Jabra wprowadza PanaCast 50 Video Bar System
Jabra, lider na rynku osobistych i biurowych rozwiązań audio i wideo, prezentuje na targach ISE 2023 PanaCast 50 Video Bar System będący częścią portfolio rozwiązań PanaCast 50 dla małych i średnich sal konferencyjnych. Jabra PanaCast 50 Video Bar System jest zintegrowanym rozwiązaniem, które obejmuje jednostkę obliczeniową opartą na systemie Android, a także najnowocześniejsze układy scalone, głośniki, mikrofony, kamerę wideo oraz interfejs sieciowy i wyświetlacz ułatwiający konfigurację. Urządzenie jest wyposażone w panel dotykowy o przekątnej 10,1 cala, który umożliwia zarządzanie przebiegiem spotkania. System natywnie i bezpiecznie współpracuje z Microsoft Teams Rooms na Androida lub Zoom Rooms.
Całe portfolio umożliwia elastyczne opcje wdrażania, aby zapewnić najlepsze doświadczenia współpracy przy użyciu zintegrowanego rozwiązania z systemem Android, modułu z systemem Windows w PanaCast 50 Room Systems stworzonym wraz z Lenovo i Crestron lub rozwiązania BYOD z PanaCast 50.
Najwyższa jakość hybrydowych spotkań
PanaCast 50 Video Bar System zapewnia te same, wielokrotnie nagradzane doświadczenia użytkownika jak dwa znane dotychczas rozwiązania do wideokonferencji z portfolio Jabra. System obejmuje całą salę konferencyjną dzięki unikalnemu układowi panoramicznych kamer o rozdzielczości 4K o polu widzenia 180°, który zapewnia wierne odwzorowanie postaci znajdujących się w sali. Posiada również osiem profesjonalnych mikrofonów z funkcją wykrywania głosu i inteligentnymi algorytmami, które automatycznie identyfikują i usuwają echo oraz szumy statyczne, a także cztery potężne głośniki w układzie stereo o zerowej wibracji. Z kolei inteligentne rozwiązania dla sali konferencyjnej, takie jak wirtualny reżyser (Virtual Director), inteligentny zoom i dynamiczna kompozycja (Dynamic Composition), umożliwiają pełne zaangażowanie uczestnikom zdalnym.
PanaCast 50 Video Bar System został zaprojektowany tak, aby dostosowywać się do zmieniających się potrzeb związanych z komunikacją i hybrydowym stylem pracy dzięki zasilanej przez sztuczną inteligencję platformie definiowanej programowo. Przede wszystkim jest on łatwy w instalacji, zarządzaniu i użytkowaniu dzięki PanaCast Control, który oferuje łatwe zarządzanie wszystkim co jest niezbędne do spotkań wideo. Umożliwia rozpoczęcie spotkania i dołączenie do niego za pomocą jednego przycisku, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń, co pozwala na proste, bezpieczne i skalowalne wdrożenie oraz zarządzanie w dowolnej małej i średniej sali konferencyjnej.
Aurangzeb Khan, SVP for Intelligent Vision Systems w Jabra, powiedział: "W dobie hybrydowego modelu pracy mamy pilną potrzebę poprawienia doświadczenia współpracy. Nasze badania* wykazały, że równe warunki uczestnictwa w spotkaniach mają duży wpływ na doświadczenie pracownika, jego samopoczucie i poziom wydajności. Dodanie PanaCast 50 Video Bar System jako rozwiązania do pomieszczeń do oferty Jabra PanaCast - wraz z już obecnymi na rynku rozwiązaniami BYOD i systemami dla sal konferencyjnych - może znacznie poprawić jakość spotkań hybrydowych. Portfolio rozwiązań Jabra PanaCast 50 zaspokaja spektrum potrzeb biznesowych dla małych i średnich sal konferencyjnych. Chcemy ułatwić prowadzenie swobodnych dyskusji i zachęcić uczestników spotkań do innowacji bez względu na ich lokalizację".
Najważniejsze cechy PanaCast 50 Video Bar System:
- Zintegrowany wideobar, który współpracuje z Microsoft Teams Rooms na Androidzie i umożliwia natywną obsługę licencjonowanych Zoom Rooms bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń
- Pełne pokrycie pomieszczenia z unikalnym 180° polem widzenia i panoramicznym widokiem o rozdzielczości 4K z trzema 13-megapikselowymi kamerami, które zapewniają wierne odwzorowanie postaci znajdujących się w sali
- 8 mikrofonów kształtujących wiązkę i 4 głośniki o dużej mocy z funkcją eliminacji echa, tłumienia hałasu, Full Duplex i Super Wideband audio
- Najnowocześniejsze inteligentne rozwiązanie dla sal konferencyjnych, które umożliwia wciągające, hybrydowe spotkania
- Proste rozpoczęcie i dołączanie do spotkania za pomocą jednego dotknięcie kontrolera dotykowego
- Udostępnianie treści przez kabel HDMI, łączenie zbliżeniowe i obsługa dwóch ekranów
- Szybka i łatwa instalacja przy minimalnym okablowaniu
- Czujniki parametrów środowiska do monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym
- Ultradźwiękowy czujnik ruchu, który wykrywa osoby znajdujące się w pomieszczeniu, dzięki czemu system “budzi się” i jest zawsze gotowy do pracy
- Funkcja anonimowego liczenia osób znajdujących się w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym w celu monitorowania wykorzystania powierzchni sal konferencyjnych
PanaCast 50 Video Bar System: Dostępny od czerwca 2023, sugerowana cena detaliczna: 4299 USD/3649 EUR
Więcej informacji na stronie: www.jabra.pl/panacast-50-video-bar-system

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.