Komunikaty PR

Jak sztuczna inteligencja chroni przed cyber-zagrożeniami

2023-06-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Według danych F5 – 95% przedsiębiorstw utrzymuje tradycyjne aplikacje i równolegle rozwija narzędzia w chmurze. Co piąta organizacja utrzymuje sześć lub więcej różnych środowisk. W tak złożonej rzeczywistości niezbędne jest wsparcie sztucznej inteligencji. Dowiedz się, w jaki sposób F5 wprowadza AI do systemów bezpieczeństwa.

Firma F5 zaprezentowała niedawno nowe funkcje bezpieczeństwa aplikacji i interfejsów API w ramach pakietu usług Distributed Cloud Services. Nowatorskie rozwiązania mają zapewnić klientom kompleksową ochronę i kontrolę w zarządzaniu aplikacjami i interfejsami API w lokalizacjach lokalnych, chmurowych i brzegowych. Poprawiony system uczenia maszynowego wzmacnia portfolio zabezpieczeń chmury F5 i dostarcza zaawansowane narzędzia do monitorowania punktów końcowych API. Nowe usługi pozwalają wykrywać anomalie w zachowaniu użytkowników, badać dane telemetryczne, czy prowadzić analizę behawioralną.

Coraz więcej interakcji z klientami odbywa się w sieci, za pomocą aplikacji mobilnych lub webowych. Dlatego organizacje poszukują coraz lepszych rozwiązań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom i utrzymać ich zaufanie. Ponieważ interfejsy API stanowią podstawę nowoczesnych aplikacji, ochrona zasobów leży u podstaw zabezpieczenia usług cyfrowych. Rozbudowa pakietu ochrony F5 Distributed Cloud Services pozwala klientom wzmacniać swoje bezpieczeństwo dzięki ulepszanemu silnikowi analizy i ujednoliceniu egzekwowania zasad. Umożliwia to niezakłóconą komunikację między aplikacjami za pośrednictwem zweryfikowanych interfejsów API. Pozwala to także skrócić czas pracy zespołów bezpieczeństwa poświęcony na korygowanie fałszywych alarmów.

Firmy działają w środowisku hybrydowym

Z przeprowadzonego w pierwszym kwartale badania F5 State of Application Strategy wynika, że większość firm preferuje rozwiązania hybrydowe. 85% respondentów wdrożyło aplikacje i interfejsy API w środowiskach rozproszonych obejmujących wiele chmur publicznych, a także w lokalizacjach lokalnych i brzegowych. Ponad 20% badanych wdraża aplikacje i interfejsy API w sześciu różnych środowiskach. Jednocześnie zespoły ds. bezpieczeństwa mają trudności z zapewnieniem spójnej ochrony i widoczności dla szybko powiększającej się powierzchni potencjalnego ataku. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wiele współczesnych rozwiązań do ochrony aplikacji internetowych i interfejsów API (WAAP) opiera się na rozwiązaniach punktowych lub opartych na technologiach CDN. Nie mogą być one odpowiednio skalowane poza aplikacje oparte na chmurze i nie mają możliwości wdrożenia na miejscu, w chmurach publicznych lub w innych lokalizacjach brzegowych.

- Z aplikacjami i połączeniami API stykamy się codziennie, czy to w pracy, czy korzystając z usług bankowych w telefonie, lub podczas zakupów. Bezpieczne interfejsy API zapewniają nam niezakłóconą łączność pomiędzy różnymi systemami. Jednocześnie, obserwujemy wzrost liczby zagrożeń na pograniczu różnych środowisk. W F5 jesteśmy świadomi, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie interfejsów API, dlatego nasze narzędzia powstają z myślą o kompleksowej ochronie bez względu na to, gdzie aplikacje są tworzone i hostowanewyjaśnia Bartłomiej Anszperger, Solution Engineering Manager F5 w Polsce.

Ulepszona ochrona API podnosi poziom bezpieczeństwa nowoczesnych aplikacji

Portfolio usług F5 odzwierciedla dążenia organizacji do wdrażania funkcji bezpieczeństwa w chmurze publicznej. W przeciwieństwie do dostawców zabezpieczeń punktowych opartych wyłącznie na API, F5 zapewnia automatyczne wykrywanie API, egzekwowanie zasad i wykrywanie anomalii w ramach ujednoliconej usługi WAAP. Jedna konsola sterująca ochroną aplikacji i API upraszcza operacje. Statyczne kontrole oparte na sygnaturach są niewystarczające do ochrony punktów końcowych API ze względu na ich dynamiczny, ewoluujący charakter. F5 Distributed Cloud API Security wykorzystuje zoptymalizowane uczenie maszynowe do automatycznego kontrolowania API, wykrywania zagrożeń i egzekwowania schematów. Obserwując normalne wzorce zachowań we wszystkich punktach końcowych, zaawansowany silnik analityczny F5 pomaga użytkownikom wykrywać anomalie i udoskonalać schematy API w celu poprawy ogólnego stanu bezpieczeństwa.

Sztuczna inteligencja jako istotny element bezpieczeństwa aplikacji

Według cytowanego już raportu SOAS, prawie dwie trzecie organizacji nadaje priorytet wykorzystaniu sztucznej inteligencji / uczenia maszynowego, a bezpieczeństwo jest głównym powodem użycia takiego systemu. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwa traktują to jako sposób na szybsze wykrywanie i reagowanie na zagrożenia bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu. Oprócz opartych na algorytmach AI ulepszeń dla Distributed Cloud API Security, F5 wprowadza oparte na sztucznej inteligencji funkcje zapory aplikacji internetowych (WAF). Umożliwia to wykrywanie i ograniczanie złośliwych użytkowników, w oparciu o analizę behawioralną określającą intencje.

- Wprowadzenie algorytmów AI do narzędzi F5 umożliwia zespołom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wybór między alarmowaniem, a automatycznym blokowaniem systemu. Dzięki pakietowi usług F5 cały ruch jest monitorowany, a proaktywna ochrona działa w oparciu o złośliwe zachowania użytkowników. Nowa funkcjonalność zapewnia również tłumienie fałszywych alarmów, ułatwiając blokowanie szkodliwego ruchu bez przypadkowego blokowania legalnych użytkowników, a także usprawnia operacje, skracając czas niezbędny do włączenia określonych zabezpieczeń aplikacjipodsumowuje Bartłomiej Anszperger.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.