Kamera kopułkowa 8 MP w obudowie ze stali nierdzewnej
Axis Communications wprowadził do oferty kamerę klasy morskiej w obudowie ze stali nierdzewnej, która oferuje zaawansowane możliwości pracy w trudnych warunkach. Jest także certyfikowana do użytku w zakładach przetwórstwa żywności i zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz szczegóły na potrzeby prac wyjaśniających w znakomitej rozdzielczości 4K.
Kamera AXIS P3268-SLVE ma obudowę z polerowanej elektrolitycznie stali nierdzewnej (SS 316L), która zapewnia jej odporność na korozję powodowaną przez wodę morską (certyfikat DVN) i chemiczne środki czyszczące. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu oraz ma certyfikat NSF/ANSI potwierdzający zgodność ze standardem 169 (sprzęt i urządzenia specjalnego przeznaczenia dla branży spożywczej) na potrzeby zastosowań w zakładach przetwórstwa żywności. Technologie Lightfinder 2.0 i Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Ponadto technologia OptimizedIR pozwala uzyskać ostry i wyraźny materiał w całkowitej ciemności z odległości nawet 40 m.
Ta wysokowydajna kamera zawiera jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia, która zwiększa jej możliwości w zakresie modyfikowania i przechowywania danych obrazu. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci, czyli w samej kamerze. Ponadto dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4 można podnieść wartość systemu przez instalowanie specjalnie opracowanych aplikacji oferowanych przez firmę Axis i jej partnerów, które wykorzystują mechanizm głębokiego uczenia na brzegu sieci.
AXIS P3268-SLVE to kamera klasy IK11, NEMA 4X oraz IP66/67/68, która jest odporna na warunki atmosferyczne i uderzenia. Zawiera także Axis Edge Vault, sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa, która gwarantuje integralność urządzenia i chroni je przed nieautoryzowanym dostępem.
Najważniejsze cechy AXIS P3268-SLVE
- Obudowa ze stali nierdzewnej klasy morskiej
- Certyfikat NFS/ANSI standardu 169
- Certyfikat DNV dotyczący instalacji w środowisku morskim
- Znakomita jakość obrazu o rozdzielczości 4K
- Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.