Komunikaty PR

Inteligentna kamera w bloku? Tak! I nie jest to fanaberia

2020-08-06  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.31 MB )

Mieszkańcy domków jednorodzinnych bardzo często inwestują w kamery ochronne, rozmieszczając je wokół swojej posesji. Jednak osoby zamieszkałe w budynkach wielokondygnacyjnych, które nie mogą przecież zamontować kamery nad wspólną klatką schodową, myślą, że tego typu rozwiązania w ogólnie nie są dla nich. To jednak błąd, ponieważ obecnie producenci przygotowali już modele dla każdego. Na dodatek spełniają one wiele funkcji — nie tylko tę ochronną. Sprawdźmy, co oferuje nam rynek. 

 

To urządzenie robi wrażenie

 

Wyobrażacie sobie urządzenie, które łączy funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery IP i dzwonka w jednym? Taki model już istnieje i zaoferował go Ezviz — producent urządzeń smart home. Model DP1 został wyposażony w wyświetlacz dotykowy LCD 4,3” oraz kamerę HD o kącie widzenia 124°, która pozwala na dobry podgląd tego, kto jest przed drzwiami. A to dopiero początek niespodzianek…

 

Podglądaj, rozmawiaj, sprawdzaj… nawet kiedy nie ma cię w domu 

 

Wbudowana funkcja dzwonka, którą posiada model DP1, natychmiast informuje gospodarza o tym, że ktoś dzwoni do jego drzwi, a dwukierunkowe audio umożliwia rozmowę z gościem z poziomu monitora lub aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możemy porozmawiać z kurierem lub listonoszem, będąc w pracy, czy na wakacjach. Doskonały detektor ruchu wykryje każdą osobę, która przebywa przed drzwiami, a jeśli będzie się ona tam znajdować powyżej wyznaczonego przez nas czasu, wówczas urządzenie prześle informację na aplikację w smartfonie i rozpocznie rejestrację obrazu. 

 

Nie martw się jakością obrazu

 

Szerokokątny obiektyw i obraz w jakości HD pozwalają nam zobaczyć wszystkie szczegóły tego, kto znajduje się za drzwiami. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Kamera DP1 ma wbudowaną także funkcję trybu Dzień/Noc, która uruchamia się automatycznie i zapewnia wyraźny obraz — nawet w ciemności. 

 

Design 

 

Wiele osób nadal kojarzy kamery ochronne, jako duże, szare, nieatrakcyjne urządzenia. W tym wypadku mówimy jednak o wyjątkowym designie. DP1 wygląda nowocześnie, robi wrażenie na odbiorcach i wpasuje się w stylistykę każdych drzwi. 

 

Łatwy dostęp 

 

Czy wspomnieliśmy już o funkcjonalnej aplikacji dostępnej na każdym smartfonie? Warto podkreślić jej zalety. Aplikacja Ezviz pozwala na oglądanie obrazu na żywo, nawet z kilku kamer jednocześnie (jeśli jesteście posiadaczami kilku nieruchomości to coś dla was!), przeglądania archiwum i odbierania powiadomień. Na dodatek umożliwia robienie zdjęć lub filmu aktualnie widzialnych scen, pozwala na rozmowę z osobą na miejscu, wybór jakości obrazu i dostęp do najważniejszych funkcji kamery. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.

 

Jak więc widzimy, inteligentne kamery, to nie tylko rozwiązanie dedykowane domkom jednorodzinnym. Producenci odpowiadają na coraz bardziej wymagające potrzeby konsumentów, oferując rozwiązania dopasowane do każdego. Jeżeli zainteresowała was kamera DP1, to łatwo dostaniecie ją w sklepach on-line oraz stacjonarnie w MediaMarkt, Leroy Merlin czy Selgros. 



 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny Biuro prasowe
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Konsument

Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.