Komunikaty PR

Jak wybrać odpowiedni sprzęt mobilny dla seniora?

2020-05-15  |  15:30

Telefon lub tablet dla osoby starszej powinien spełniać kilka cech decydujących o wygodzie i funkcjonalności, m.in. posiadać duży, czytelny ekran oraz wytrzymałą baterię, która zapewni wygodę i niezawodność działania. 

Może też się okazać, że seniorowi spodoba się wykonywanie zdjęć za pomocą telefonu lub czytanie ebooków na tablecie. Dlatego warto wybrać takie urządzenie, które będzie gwarantowało jak najlepszy stosunek ceny do jakości i zapewni płynną pracę przez parę lat. 

 

Duży czytelny ekran, to jedna z najważniejszych cech smartfona polecanego dla seniora. Ekran powyżej sześciu cali gwarantuje komfortowe odczytywanie tekstu i oglądanie zdjęć, a także poruszanie się pomiędzy aplikacjami. Podczas wyboru urządzenia warto też sprawdzić zastosowaną baterię. Klasyczne telefony na jednym cyklu ładowania są w stanie wytrzymać nawet kilka dni. W przypadku nowoczesnych smartfonów ten czas jest nieco krótszy, jednak bateria powyżej 4500 mAh, zapewni nawet dwa dni spokojnej pracy. Na rynku obecne są już telefony przystępne cenowo, które są wyposażone w baterię o pojemności 5000 mAh. Nowa odsłona popularnej wśród polskich konsumentów smarfonów Huawei Y – model Y6p reprezentuje bardzo dobry stosunek ceny do parametrów – kosztuje 599 zł i został wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala. Wyświetlacz zajmuje aż 88,4% powierzchni przedniego panelu, przez co podnosi komfort korzystania. Zastosowana w nim bateria o pojemności 5000 mAh zapewnia bardzo długi czas pracy.

 

Jeżeli starsza osoba lubi robić zdjęcia, telefon z dobrym aparatem fotograficznym może stać się ulubionym gadżetem. Nowy smartfon Huawei Y6p został wyposażony w aż trzy obiektywy, w tym o rozdzielczości 13 MP oraz obiektyw szerokokątny, który pozwala na wykonywanie zdjęć, na których widoczna będzie wieloosobowa rodzina.

 

Smartfon dla seniora stanowi narzędzie do kontaktu z rodziną oraz rozrywki. Po zainstalowaniu na nim dodatkowych aplikacji, takich jak Bezpieczna Rodzina może być też pomocnym w opiece nad seniorem. Aplikacja ta umożliwia m.in. lokalizację przez opiekunów właściciela telefonu. Sam telefon, odpowiednio skonfigurowany umożliwia szybkie wybieranie połączenia alarmowego.

 

Tablet dla seniora

Wraz z rozwojem technologii wiedza w tym temacie rośnie, także wśród seniorów. Tablet może okazać się użytecznym urządzeniem dla babci czy dziadka, zapewniającym przede wszystkim multimedialną rozrywkę. Duży ekran ułatwiający oglądanie seriali telewizyjnych w serwisach VOD czy przeglądanie zdjęć— to zaleta, która sprawia, że tablet może okazać się lepszym wyborem niż smartfon. Nową propozycją, warto rozważania jest tablet Huawei MatePad T8, dostępny w bardzo przystępnej cenie – 399 zł. Jest to 8 calowe urządzenie z bardzo pojemną baterią, które dodatkowo oferuje dostęp do bogatej biblioteki audiobooków i ebooków oraz serwisów VOD, takich jak vod.tvp.pl czy vod.pl. Wystarczy zainstalować aplikację Empik Go ze sklepu Huawei AppGallery i można cieszyć się lekturami książek aż przez trzy miesiące za darmo. Tablet Huawei może też służyć do zakupów, w sklepie AppGallery dostępne są takie aplikacje jak olx.pl oraz Allegro. Po zainstalowaniu tej ostatniej, użytkownik dostaje 20 zł na pierwsze zakupy (o wartości minimum 50 zł).

 

Warto pamiętać o tym, że w przypadku seniorów nie trzeba poszukiwać najlepszych i najbardziej wydajnych urządzeń w swojej kategorii. Przy wyborze produktów, warto kierować się stosunkiem ceny do jakości. Ważne jest jednak, aby smartfon czy tablet działał płynnie, dynamicznie i nie zacinał się.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Jak odróżnić dobrą kamerę? Biuro prasowe
2020-09-18 | 09:00

Jak odróżnić dobrą kamerę?

Dziś ochrona mieszkań jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dostawcy rozwiązań smart home cały czas poszerzają swoją ofertę o kolejne inteligentne kamery, dzięki którym
Technologie Systemy sufitowe Uponor – nowy wymiar projektowania ogrzewania i chłodzenia pomi
2020-09-17 | 11:00

Systemy sufitowe Uponor – nowy wymiar projektowania ogrzewania i chłodzenia pomi

Rosnące wymagania inwestorów i użytkowników powierzchni biurowych oraz proekologiczne trendy w projektowaniu instalacji grzewczych sprawiają, że w nowoczesnych obiektach coraz
Technologie Huawei Watch GT 2 Pro wkracza na polski rynek
2020-09-15 | 15:40

Huawei Watch GT 2 Pro wkracza na polski rynek

Huawei poszerza portfolio smartwatchy o nowy model – Huawei Watch GT 2 Pro, którego tarczę zabezpiecza szafirowe szkło, jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd zmienia ustawę o cyberbezpieczeństwie. Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpłynąć na wdrażanie w Polsce sieci 5G

Projekt zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza duże zmiany w sektorze telekomunikacyjnym i będzie mieć istotny wpływ na wdrażanie w Polsce sieci 5G. Zawarte w nich przepisy budzą wątpliwości rynkowych graczy, którzy wskazują na luki i niezgodność z innymi aktami prawnymi. Kontrowersyjny jest także tryb procedowania projektu. Trafił on do publicznych konsultacji 8 września, a na przesyłanie opinii resort cyfryzacji dał stowarzyszeniom branżowym, przedsiębiorcom i instytutom naukowym tylko 14 dni. Termin ekspresowych konsultacji upływa na początku przyszłego tygodnia. Eksperci zauważają, że termin powinien być przynajmniej dwukrotnie dłuższy.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Internet

Polskie miasta stają się coraz bardziej smart. Inteligentne ławki ładują telefony energią słoneczną, a wiaty autobusowe zdalnie zarządzają rozkładami jazdy

Rosną inwestycje w zieloną energię. Na świecie powstały już np. statek z solarnymi żaglami, fotowoltaiczna autostrada, a nawet owadobójcza lampa z panelem fotowoltaicznym. Także miasta stawiają na energię słoneczną. W Los Angeles już ponad połowa infrastruktury miejskiej jest zasilana słońcem, począwszy od parkomatów po oświetlenie drogowe. Podobnie może być także w Polsce. Polska firma oferuje inteligentne solarne ławki generujące energię, którą można wykorzystać do zasilania smartfonów czy tabletów. Rocznie jedna ławka może doładować nawet 15 tys. telefonów.

 

Medycyna

Coraz więcej polskich patentów związanych z ochroną przed koronawirusem. W Urzędzie Patentowym RP już ok. 100 zgłoszeń dotyczy COVID-19

Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.