Inteligentna kamera w bloku? Tak! I nie jest to fanaberia
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Mieszkańcy domków jednorodzinnych bardzo często inwestują w kamery ochronne, rozmieszczając je wokół swojej posesji. Jednak osoby zamieszkałe w budynkach wielokondygnacyjnych, które nie mogą przecież zamontować kamery nad wspólną klatką schodową, myślą, że tego typu rozwiązania w ogólnie nie są dla nich. To jednak błąd, ponieważ obecnie producenci przygotowali już modele dla każdego. Na dodatek spełniają one wiele funkcji — nie tylko tę ochronną. Sprawdźmy, co oferuje nam rynek.
To urządzenie robi wrażenie
Wyobrażacie sobie urządzenie, które łączy funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery IP i dzwonka w jednym? Taki model już istnieje i zaoferował go Ezviz — producent urządzeń smart home. Model DP1 został wyposażony w wyświetlacz dotykowy LCD 4,3” oraz kamerę HD o kącie widzenia 124°, która pozwala na dobry podgląd tego, kto jest przed drzwiami. A to dopiero początek niespodzianek…
Podglądaj, rozmawiaj, sprawdzaj… nawet kiedy nie ma cię w domu
Wbudowana funkcja dzwonka, którą posiada model DP1, natychmiast informuje gospodarza o tym, że ktoś dzwoni do jego drzwi, a dwukierunkowe audio umożliwia rozmowę z gościem z poziomu monitora lub aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możemy porozmawiać z kurierem lub listonoszem, będąc w pracy, czy na wakacjach. Doskonały detektor ruchu wykryje każdą osobę, która przebywa przed drzwiami, a jeśli będzie się ona tam znajdować powyżej wyznaczonego przez nas czasu, wówczas urządzenie prześle informację na aplikację w smartfonie i rozpocznie rejestrację obrazu.
Nie martw się jakością obrazu
Szerokokątny obiektyw i obraz w jakości HD pozwalają nam zobaczyć wszystkie szczegóły tego, kto znajduje się za drzwiami. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Kamera DP1 ma wbudowaną także funkcję trybu Dzień/Noc, która uruchamia się automatycznie i zapewnia wyraźny obraz — nawet w ciemności.
Design
Wiele osób nadal kojarzy kamery ochronne, jako duże, szare, nieatrakcyjne urządzenia. W tym wypadku mówimy jednak o wyjątkowym designie. DP1 wygląda nowocześnie, robi wrażenie na odbiorcach i wpasuje się w stylistykę każdych drzwi.
Łatwy dostęp
Czy wspomnieliśmy już o funkcjonalnej aplikacji dostępnej na każdym smartfonie? Warto podkreślić jej zalety. Aplikacja Ezviz pozwala na oglądanie obrazu na żywo, nawet z kilku kamer jednocześnie (jeśli jesteście posiadaczami kilku nieruchomości to coś dla was!), przeglądania archiwum i odbierania powiadomień. Na dodatek umożliwia robienie zdjęć lub filmu aktualnie widzialnych scen, pozwala na rozmowę z osobą na miejscu, wybór jakości obrazu i dostęp do najważniejszych funkcji kamery. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.
Jak więc widzimy, inteligentne kamery, to nie tylko rozwiązanie dedykowane domkom jednorodzinnym. Producenci odpowiadają na coraz bardziej wymagające potrzeby konsumentów, oferując rozwiązania dopasowane do każdego. Jeżeli zainteresowała was kamera DP1, to łatwo dostaniecie ją w sklepach on-line oraz stacjonarnie w MediaMarkt, Leroy Merlin czy Selgros.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.