ISS Yachts - sposób na szybkie zdanie jachtu
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
ISS Yachts to rozwiązanie, które zostało opracowane przez firmę ISS RFID, gdyński start-up, w ramach projektu dofinansowanego z UE, a realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ISS Yachts umożliwia szybkie sprawdzenie wyposażenia jednostek. System działa w oparciu o technologię RFID, polegającą na radiowym rozpoznawaniu przedmiotów wyposażonych w znaczniki (tagi). Przesyłają one informacje o swoim statusie do czytnika, a tym samym umożliwiają bezdotykową inwentaryzację w czasie rzeczywistym.
Ułatwić proces zwrotu jachtu
Ta innowacja to odpowiedź na problem uciążliwości i długiego czasu ręcznej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Jej skrócenie, nawet do kilku minut, pomoże zadowolić klientów, którzy oczekują szybkiego i prostego przekazania łodzi. System, automatyzując proces, pozwala również ograniczyć nakład pracy i zlikwidować błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. Korzyści płyną także z usprawnienia zarządzania mieniem i kontroli drogiego wyposażenia jednostek pływających.
– Nasza nowość, system ISS Yachts, to przede wszystkim propozycja dla firm czarterowych, dla których oszczędność czasu jest kluczowa w procedurach związanych ze zwrotem jachtów. Chętnym proponujemy bezpłatne testy systemu, aby mogli przekonać się jak zoptymalizować procesy w firmie – mówi Michał Ginter, Product Development Engineer z firmy ISS RFID.
ISS Yachts sprawdził się na jednostkach, które pływały na akwenach Morza Bałtyckiego, Śródziemnego, w rejonie Seszeli i Karaibów. Długi okres prób technicznych dostarczył informacji o niezawodności sprzętu i funkcjonalności oprogramowania w wymagających warunkach pogodowych i przy różnym poziomie zasolenia.
Łatwy w obsłudze system
System ISS Yachts jest prosty w obsłudze i składa się z trzech części: zestawu znaczników (tagów) RFID, czytnika mobilnego i aplikacji webowej. Tagi to samoprzylepne etykiety, dostosowane do różnych rodzajów powierzchni, zmiennych warunków atmosferycznych, w tym wilgotności i zasolenia. Umieszcza się je na elementach wyposażenia jachtów. Czytnik mobilny (skaner) to wodoszczelne urządzenie wielozadaniowe. Oprogramowanie z kolei składa się z aplikacji internetowej, która pozwala na zarządzanie bazą danych elementów wyposażenia z rozbiciem na poszczególne jednostki i lokalizacje, oraz aplikacji na system Android, zainstalowanej na dedykowanym czytniku mobilnym.
Więcej informacji o działaniu systemu ISS Yachts można znaleźć tutaj, na stronie www.iss-yachts.eu, w mediach społecznościowych LinkedIn https://www.linkedin.com/showcase/iss-yachts oraz YouTube https://link.do/vdufr.
To inteligentny system inwentaryzacji, który rozwiązuje problem uciążliwości i długiego czasu manualnej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Automatyzacja i skrócenie procesu zdawania jachtu może stać się elementem przewagi konkurencyjnej firmy czarterowej.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.