Kamera kopułkowa 8 MP w obudowie ze stali nierdzewnej
Axis Communications wprowadził do oferty kamerę klasy morskiej w obudowie ze stali nierdzewnej, która oferuje zaawansowane możliwości pracy w trudnych warunkach. Jest także certyfikowana do użytku w zakładach przetwórstwa żywności i zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz szczegóły na potrzeby prac wyjaśniających w znakomitej rozdzielczości 4K.
Kamera AXIS P3268-SLVE ma obudowę z polerowanej elektrolitycznie stali nierdzewnej (SS 316L), która zapewnia jej odporność na korozję powodowaną przez wodę morską (certyfikat DVN) i chemiczne środki czyszczące. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu oraz ma certyfikat NSF/ANSI potwierdzający zgodność ze standardem 169 (sprzęt i urządzenia specjalnego przeznaczenia dla branży spożywczej) na potrzeby zastosowań w zakładach przetwórstwa żywności. Technologie Lightfinder 2.0 i Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Ponadto technologia OptimizedIR pozwala uzyskać ostry i wyraźny materiał w całkowitej ciemności z odległości nawet 40 m.
Ta wysokowydajna kamera zawiera jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia, która zwiększa jej możliwości w zakresie modyfikowania i przechowywania danych obrazu. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci, czyli w samej kamerze. Ponadto dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4 można podnieść wartość systemu przez instalowanie specjalnie opracowanych aplikacji oferowanych przez firmę Axis i jej partnerów, które wykorzystują mechanizm głębokiego uczenia na brzegu sieci.
AXIS P3268-SLVE to kamera klasy IK11, NEMA 4X oraz IP66/67/68, która jest odporna na warunki atmosferyczne i uderzenia. Zawiera także Axis Edge Vault, sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa, która gwarantuje integralność urządzenia i chroni je przed nieautoryzowanym dostępem.
Najważniejsze cechy AXIS P3268-SLVE
- Obudowa ze stali nierdzewnej klasy morskiej
- Certyfikat NFS/ANSI standardu 169
- Certyfikat DNV dotyczący instalacji w środowisku morskim
- Znakomita jakość obrazu o rozdzielczości 4K
- Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.