Kamera kopułkowa 8 MP w obudowie ze stali nierdzewnej
Axis Communications wprowadził do oferty kamerę klasy morskiej w obudowie ze stali nierdzewnej, która oferuje zaawansowane możliwości pracy w trudnych warunkach. Jest także certyfikowana do użytku w zakładach przetwórstwa żywności i zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz szczegóły na potrzeby prac wyjaśniających w znakomitej rozdzielczości 4K.
Kamera AXIS P3268-SLVE ma obudowę z polerowanej elektrolitycznie stali nierdzewnej (SS 316L), która zapewnia jej odporność na korozję powodowaną przez wodę morską (certyfikat DVN) i chemiczne środki czyszczące. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu oraz ma certyfikat NSF/ANSI potwierdzający zgodność ze standardem 169 (sprzęt i urządzenia specjalnego przeznaczenia dla branży spożywczej) na potrzeby zastosowań w zakładach przetwórstwa żywności. Technologie Lightfinder 2.0 i Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Ponadto technologia OptimizedIR pozwala uzyskać ostry i wyraźny materiał w całkowitej ciemności z odległości nawet 40 m.
Ta wysokowydajna kamera zawiera jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia, która zwiększa jej możliwości w zakresie modyfikowania i przechowywania danych obrazu. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci, czyli w samej kamerze. Ponadto dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4 można podnieść wartość systemu przez instalowanie specjalnie opracowanych aplikacji oferowanych przez firmę Axis i jej partnerów, które wykorzystują mechanizm głębokiego uczenia na brzegu sieci.
AXIS P3268-SLVE to kamera klasy IK11, NEMA 4X oraz IP66/67/68, która jest odporna na warunki atmosferyczne i uderzenia. Zawiera także Axis Edge Vault, sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa, która gwarantuje integralność urządzenia i chroni je przed nieautoryzowanym dostępem.
Najważniejsze cechy AXIS P3268-SLVE
- Obudowa ze stali nierdzewnej klasy morskiej
- Certyfikat NFS/ANSI standardu 169
- Certyfikat DNV dotyczący instalacji w środowisku morskim
- Znakomita jakość obrazu o rozdzielczości 4K
- Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.