Interpon wprowadza wizualizację 3D dla klientów z branży farb proszkowych
Wybór odpowiedniej powłoki proszkowej nigdy nie był łatwiejszy, a stało się to dzięki wprowadzeniu technologii immersyjnego obrazowania 3D przez należącą do AkzoNobel markę Interpon.
Nowe narzędzie kolorystyczne 3D – dostępne za pośrednictwem aplikacji AkzoNobel Design – zostało zaprojektowane tak, aby pomóc architektom i projektantom znaleźć produkt dokładnie odpowiadający ich potrzebom. Jego opracowanie opierało się na rozległej wewnętrznej wiedzy specjalistycznej w zakresie cyfrowego koloru, co pozwoliło na rozwiązanie szeregu technicznych wyzwań.
Dzięki temu użytkownicy mogą nie tylko cyfrowo zmieniać próbki powłok, ale także powiększać i pomniejszać obraz oraz przeglądać próbki w zależności od otoczenia. Daje to realistyczne wyobrażenie o rzeczywistym efekcie, jaki zostanie osiągnięty po pomalowaniu powierzchni.
– Jako lider w branży farb proszkowych, zawsze staramy się ulepszać nasze produkty i narzędzia cyfrowe, aby pomóc klientom w znalezieniu idealnego rozwiązania – wyjaśnia Daniela Vlad, Dyrektor Powder Coatings AkzoNobel. – Nasze wyjątkowe narzędzie 3D jeszcze bardziej podniesie poziom zaufania architektów i projektantów do korzystania z wizualizacji cyfrowej przy podejmowaniu decyzji dotyczących koloru. Uzyskany obraz oddaje rzeczywisty wygląd najlepiej, jak to możliwe, oraz stanowi najlepszy przykład tego, jak przekraczamy granice wyobraźni i stale pracujemy nad rozwojem nowych technologii, które przyniosą korzyści naszym klientom.
Inną ważną zaletą korzystania z wizualizacji kolorów 3D jest to, że możliwe jest również pokazanie efektów metalicznego i perłowego połysku, które mogą wyglądać prawie tak samo efektownie jak same powłoki. Nowe narzędzie oferuje również niesamowicie realistyczne wyobrażenie o kolorze, teksturze, gładkości i połysku.
– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że pomagamy klientom poprawić dokładność i efektywność ich pracy – dodaje Vlad. – Uzyskanie odpowiedniego koloru, struktury i połysku ma kluczowe znaczenie przy wyborze farb proszkowych, dlatego też jesteśmy podekscytowani możliwością zapewnienia swobody twórczej, która pozwala projektantom, architektom i całej branży na uzyskanie perfekcyjnego wykończenia.
Nowe funkcje 3D można poznać po pobraniu aplikacji AkzoNobel Design dostępnej w App Store.
***
AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.