Komunikaty PR

Jak odróżnić dobrą kamerę?

2020-09-18  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.31 MB )

Dziś ochrona mieszkań jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dostawcy rozwiązań smart home cały czas poszerzają swoją ofertę o kolejne inteligentne kamery, dzięki którym możemy mieć swoje domy i ich domowników zawsze na oku. Taka mnogość urządzeń może jednak sprawiać kłopot podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Na jakie funkcje i parametry warto więc zwrócić szczególną uwagę, aby odróżnić dobrą kamerę spośród oferowanych przez rynek urządzeń?

 

Miej bliskich w zasięgu wzroku

 

Pierwszym krokiem do wyboru idealnej kamery, która posłuży nam przez długie lata, jest określenie obszaru, który chcemy poddać obserwacji. Jeśli zależy nam na maksymalnym polu widzenia, powinniśmy zdecydować się na sprzęt z obrotową głowicą. Taka funkcja pozwala na zajrzenie nawet w każdy kąt pomieszczenia, w którym ją zamontujemy. Dzięki temu możemy mieć pod kontrolą aktywność dzieci, a także swoich czworonożnych pupilów, nawet jeśli te przemieszczają się po pokoju.

 

Rozmawiaj z domownikami

 

Wśród obrotowych kamer możemy znaleźć również modele, które oferują komunikację dwukierunkową. Jeśli chcemy zainwestować w kamerę domową, która nie tylko zabezpieczy mieszkanie w czasie naszej nieobecności, ale także pozwoli na kontakt z naszymi domownikami, to wybór takiego sprzętu będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Przejrzysty obraz również w nocy

 

Kolejną kwestią, na którą powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru kamery wewnętrznej, jest to, jak radzi sobie w nocy. Jest to szczególnie ważne, gdy chcecie, aby urządzenie czuwało nad snem waszego dziecka. Na rynku znajdziemy wiele sprzętów, które jak na przykład kamera C6C full HD marki Ezviz, świetnie radzą sobie nawet w zaciemnionych pomieszczeniach. Wspomniane urządzenie automatycznie przełącza się w tryb nocny, gdy tylko zrobi się ciemno, więc nie musicie się martwić tym, aby pamiętać o przestawianiu trybu działania.

 

Przyjrzyj się parametrom

 

Skoro poznaliście już najważniejsze funkcjonalności, które oferują dostawcy rozwiązań smart, przejdźmy do konkretów — parametrów. Poszukując idealnego sprzętu, z pewnością zauważycie, że kamery, które oferują takie same funkcje, będą dość znacząco różnić się od siebie ceną. Weźmy na przykład C6C full HD, C6CN full HD i C6N full HD od marki Ezviz. Każde z wymienionych urządzeń posiada dwukierunkowe audio, tryb nocny oraz panoramiczny obraz.  Na pierwszy rzut oka może się więc wydawać, że mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi urządzeniami. Z czego więc wynika różnica w cenie?
Parametrem, który ma spory wpływ na wartość takiego sprzętu i który zarazem rozróżnia wspomniane urządzenia, jest poklatkowość. To ona określa płynność obrazu. Im więcej klatek na sekundę, tym lepsza płynność.

 

Poklatkowość klucz do płynnego obrazu

 

Płynny obraz w kamerze uzyskujemy przy 25 kl/s. Taką ilość klatek na sekundę posiada właśnie model C6C. Oczywiście urządzenia, które nie posiadają tak wysokiej płynności, również mogą świetnie się sprawdzić. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania i na czym nam szczególnie zależy. Na przykładzie kamery C6CN od marki Ezviz, dostajemy urządzenie z klasy średniej z 22 kl/s. Taka ilość klatek na sekundę jest jak najbardziej akceptowalna, zważywszy na to, że mamy tu do czynienia z transmisją sieciową z priorytetem płynności obrazu. Choć brzmi to nieco skomplikowanie, w praktyce oznacza to po prostu tyle, że w przypadku niewystarczającej przepustowości łącza, kamera zmniejszy jakość wyświetlanego obrazu, aby utrzymać jego płynność. W tym miejscu warto dodać, że prędkość transmisji podawana w liczbie klatek na sekundę jest adaptacyjna. W zależności od tego, gdzie akurat znajdujemy się z naszym smartfonem, przepustowość łącza będzie większą lub mniejsza. Może się więc okazać, że chociaż urządzenie generuje 22 czy 25 klatek na sekundę, gdy pasmo będzie niewystarczające, będziemy mieć na naszym smartfonie obraz poklatkowy. Aby temu zapobiec, firma Ezviz umożliwia za pomocą aplikacji zmniejszenie rozdzielczości obrazu po to, by był on bardziej płynny.

 

Jak więc widzicie, obecnie możemy przebierać wśród inteligentnych kamer, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Dlatego decydując się na zakup sprzętu, który ma posłużyć na długie lata, koniecznie odpowiedzcie sobie najpierw na pytanie, na jakich funkcjach najbardziej Wam zależy, a potem przyjrzyjcie się dokładnie parametrom urządzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.