Konferencja Scena Jutra 2020
Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy najbliższej edycji serdecznie zapraszają na to unikatowe wydarzenie, które odbędzie się 19-20 lutego 2020 roku.
Najbliższa edycja Sceny Jutra odbędzie się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. To miejsce zobowiązuje, dlatego możecie spodziewać się niesamowitych gości i wielu nieoczekiwanych inspiracji.
Konferencja da Wam możliwość:
- wysłuchania prelekcji specjalnie zaproszonych znakomitych prelegentów z Polski i ze świata
- wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych
- nawiązania kontaktu z naszymi mówcami oraz innymi uczestnikami konferencji
- uczestniczenia w wystawie sprzętu i nowych technologii, która będzie towarzyszyć temu wydarzeniu
- uczestniczenia w licznych pokazach i warsztatach
Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Chcemy porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.
Inspiracji dostarczą nam prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się jakie rozwiązania podsuwa nam otaczający nas świat i najnowsze technologie. Będziemy mówić także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming, czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.
Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman. Kto będzie gościem w kolejnej edycji, w Teatrze Wielkim? Wszelkie informacje, takie jak lista gości, prelegentów, wystawców oraz rejestrację na wydarzenie znaleźć można na stronie scenajutra.pl. Zapraszamy już 19 i 20 lutego 2020!
Szczegółowy harmonogram Konferencji Scena Jutra 2020:
Harmonogram 19/02/2020:
10:00 - 10:05 Przywitanie
10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020
10:15 - 10:55 Małgorzata Szabłowska (Teatr Wielki - Opera Narodowa)
11:00 - 11:55 Carlos Navarrete-Patiño (Cirque de Solei & studio 4u2c)
12:15 - 12:55 Grzegorz Jarzyna (TR Warszawa)
13:15 - 13:55 Willi Klein & Florian Kunz (L-Acoustics L-ISA)
14:15 - 14:55 Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)
15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch
15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów
Harmonogram 20/02/2020:
10:00 - 10:05 Przywitanie
10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020
10:15 - 10:55 Glen Kelly (The Immaginarium Studios)
11:00 - 11:55 Dan Braun (METALLICA i LiveNation)
12:15 - 12:55 Katarzyna Gospodarek (BMW Art Club)
13:15 - 13:55 Alexander Balyberdin (dreamlaser)
14:15 - 14:55 Christopher Baiuder (WHITEvoid GmbH)
15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch
15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów
Wybrane tematy paneli dyskusyjnych:
- VR w sztuce, evencie, rozrywce
- Kobiety w nowych technologiach
- Event jako sztuka użytkowa
- Zero waste
- Czy nowe technologie mogą być przyjazne dla środowiska?
- Inwestycje w obiektach kultury - wizja | koncepcja | projekt | realizacja wraz z finansowaniem
- Źródła światła dziś i jutro. Co nas czeka w przyszłości?
- Światło i kolor. Czy jakość ma znaczenie dla widzów?
- Możliwości współpracy - uczelnia artystyczna/ uczelnia techniczna
Wybrane warsztaty Technologiczne
- Konfiguracja i strojenie przy użyciu procesora L-Acoustics P1
- Konfiguracja i obsługa urządzenia RoboSPOT
- Teqsas - narzędzie wspomagające wieszanie systemu
- koncertowego
- ESPRiTE - wymiana źródła, pomiary świecenia
- BlackTrax & disguise - wirtualne studio
- L-Acoustics L-ISA prezentacja software
- Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu
- Electro-Voice SoniCue - możliwości software’u i konfiguracja systemu

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.