Komentarz eksperta autoryzowanego serwisu Apple iMad o konferencji WWDC 2022
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
KOMENTARZ: Arkadiusz Nieszporek, dyrektor sprzedaży iMad
Komentarz dotyczący konferencji WWDC i zaprezentowanych przez Apple nowości związanych z oprogramowaniem i sprzętem.
Podczas konferencji Apple zostały zaprezentowane nowe rozwiązania, które będą na pewno ciekawe dla obiorców i zwiększą komfort użytkowania. Sama konferencja nie była dla nas zaskoczeniem. Dla uważnych obserwatorów wprowadzone rozwiązania były dość przewidywalne.
- iPadOS16 – nowy system operacyjny zdecydowanie poprawi komfort pracy wielozadaniowej – większy wygodę pracy z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Zostanie wprowadzony także podzielony ekran (split screen).
- iOS 16– tutaj nie mamy rewolucji, a raczej ewolucję. Apple skupił się głównie na rozwinięciu już obecnych funkcji systemu. Z pewnością pojawi się kilka nowych aplikacji, o których będziemy informowani na bieżąco.
- Watch OS9 – zaprezentowano kilka nowych funkcji do śledzenia naszej aktywności fizycznej. Nowością są zmienione wskaźniki, odświeżone tarcze, dodane narzędzia do śledzenia snu czy zarządzania przyjmowaniem leków. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja wykrywająca migotania przedsionków. Użytkownik otrzyma informacje o tym, jak często znajduje się w stanie migotania przedsionków w określonym okresie.
- macOS13 – nowa wersja nazwana została Ventura, co do końca zostało utrzymane w tajemnicy. Wprowadzono nowe podejście do pracy z otwartymi aplikacjami, co na pewno zwiększy komfort użytkowania.
Miłym zaskoczeniem było wprowadzenie nowego AlleCar Play’a , który aspiruje do tego, żeby przejąć funkcje wyświetlacza w samochodzie – pokaże m.in. prędkość spalanie pojazdu.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.