Konferencja Scena Jutra 2020
Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy najbliższej edycji serdecznie zapraszają na to unikatowe wydarzenie, które odbędzie się 19-20 lutego 2020 roku.
Najbliższa edycja Sceny Jutra odbędzie się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. To miejsce zobowiązuje, dlatego możecie spodziewać się niesamowitych gości i wielu nieoczekiwanych inspiracji.
Konferencja da Wam możliwość:
- wysłuchania prelekcji specjalnie zaproszonych znakomitych prelegentów z Polski i ze świata
- wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych
- nawiązania kontaktu z naszymi mówcami oraz innymi uczestnikami konferencji
- uczestniczenia w wystawie sprzętu i nowych technologii, która będzie towarzyszyć temu wydarzeniu
- uczestniczenia w licznych pokazach i warsztatach
Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Chcemy porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.
Inspiracji dostarczą nam prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się jakie rozwiązania podsuwa nam otaczający nas świat i najnowsze technologie. Będziemy mówić także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming, czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.
Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman. Kto będzie gościem w kolejnej edycji, w Teatrze Wielkim? Wszelkie informacje, takie jak lista gości, prelegentów, wystawców oraz rejestrację na wydarzenie znaleźć można na stronie scenajutra.pl. Zapraszamy już 19 i 20 lutego 2020!
Szczegółowy harmonogram Konferencji Scena Jutra 2020:
Harmonogram 19/02/2020:
10:00 - 10:05 Przywitanie
10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020
10:15 - 10:55 Małgorzata Szabłowska (Teatr Wielki - Opera Narodowa)
11:00 - 11:55 Carlos Navarrete-Patiño (Cirque de Solei & studio 4u2c)
12:15 - 12:55 Grzegorz Jarzyna (TR Warszawa)
13:15 - 13:55 Willi Klein & Florian Kunz (L-Acoustics L-ISA)
14:15 - 14:55 Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)
15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch
15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów
Harmonogram 20/02/2020:
10:00 - 10:05 Przywitanie
10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020
10:15 - 10:55 Glen Kelly (The Immaginarium Studios)
11:00 - 11:55 Dan Braun (METALLICA i LiveNation)
12:15 - 12:55 Katarzyna Gospodarek (BMW Art Club)
13:15 - 13:55 Alexander Balyberdin (dreamlaser)
14:15 - 14:55 Christopher Baiuder (WHITEvoid GmbH)
15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch
15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów
Wybrane tematy paneli dyskusyjnych:
- VR w sztuce, evencie, rozrywce
- Kobiety w nowych technologiach
- Event jako sztuka użytkowa
- Zero waste
- Czy nowe technologie mogą być przyjazne dla środowiska?
- Inwestycje w obiektach kultury - wizja | koncepcja | projekt | realizacja wraz z finansowaniem
- Źródła światła dziś i jutro. Co nas czeka w przyszłości?
- Światło i kolor. Czy jakość ma znaczenie dla widzów?
- Możliwości współpracy - uczelnia artystyczna/ uczelnia techniczna
Wybrane warsztaty Technologiczne
- Konfiguracja i strojenie przy użyciu procesora L-Acoustics P1
- Konfiguracja i obsługa urządzenia RoboSPOT
- Teqsas - narzędzie wspomagające wieszanie systemu
- koncertowego
- ESPRiTE - wymiana źródła, pomiary świecenia
- BlackTrax & disguise - wirtualne studio
- L-Acoustics L-ISA prezentacja software
- Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu
- Electro-Voice SoniCue - możliwości software’u i konfiguracja systemu

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.