Komunikaty PR

Konferencja Scena Jutra 2020

2020-01-24  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.17 MB )

Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy najbliższej edycji serdecznie zapraszają na to unikatowe wydarzenie, które odbędzie się 19-20 lutego 2020 roku. 

 

Najbliższa edycja Sceny Jutra odbędzie się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. To miejsce zobowiązuje, dlatego możecie spodziewać się niesamowitych gości i wielu nieoczekiwanych inspiracji. 

 

Konferencja da Wam możliwość:

  • wysłuchania prelekcji specjalnie zaproszonych znakomitych prelegentów z Polski i ze świata
  • wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych
  • nawiązania kontaktu z naszymi mówcami oraz innymi uczestnikami konferencji
  • uczestniczenia w wystawie sprzętu i nowych technologii, która będzie towarzyszyć temu wydarzeniu 
  • uczestniczenia w licznych pokazach i warsztatach

 

Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Chcemy porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.

 

Inspiracji dostarczą nam prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się jakie rozwiązania podsuwa nam otaczający nas świat i najnowsze technologie. Będziemy mówić także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming, czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.

 

Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman. Kto będzie gościem w kolejnej edycji, w Teatrze Wielkim? Wszelkie informacje, takie jak lista gości, prelegentów, wystawców oraz rejestrację na wydarzenie znaleźć można na stronie scenajutra.pl. Zapraszamy już 19 i 20 lutego 2020!

 

Szczegółowy harmonogram Konferencji Scena Jutra 2020:

Harmonogram 19/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Małgorzata Szabłowska (Teatr Wielki - Opera Narodowa)

11:00 - 11:55 Carlos Navarrete-Patiño (Cirque de Solei & studio 4u2c)

12:15 - 12:55 Grzegorz Jarzyna (TR Warszawa)

13:15 - 13:55 Willi Klein & Florian Kunz (L-Acoustics L-ISA)

14:15 - 14:55 Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

 

Harmonogram 20/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Glen Kelly (The Immaginarium Studios)

11:00 - 11:55 Dan Braun (METALLICA i LiveNation)

12:15 - 12:55 Katarzyna Gospodarek (BMW Art Club)

13:15 - 13:55 Alexander Balyberdin (dreamlaser)

14:15 - 14:55 Christopher Baiuder (WHITEvoid GmbH)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

Wybrane tematy paneli dyskusyjnych:

  • VR w sztuce, evencie, rozrywce 
  • Kobiety w nowych technologiach 
  • Event jako sztuka użytkowa
  • Zero waste
  • Czy nowe technologie mogą być przyjazne dla środowiska?
  • Inwestycje w obiektach kultury - wizja | koncepcja | projekt | realizacja wraz z finansowaniem
  • Źródła światła dziś i jutro. Co nas czeka w przyszłości?
  • Światło i kolor. Czy jakość ma znaczenie dla widzów?
  • Możliwości współpracy - uczelnia artystyczna/ uczelnia techniczna 

 

Wybrane warsztaty Technologiczne

  • Konfiguracja i strojenie przy użyciu procesora L-Acoustics P1
  • Konfiguracja i obsługa urządzenia RoboSPOT
  • Teqsas - narzędzie wspomagające wieszanie systemu 
  • koncertowego
  • ESPRiTE - wymiana źródła, pomiary świecenia
  • BlackTrax & disguise - wirtualne studio
  • L-Acoustics L-ISA prezentacja software
  • Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu
  • Electro-Voice SoniCue - możliwości software’u i konfiguracja systemu
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Mniejsze zużycie farby - nowy elektrostatyczny pistolet natryskowy Biuro prasowe
2024-04-10 | 14:30

Mniejsze zużycie farby - nowy elektrostatyczny pistolet natryskowy

Firma Dürr rozszerza swoją ofertę ręcznych pistoletów natryskowych o model EcoGun AS MAN DC/EC. Dürr dodaje elektrostatyczny pistolet ESTA do swojej oferty ręcznych
Technologie Najważniejszy element projektu transformacji cyfrowej? Czynnik ludzki
2024-04-10 | 01:00

Najważniejszy element projektu transformacji cyfrowej? Czynnik ludzki

Wszyscy mówią o cyfrowej transformacji, jednak praktyczne wyzwania związane z jej wdrażaniem są rzadko omawiane szerzej. Według raportu IDC InfoBrief zleconego przez Endavę[1], aż
Technologie Naprawy pogwarancyjne od MediaMarkt z nagrodą Debiut Retail 2024 OLX!
2024-04-09 | 13:30

Naprawy pogwarancyjne od MediaMarkt z nagrodą Debiut Retail 2024 OLX!

OLX, z którym MediaMarkt współpracuje od 2023 roku, jest dla retailera elektroniki użytkowej dodatkowym kanałem dotarcia do klienta, natomiast platforma sprzedażowa zyskuje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.