Komunikaty PR

Komfort i swoboda projektowania – system stropów termoaktywnych od Uponor

2020-05-29  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 2.13 MB )

Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb konkretnych realizacji.

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów HVAC system Uponor TABS pracuje w temperaturach bliskich otoczeniu, co przekłada się na poprawę efektywności źródeł ciepła i chłodu. Chociaż nie zastępuje całkowicie systemu klimatyzacji i wentylacji, umożliwia ograniczenie liczby niezbędnych urządzeń, a to z kolei zmniejsza koszty całego przedsięwzięcia. Uponor TABS to również maksymalne możliwości aranżacji pomieszczeń w obiektach wielkopowierzchniowych.

Jeszcze większa swoboda projektowania

Zintegrowanie stropów chłodząco-grzewczych Uponor z budynkiem wnosi nową jakość w eksploatowanie i projektowanie obiektów wielokondygnacyjnych. Wbudowane w konstrukcje sufitów żelbetonowych rury PE-Xa prowadzą wodę, a do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń wykorzystują masę termiczną budynku. Pozwala to ograniczyć liczbę konwencjonalnych źródeł ciepła lub chłodu, jak grzejniki czy klimatyzatory. – Współpracując od wielu lat z architektami i projektantami wiemy, jak ważna jest dla nich przestrzeń. Dzięki schowaniu instalacji w stropach na całej kondygnacji pojawia się możliwość dowolnego kształtowania i użytkowania pomieszczeń – mówi Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor. – Podczas jednej z naszych realizacji w nowoczesnym biurowcu Ericpol Software Pool najważniejsze było zachowanie komfortowej, trzymetrowej wysokości kondygnacji budynku. W trakcie prac projektowych okazało się jednak, że po zamontowaniu podwieszanego sufitu, który miał pomieścić elementy techniczne klimatyzacji i wentylacji mechanicznej, wysokość zmniejszy się łącznie o ponad 1,5 metra. Konieczne było znalezienie takiego systemu, który nie obniży projektowanej wysokości, a także wesprze pracę instalacji HVAC. Rozwiązaniem okazał się system Uponor Contec, który po wbudowaniu w strop przejął funkcję klimatyzowania pomieszczeń, zapewniając większą część chłodu ze stropu – dodaje Piotr Serafin. Systemy TABS od Uponor to także zwiększony komfort użytkowników powierzchni. Brak hałasu czy intensywnego, zimnego nawiewu oraz stała temperatura zapewniają zdrowy i przyjemny mikroklimat wewnątrz budynku.

Zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa

Uponor Contec to ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia maksymalne obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Zasilanie stropów temperaturą na poziomie 16-18 °C oraz jej powrót w granicach 20-22°C pozwalają na zwiększenie wydajności chłodu (i ciepła – zasilanie na poziomie ok. 30°C), a także zastosowanie niskotemperaturowych, odnawialnych źródeł energii, które wpływają na uzyskanie prestiżowych certyfikatów, jak LEED czy BREEAM. – Badania przeprowadzone w jednym z londyńskich biurowców wykazały, że systemy stropów aktywnych Uponor zapewniają aż o 31% większe oszczędności w porównaniu do konwencjonalnych instalacji. Duża wydajność Uponor TABS wynika przede wszystkim z wysokiego współczynnika przewodzenia ciepła, jakim charakteryzuje się beton oraz minimalnego wykorzystania energii. Ponadto system nie musi być poddawany regularnemu serwisowaniu czy konserwacji, co znacząco przekłada się na późniejsze koszty użytkowania – wyjaśnia Piotr Serafin.

Uponor Contec z powodzeniem może być wykorzystywany w budynkach biurowych, bankach, szkołach, bibliotekach czy szpitalach.

Uponor jest wiodącym dystrybutorem instalacji wewnętrznych, rur preizolowanych, energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz automatyki pokojowej. Posiada również rozwinięty dział specjalistów zajmujących się projektowaniem w oparciu o technologię BIM. Ponadto Uponor zatrudnia ponad 3,800 profesjonalistów oraz ekspertów w 26 krajach Europy oraz Ameryki Północnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Emitel - operator infrastruktury nadawczej - we współpracy z Telewizją Puls rozpoczął w Warszawie testową emisję sygnału w technologii 5G Broadcast. To pierwszy tego
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.