Gaz-System, miasta jak Warszawa, Łódź czy Kraków, uczelnie, administracja centralna i samorządowa oraz wiele innych podmiotów. Podzielą się one swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wykorzystania informacji przestrzennych w biznesie. Wydarzenie wskaże kierunki rozwoju i pokaże, jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o przestrzenne analizy danych.

Choć nasza globalna wioska staje się coraz mniejsza, to zwiększa się poziom skomplikowania zależności pomiędzy jej częściami – zauważa Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Sprzedaży w Esri Polska. – By rozumieć rzeczywistość organizacje potrzebują źródła informacji, przewodnika. Mapy, która pozwoli zorientować się w sytuacji i podjąć najlepsze w danej chwili decyzje, w dodatku szybko. Dlatego po raz kolejny organizujemy Kongres GIS, by w społeczności użytkowników technologii geolokalizacji wymieniać się doświadczeniami, najlepszymi praktykami, pomysłami, dzielić się przykładami zrealizowanych projektów i inspirować do rozwoju. Dokładnie tak samo, jak kilka miesięcy temu miało to miejsce w kalifornijskim San Diego podczas światowego Esri User Conference 2023, gdzie pojawiła się silna reprezentacja polskich organizacji, które już dziś z sukcesami wykorzystują technologię geoprzestrzenną.

Goście kongresu będą mogli poznać najnowsze trendy, rozwiązania i narzędzia GIS. Spotkanie będzie też wyśmienitą okazją do rozmowy o dobrych praktykach związanych z wdrożeniem i unowocześnieniem systemu GIS w przedsiębiorstwie, urzędzie czy firmie prywatnej. Z pewnością nie zabraknie też dyskusji o tym, jak wykorzystać potencjał informacji przestrzennej i dzięki temu usprawniać procesy decyzyjne.

Choć od słynnego Yellowstone jesteśmy mniejsi czterdziestokrotnie, to dorównujemy mu w liczbie gości. Odwiedza nas ponad 4 mln osób w ciągu roku. Pogodzenie ruchu turystycznego o takim natężeniu z ochroną przyrody stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście wspierają nas narzędzia bazujące na GIS – mówi Katarzyna Dąbrowska-Stanik, Starszy Specjalista w Zespole ds. Danych Przestrzennych Tatrzańskiego Parku Narodowego. – O tym, jak zbieramy dane GIS, do czego wykorzystujemy aplikacje mobilne, a do czego drona, jak przetwarzamy i wizualizujemy pozyskane dane opowiemy podczas naszej prezentacji „Przykłady wykorzystania systemu ArcGIS Enterprise w Tatrzańskim Parku Narodowym”.

Tegoroczna edycja kongresu organizowana jest pod hasłem „Zmień perspektywę!”. Jest to odzwierciedleniem faktu, że rozwiązania bazujące na GIS pozwalają wykorzystującym je organizacjom w zupełnie nowy sposób spojrzeć na swoją działalność i otoczenie, a w efekcie dostrzec to, czego często nie widzą inni. O tej nowej perspektywie podczas dwudniowego spotkania opowiadać będą przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, biznesu, operatorzy logistyczni, zarządzający infrastrukturą krytyczną i naukowcy.

Wszystko to podczas dwudniowego spotkania (25-26 października) w wyjątkowych wnętrzach pochodzącej z XIX wieku Cukrowni Żnin. Miejsce to będzie stanowiło dodatkowy pretekst do zmiany perspektywy patrzenia na codzienne wyzwania przez uczestników kongresu. Pozwoli dotknąć historii i podjąć refleksję nad rewolucjami technologicznymi, które odciskają wyraźny ślad na naszej rzeczywistości. Dziś uczestniczymy w czwartej z nich, a technologia geoprzestrzenna jest jednym z jej najistotniejszych komponentów.

Więcej informacji o wydarzeniu, m.in. jego szczegółową agendę, a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej Kongres GIS 2023. Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.