Jak wykorzystywane są sieci radiowe w ochronie domów?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Kamery smart to coraz częstszy wybór zapewniający bezpieczeństwo w domach. Użytkownicy przekonują się do nich dzięki ich funkcjonalności i łatwości obsługi. Jaki typ połączenia, oprócz tradycyjnej sieci WiFi, jest w stanie zagwarantować użytkownikowi jeszcze większe korzyści?
Kamery smart działają przez sieć WiFi, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy sposób obserwować swój dom lub pokój dziecka. Jednak dla niektórych takie rozwiązania to za mało. Użytkownicy dostrzegają coraz większy potencjał w oferowanych kamerach bateryjnych. W momencie, kiedy te pierwsze znajdą świetne zastosowanie w domu, tak te drugie — bateryjne — mogą sprawdzić się w przedsiębiorstwach lub w przypadku monitoringu domu z zewnątrz. Zdecydowanie się na kamery bezsznurowe wiążę się również z oszczędnością zużywanego prądu, ponieważ ich baterie wytrzymują do kilku miesięcy bez ładowania. Co, jeżeli dla wymagających użytkowników to wciąż mało? Producenci technologii smart wciąż wychodzą na przeciw użytkownikom, oferując im nowe rozwiązania.
Łączność bez zakłóceń
Możliwość korzystania z sieci radiowej proponuje Ezviz, tworząc kamerę, która łączy się zarówno przez sieć WiFi, jak i ze stacją bazową. C3A to bezprzewodowa, zasilana z baterii kamera monitorująca. Można zainstalować ją w dowolnym miejscu, bez konieczności ciągnięcia kabli, które zdecydowanie niekorzystnie działają na estetyczne aspekty chronionego budynku. Jakie są jej zalety wynikające z łączności ze stacją bazową W2D? Dzięki niej przedłuża się czas pracy urządzenia — okres funkcjonowania baterii bez konieczności ładowania wynosi 6 miesięcy. W przypadku korzystania z sieci wifi bateria pracuje jedynie przez 2 miesiące. Co więcej, sieć radiowa charakteryzuje się większą stabilnością i niezawodnością połączenia niż tradycyjna sieć WiFi. Dodatkowo baza W2D wyposażona została w syrenę alarmową 100dB, która uaktywnia się w momencie wykrycia ruchu - taki dźwięk z pewnością odstraszy włamywaczy i powiadomi domowników o nieproszonych gościach.
Nie tylko łączność z bazą
W co jeszcze została wyposażona kamera C3A? Jej sporą zaletą jest czujnik PIR - pasywnej podczerwieni, który eliminuje fałszywe alarmy. Kamera powiadomi użytkownika o ruchu w obrębie monitorowanego obszaru, wysyłając mu alert na telefon. Co więcej, posiada jakość Full HD, dzięki której dostrzega każdy szczegół. Nie bez znaczenia pozostaje również szeroki kąt widzenia, który umożliwia obserwację dużego obszaru wewnątrz lub zewnątrz domu. Czy urządzenie sprawdzi się jako monitoring zewnętrzny przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych? Jak najbardziej. C3A posiada klasę szczelności IP65, co oznacza, że jest wodo i pyłoszczelny. Bez problemu pracuje również w przedziale temperatur od -20° do 45°C. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w promiennik podczerwieni o zasięgu do 7,5 metra, dzięki czemu obraz może świetnie być rejestrowany nawet nocą. Dużym atutem jest również dwukierunkowe audio, które za pomocą aplikacji Ezviz pozwala na kontakt z osobami przebywającymi bezpośrednim otoczeniu kamery.
Całkowicie bezprzewodowa kamera smart łącząca się z bazą lub bezpośrednio z ruterem to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie zabezpieczenia obiektu, ale ze względu na brak przewodów gwarantujące całkowitą swobodę w ustaleniu punktu monitoringu z możliwością ich nieinwazyjnego przenoszenia.W kwestii monitoringu ten aspekt może być niezwykle istotny.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.