Komunikaty PR

Jak wybrać odpowiedni sprzęt mobilny dla seniora?

2020-05-15  |  15:30

Telefon lub tablet dla osoby starszej powinien spełniać kilka cech decydujących o wygodzie i funkcjonalności, m.in. posiadać duży, czytelny ekran oraz wytrzymałą baterię, która zapewni wygodę i niezawodność działania. 

Może też się okazać, że seniorowi spodoba się wykonywanie zdjęć za pomocą telefonu lub czytanie ebooków na tablecie. Dlatego warto wybrać takie urządzenie, które będzie gwarantowało jak najlepszy stosunek ceny do jakości i zapewni płynną pracę przez parę lat. 

 

Duży czytelny ekran, to jedna z najważniejszych cech smartfona polecanego dla seniora. Ekran powyżej sześciu cali gwarantuje komfortowe odczytywanie tekstu i oglądanie zdjęć, a także poruszanie się pomiędzy aplikacjami. Podczas wyboru urządzenia warto też sprawdzić zastosowaną baterię. Klasyczne telefony na jednym cyklu ładowania są w stanie wytrzymać nawet kilka dni. W przypadku nowoczesnych smartfonów ten czas jest nieco krótszy, jednak bateria powyżej 4500 mAh, zapewni nawet dwa dni spokojnej pracy. Na rynku obecne są już telefony przystępne cenowo, które są wyposażone w baterię o pojemności 5000 mAh. Nowa odsłona popularnej wśród polskich konsumentów smarfonów Huawei Y – model Y6p reprezentuje bardzo dobry stosunek ceny do parametrów – kosztuje 599 zł i został wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala. Wyświetlacz zajmuje aż 88,4% powierzchni przedniego panelu, przez co podnosi komfort korzystania. Zastosowana w nim bateria o pojemności 5000 mAh zapewnia bardzo długi czas pracy.

 

Jeżeli starsza osoba lubi robić zdjęcia, telefon z dobrym aparatem fotograficznym może stać się ulubionym gadżetem. Nowy smartfon Huawei Y6p został wyposażony w aż trzy obiektywy, w tym o rozdzielczości 13 MP oraz obiektyw szerokokątny, który pozwala na wykonywanie zdjęć, na których widoczna będzie wieloosobowa rodzina.

 

Smartfon dla seniora stanowi narzędzie do kontaktu z rodziną oraz rozrywki. Po zainstalowaniu na nim dodatkowych aplikacji, takich jak Bezpieczna Rodzina może być też pomocnym w opiece nad seniorem. Aplikacja ta umożliwia m.in. lokalizację przez opiekunów właściciela telefonu. Sam telefon, odpowiednio skonfigurowany umożliwia szybkie wybieranie połączenia alarmowego.

 

Tablet dla seniora

Wraz z rozwojem technologii wiedza w tym temacie rośnie, także wśród seniorów. Tablet może okazać się użytecznym urządzeniem dla babci czy dziadka, zapewniającym przede wszystkim multimedialną rozrywkę. Duży ekran ułatwiający oglądanie seriali telewizyjnych w serwisach VOD czy przeglądanie zdjęć— to zaleta, która sprawia, że tablet może okazać się lepszym wyborem niż smartfon. Nową propozycją, warto rozważania jest tablet Huawei MatePad T8, dostępny w bardzo przystępnej cenie – 399 zł. Jest to 8 calowe urządzenie z bardzo pojemną baterią, które dodatkowo oferuje dostęp do bogatej biblioteki audiobooków i ebooków oraz serwisów VOD, takich jak vod.tvp.pl czy vod.pl. Wystarczy zainstalować aplikację Empik Go ze sklepu Huawei AppGallery i można cieszyć się lekturami książek aż przez trzy miesiące za darmo. Tablet Huawei może też służyć do zakupów, w sklepie AppGallery dostępne są takie aplikacje jak olx.pl oraz Allegro. Po zainstalowaniu tej ostatniej, użytkownik dostaje 20 zł na pierwsze zakupy (o wartości minimum 50 zł).

 

Warto pamiętać o tym, że w przypadku seniorów nie trzeba poszukiwać najlepszych i najbardziej wydajnych urządzeń w swojej kategorii. Przy wyborze produktów, warto kierować się stosunkiem ceny do jakości. Ważne jest jednak, aby smartfon czy tablet działał płynnie, dynamicznie i nie zacinał się.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie CZY AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA ZASTĄPIĄ OSTATECZNIE PRACOWNIKA? Biuro prasowe
2020-07-09 | 11:00

CZY AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA ZASTĄPIĄ OSTATECZNIE PRACOWNIKA?

Postępująca automatyzacja widoczna jest w coraz większej liczbie branż, już nie tylko w przemyśle, ale również w finansach, medycynie czy marketingu. Stąd coraz częściej
Technologie Platforma Sampleo debiutuje w Polsce
2020-07-08 | 12:00

Platforma Sampleo debiutuje w Polsce

Zostanie influencerem, współpracującym z rozpoznawalnymi markami może być teraz łatwiejsze. W Polsce debiutuje platforma Sampleo, dzięki której internauci, niezależnie od
Technologie DO OK SA zapowiada przejście ze sfery usług do sfery rozwiązań
2020-07-03 | 10:30

DO OK SA zapowiada przejście ze sfery usług do sfery rozwiązań

DO OK SA, notowana na NewConnect firma specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych,  rozpoczęła jeden z głównych celów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.