Komunikaty PR

Jak odróżnić dobrą kamerę?

2020-09-18  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.31 MB )

Dziś ochrona mieszkań jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dostawcy rozwiązań smart home cały czas poszerzają swoją ofertę o kolejne inteligentne kamery, dzięki którym możemy mieć swoje domy i ich domowników zawsze na oku. Taka mnogość urządzeń może jednak sprawiać kłopot podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Na jakie funkcje i parametry warto więc zwrócić szczególną uwagę, aby odróżnić dobrą kamerę spośród oferowanych przez rynek urządzeń?

 

Miej bliskich w zasięgu wzroku

 

Pierwszym krokiem do wyboru idealnej kamery, która posłuży nam przez długie lata, jest określenie obszaru, który chcemy poddać obserwacji. Jeśli zależy nam na maksymalnym polu widzenia, powinniśmy zdecydować się na sprzęt z obrotową głowicą. Taka funkcja pozwala na zajrzenie nawet w każdy kąt pomieszczenia, w którym ją zamontujemy. Dzięki temu możemy mieć pod kontrolą aktywność dzieci, a także swoich czworonożnych pupilów, nawet jeśli te przemieszczają się po pokoju.

 

Rozmawiaj z domownikami

 

Wśród obrotowych kamer możemy znaleźć również modele, które oferują komunikację dwukierunkową. Jeśli chcemy zainwestować w kamerę domową, która nie tylko zabezpieczy mieszkanie w czasie naszej nieobecności, ale także pozwoli na kontakt z naszymi domownikami, to wybór takiego sprzętu będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Przejrzysty obraz również w nocy

 

Kolejną kwestią, na którą powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru kamery wewnętrznej, jest to, jak radzi sobie w nocy. Jest to szczególnie ważne, gdy chcecie, aby urządzenie czuwało nad snem waszego dziecka. Na rynku znajdziemy wiele sprzętów, które jak na przykład kamera C6C full HD marki Ezviz, świetnie radzą sobie nawet w zaciemnionych pomieszczeniach. Wspomniane urządzenie automatycznie przełącza się w tryb nocny, gdy tylko zrobi się ciemno, więc nie musicie się martwić tym, aby pamiętać o przestawianiu trybu działania.

 

Przyjrzyj się parametrom

 

Skoro poznaliście już najważniejsze funkcjonalności, które oferują dostawcy rozwiązań smart, przejdźmy do konkretów — parametrów. Poszukując idealnego sprzętu, z pewnością zauważycie, że kamery, które oferują takie same funkcje, będą dość znacząco różnić się od siebie ceną. Weźmy na przykład C6C full HD, C6CN full HD i C6N full HD od marki Ezviz. Każde z wymienionych urządzeń posiada dwukierunkowe audio, tryb nocny oraz panoramiczny obraz.  Na pierwszy rzut oka może się więc wydawać, że mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi urządzeniami. Z czego więc wynika różnica w cenie?
Parametrem, który ma spory wpływ na wartość takiego sprzętu i który zarazem rozróżnia wspomniane urządzenia, jest poklatkowość. To ona określa płynność obrazu. Im więcej klatek na sekundę, tym lepsza płynność.

 

Poklatkowość klucz do płynnego obrazu

 

Płynny obraz w kamerze uzyskujemy przy 25 kl/s. Taką ilość klatek na sekundę posiada właśnie model C6C. Oczywiście urządzenia, które nie posiadają tak wysokiej płynności, również mogą świetnie się sprawdzić. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania i na czym nam szczególnie zależy. Na przykładzie kamery C6CN od marki Ezviz, dostajemy urządzenie z klasy średniej z 22 kl/s. Taka ilość klatek na sekundę jest jak najbardziej akceptowalna, zważywszy na to, że mamy tu do czynienia z transmisją sieciową z priorytetem płynności obrazu. Choć brzmi to nieco skomplikowanie, w praktyce oznacza to po prostu tyle, że w przypadku niewystarczającej przepustowości łącza, kamera zmniejszy jakość wyświetlanego obrazu, aby utrzymać jego płynność. W tym miejscu warto dodać, że prędkość transmisji podawana w liczbie klatek na sekundę jest adaptacyjna. W zależności od tego, gdzie akurat znajdujemy się z naszym smartfonem, przepustowość łącza będzie większą lub mniejsza. Może się więc okazać, że chociaż urządzenie generuje 22 czy 25 klatek na sekundę, gdy pasmo będzie niewystarczające, będziemy mieć na naszym smartfonie obraz poklatkowy. Aby temu zapobiec, firma Ezviz umożliwia za pomocą aplikacji zmniejszenie rozdzielczości obrazu po to, by był on bardziej płynny.

 

Jak więc widzicie, obecnie możemy przebierać wśród inteligentnych kamer, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Dlatego decydując się na zakup sprzętu, który ma posłużyć na długie lata, koniecznie odpowiedzcie sobie najpierw na pytanie, na jakich funkcjach najbardziej Wam zależy, a potem przyjrzyjcie się dokładnie parametrom urządzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Mercusys AC10 – kompaktowy router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config Biuro prasowe
2020-10-29 | 14:00

Mercusys AC10 – kompaktowy router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config

Mercusys AC10 pracuje w standardzie 802.11ac i oferuje łączną przepustowość do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 300 Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5Ghz).
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-10-28 | 16:40

Huawei Mate 40 Pro – niekwestionowany król mobilnej fotografii

Niespełna tydzień temu marka Huawei zaprezentowała swoją najnowszą serię Mate 40, a flagowy Mate 40 Pro już został okrzyknięty nowym królem mobilnej fotografii.   Huawei Mate 40 Pro z procesorem Kirin 9000 5G imponuje
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-10-28 | 16:40

Huawei x Gentle Monster Eyewear II – giganci tworzą inteligentne okulary

Huawei x Gentle Monster Eyewear II to druga odsłona współpracy marki Huawei z południowokoreańskim producentem okularów Gentle Monster Eyewear. Współpraca gigantów dostarczających najwyższej jakości

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Roboty pomogą osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Wspomagane sztuczną inteligencją będą mogły nawet je karmić [DEPESZA]

Roboty monitorują statystyki życiowe pacjentów i ostrzegają pielęgniarki, wprowadzają też automatycznie informacje do elektronicznej karty zdrowia pacjenta. Inne pomagają podczas operacji lub całkowicie zastępują lekarzy. Roboty rehabilitacyjne pomagają zaś osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach. Zespół naukowców ze Stanfordu opracował nowatorski sposób sterowania ramionami robotów. Inteligentne kontrolery pozwalają na precyzyjne ruchy, które umożliwią np. karmienie pacjentów.

Energetyka

Opracowano materiał zdolny do przechwytywania dwutlenku węgla z przemysłowych gazów cieplarnianych. To rewolucja w drodze do zeroemisyjności [DEPESZA]

Zgodnie z postanowieniami Europejskiego Zielonego Ładu, porozumienia wypracowanego przez Komisję Europejską w 2019 roku, państwa członkowskie zobowiązały się do redukcji emisji gazów cieplarnianych do zera nie później niż do 2050 roku. W realizacji tych założeń może pomóc innowacyjny materiał opracowany na Uniwersytecie w Bayreuth, który pozwala odseparować dwutlenek węgla z mieszaniny gazów.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.