Komunikaty PR

inkBOOK Calypso + Pocket, czyli najlepsze artykuły z sieci na czytniku e-książek

2020-10-15  |  12:00
Biuro prasowe

Użytkownicy najnowszego czytnika e-książek firmy inkBOOK Europe – modelu inkBOOK Calypso – mogą już instalować na nim popularną aplikację mobilną Pocket. Dzięki niej wszystkie zapisane (np. podczas codziennego surfowania po sieci) w Pocket w ciągu dnia artykuły czy strony można później na spokojnie przeglądać i czytać na przyjaznym dla oczu ekranie inkBOOK Calypso.

 

Pocket to aplikacja, która doskonale radzi sobie z problemem natłoku informacji, atakujących nas każdego dnia podczas używania internetu i mediów społecznościowych – pozwala ona wyłowić z ogromu przewijających nam się przed oczami artykułów, stron i innych treści te, do których warto wrócić później.

 

Zasada działania Pocket jest prosta – po zarejestrowaniu darmowego konta na stronie  https://getpocket.com należy pobrać i zainstalować stosowne rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox.  Później wystarczy już tylko na bieżąco wybierać interesujące nas teksty czy wpisy blogowe, a następnie dodawać je do aplikacji Pocket (wystarczy jedno kliknięcie na pasku przeglądarki). Wszystkie takie treści będą automatycznie synchronizowane z kontem i dostępne na każdym urządzeniu, na którym zalogowany jest użytkownik.

 

Od teraz takim urządzeniem jest również najnowszy czytnik inkBOOK Calypso – wystarczy, że jego użytkownik zainstaluje aplikację Pocket (dostępną w zakładce inkBOOK Apps) i zaloguje się w niej. To rozwiązanie ma szereg zalet w porównaniu z czytaniem via Pocket na smartfonie, komputerze czy tablecie. Podstawową jest fakt, iż inkBOOK Calypso wyposażony jest w znakomity ekran e-ink, który nie świeci w oczy użytkownika (podświetlony jest z boku) i jest doskonale czytelny zarówno w ostrym słońcu, jak w zupełnej ciemności. Co więcej, czytnik w naturalny sposób sprzyja skupieniu się na lekturze i oderwaniu od rozpraszających gier, filmów  itp.

 

Przypomnijmy, że nowy inkBOOK Calypso trafił do sprzedaży w wakacje. To pierwszy w pełni polski czytnik książek elektronicznych wyświetlający bez reklam ebooki na ekranie z najnowszej generacji papieru elektronicznego E Ink. E-papier zastosowany w Calypso pozwala na wyświetlanie tekstu w takiej jakości, w jakiej widzimy druk w książce. Jednocześnie Calypso - w przeciwieństwie do smartphone’ów -  nie emituje światła w oczy użytkownika nawet przy włączonym doświetleniu, przez co jest znacznie zdrowszą alternatywą dla lubiących długo czytać. Możliwość dowolnego powiększania tekstu eliminuje konieczność czytania w okularach, a dostęp do większości polskich serwisów i bibliotek takich jak m.in. Legimi, Empik Go, Nexto, Woblink czy Publio zapewnia nieprzebrane zasoby zarówno ebooków, jak i możliwość czytania e-prasy jeszcze zanim pojawi się w kioskach. Marka inkBOOK należy do wrocławskiej firmy inkBOOK Europe.

 

Więcej informacji: www.inkBOOK.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.