Komunikaty PR

Konferencja Scena Jutra 2020

2020-01-24  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.17 MB )

Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy najbliższej edycji serdecznie zapraszają na to unikatowe wydarzenie, które odbędzie się 19-20 lutego 2020 roku. 

 

Najbliższa edycja Sceny Jutra odbędzie się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. To miejsce zobowiązuje, dlatego możecie spodziewać się niesamowitych gości i wielu nieoczekiwanych inspiracji. 

 

Konferencja da Wam możliwość:

  • wysłuchania prelekcji specjalnie zaproszonych znakomitych prelegentów z Polski i ze świata
  • wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych
  • nawiązania kontaktu z naszymi mówcami oraz innymi uczestnikami konferencji
  • uczestniczenia w wystawie sprzętu i nowych technologii, która będzie towarzyszyć temu wydarzeniu 
  • uczestniczenia w licznych pokazach i warsztatach

 

Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Chcemy porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.

 

Inspiracji dostarczą nam prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się jakie rozwiązania podsuwa nam otaczający nas świat i najnowsze technologie. Będziemy mówić także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming, czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.

 

Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman. Kto będzie gościem w kolejnej edycji, w Teatrze Wielkim? Wszelkie informacje, takie jak lista gości, prelegentów, wystawców oraz rejestrację na wydarzenie znaleźć można na stronie scenajutra.pl. Zapraszamy już 19 i 20 lutego 2020!

 

Szczegółowy harmonogram Konferencji Scena Jutra 2020:

Harmonogram 19/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Małgorzata Szabłowska (Teatr Wielki - Opera Narodowa)

11:00 - 11:55 Carlos Navarrete-Patiño (Cirque de Solei & studio 4u2c)

12:15 - 12:55 Grzegorz Jarzyna (TR Warszawa)

13:15 - 13:55 Willi Klein & Florian Kunz (L-Acoustics L-ISA)

14:15 - 14:55 Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

 

Harmonogram 20/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Glen Kelly (The Immaginarium Studios)

11:00 - 11:55 Dan Braun (METALLICA i LiveNation)

12:15 - 12:55 Katarzyna Gospodarek (BMW Art Club)

13:15 - 13:55 Alexander Balyberdin (dreamlaser)

14:15 - 14:55 Christopher Baiuder (WHITEvoid GmbH)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

Wybrane tematy paneli dyskusyjnych:

  • VR w sztuce, evencie, rozrywce 
  • Kobiety w nowych technologiach 
  • Event jako sztuka użytkowa
  • Zero waste
  • Czy nowe technologie mogą być przyjazne dla środowiska?
  • Inwestycje w obiektach kultury - wizja | koncepcja | projekt | realizacja wraz z finansowaniem
  • Źródła światła dziś i jutro. Co nas czeka w przyszłości?
  • Światło i kolor. Czy jakość ma znaczenie dla widzów?
  • Możliwości współpracy - uczelnia artystyczna/ uczelnia techniczna 

 

Wybrane warsztaty Technologiczne

  • Konfiguracja i strojenie przy użyciu procesora L-Acoustics P1
  • Konfiguracja i obsługa urządzenia RoboSPOT
  • Teqsas - narzędzie wspomagające wieszanie systemu 
  • koncertowego
  • ESPRiTE - wymiana źródła, pomiary świecenia
  • BlackTrax & disguise - wirtualne studio
  • L-Acoustics L-ISA prezentacja software
  • Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu
  • Electro-Voice SoniCue - możliwości software’u i konfiguracja systemu
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.