Komunikaty PR

Inteligentna kamera w bloku? Tak! I nie jest to fanaberia

2020-08-06  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.31 MB )

Mieszkańcy domków jednorodzinnych bardzo często inwestują w kamery ochronne, rozmieszczając je wokół swojej posesji. Jednak osoby zamieszkałe w budynkach wielokondygnacyjnych, które nie mogą przecież zamontować kamery nad wspólną klatką schodową, myślą, że tego typu rozwiązania w ogólnie nie są dla nich. To jednak błąd, ponieważ obecnie producenci przygotowali już modele dla każdego. Na dodatek spełniają one wiele funkcji — nie tylko tę ochronną. Sprawdźmy, co oferuje nam rynek. 

 

To urządzenie robi wrażenie

 

Wyobrażacie sobie urządzenie, które łączy funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery IP i dzwonka w jednym? Taki model już istnieje i zaoferował go Ezviz — producent urządzeń smart home. Model DP1 został wyposażony w wyświetlacz dotykowy LCD 4,3” oraz kamerę HD o kącie widzenia 124°, która pozwala na dobry podgląd tego, kto jest przed drzwiami. A to dopiero początek niespodzianek…

 

Podglądaj, rozmawiaj, sprawdzaj… nawet kiedy nie ma cię w domu 

 

Wbudowana funkcja dzwonka, którą posiada model DP1, natychmiast informuje gospodarza o tym, że ktoś dzwoni do jego drzwi, a dwukierunkowe audio umożliwia rozmowę z gościem z poziomu monitora lub aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możemy porozmawiać z kurierem lub listonoszem, będąc w pracy, czy na wakacjach. Doskonały detektor ruchu wykryje każdą osobę, która przebywa przed drzwiami, a jeśli będzie się ona tam znajdować powyżej wyznaczonego przez nas czasu, wówczas urządzenie prześle informację na aplikację w smartfonie i rozpocznie rejestrację obrazu. 

 

Nie martw się jakością obrazu

 

Szerokokątny obiektyw i obraz w jakości HD pozwalają nam zobaczyć wszystkie szczegóły tego, kto znajduje się za drzwiami. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Kamera DP1 ma wbudowaną także funkcję trybu Dzień/Noc, która uruchamia się automatycznie i zapewnia wyraźny obraz — nawet w ciemności. 

 

Design 

 

Wiele osób nadal kojarzy kamery ochronne, jako duże, szare, nieatrakcyjne urządzenia. W tym wypadku mówimy jednak o wyjątkowym designie. DP1 wygląda nowocześnie, robi wrażenie na odbiorcach i wpasuje się w stylistykę każdych drzwi. 

 

Łatwy dostęp 

 

Czy wspomnieliśmy już o funkcjonalnej aplikacji dostępnej na każdym smartfonie? Warto podkreślić jej zalety. Aplikacja Ezviz pozwala na oglądanie obrazu na żywo, nawet z kilku kamer jednocześnie (jeśli jesteście posiadaczami kilku nieruchomości to coś dla was!), przeglądania archiwum i odbierania powiadomień. Na dodatek umożliwia robienie zdjęć lub filmu aktualnie widzialnych scen, pozwala na rozmowę z osobą na miejscu, wybór jakości obrazu i dostęp do najważniejszych funkcji kamery. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.

 

Jak więc widzimy, inteligentne kamery, to nie tylko rozwiązanie dedykowane domkom jednorodzinnym. Producenci odpowiadają na coraz bardziej wymagające potrzeby konsumentów, oferując rozwiązania dopasowane do każdego. Jeżeli zainteresowała was kamera DP1, to łatwo dostaniecie ją w sklepach on-line oraz stacjonarnie w MediaMarkt, Leroy Merlin czy Selgros. 



 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.