Inteligentna kamera w bloku? Tak! I nie jest to fanaberia
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Mieszkańcy domków jednorodzinnych bardzo często inwestują w kamery ochronne, rozmieszczając je wokół swojej posesji. Jednak osoby zamieszkałe w budynkach wielokondygnacyjnych, które nie mogą przecież zamontować kamery nad wspólną klatką schodową, myślą, że tego typu rozwiązania w ogólnie nie są dla nich. To jednak błąd, ponieważ obecnie producenci przygotowali już modele dla każdego. Na dodatek spełniają one wiele funkcji — nie tylko tę ochronną. Sprawdźmy, co oferuje nam rynek.
To urządzenie robi wrażenie
Wyobrażacie sobie urządzenie, które łączy funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery IP i dzwonka w jednym? Taki model już istnieje i zaoferował go Ezviz — producent urządzeń smart home. Model DP1 został wyposażony w wyświetlacz dotykowy LCD 4,3” oraz kamerę HD o kącie widzenia 124°, która pozwala na dobry podgląd tego, kto jest przed drzwiami. A to dopiero początek niespodzianek…
Podglądaj, rozmawiaj, sprawdzaj… nawet kiedy nie ma cię w domu
Wbudowana funkcja dzwonka, którą posiada model DP1, natychmiast informuje gospodarza o tym, że ktoś dzwoni do jego drzwi, a dwukierunkowe audio umożliwia rozmowę z gościem z poziomu monitora lub aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możemy porozmawiać z kurierem lub listonoszem, będąc w pracy, czy na wakacjach. Doskonały detektor ruchu wykryje każdą osobę, która przebywa przed drzwiami, a jeśli będzie się ona tam znajdować powyżej wyznaczonego przez nas czasu, wówczas urządzenie prześle informację na aplikację w smartfonie i rozpocznie rejestrację obrazu.
Nie martw się jakością obrazu
Szerokokątny obiektyw i obraz w jakości HD pozwalają nam zobaczyć wszystkie szczegóły tego, kto znajduje się za drzwiami. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Kamera DP1 ma wbudowaną także funkcję trybu Dzień/Noc, która uruchamia się automatycznie i zapewnia wyraźny obraz — nawet w ciemności.
Design
Wiele osób nadal kojarzy kamery ochronne, jako duże, szare, nieatrakcyjne urządzenia. W tym wypadku mówimy jednak o wyjątkowym designie. DP1 wygląda nowocześnie, robi wrażenie na odbiorcach i wpasuje się w stylistykę każdych drzwi.
Łatwy dostęp
Czy wspomnieliśmy już o funkcjonalnej aplikacji dostępnej na każdym smartfonie? Warto podkreślić jej zalety. Aplikacja Ezviz pozwala na oglądanie obrazu na żywo, nawet z kilku kamer jednocześnie (jeśli jesteście posiadaczami kilku nieruchomości to coś dla was!), przeglądania archiwum i odbierania powiadomień. Na dodatek umożliwia robienie zdjęć lub filmu aktualnie widzialnych scen, pozwala na rozmowę z osobą na miejscu, wybór jakości obrazu i dostęp do najważniejszych funkcji kamery. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.
Jak więc widzimy, inteligentne kamery, to nie tylko rozwiązanie dedykowane domkom jednorodzinnym. Producenci odpowiadają na coraz bardziej wymagające potrzeby konsumentów, oferując rozwiązania dopasowane do każdego. Jeżeli zainteresowała was kamera DP1, to łatwo dostaniecie ją w sklepach on-line oraz stacjonarnie w MediaMarkt, Leroy Merlin czy Selgros.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.