Huawei Watch GT 2e – już w sprzedaży z inteligentną wagą i nową aktualizacją
Huawei Watch GT 2e – najnowszy sportowy smartwatch marki zaprezentowany podczas oficjalnej premiery pod koniec marca – właśnie trafił do regularnej sprzedaży w rekomendowanej cenie 699 zł.
Do 26 kwietnia będzie można go kupić w zestawie z inteligentną wagą Huawei AH100. Huawei Watch GT 2e otrzymał też nową aktualizację – możliwość pomiaru saturacji Sp02, czyli poziomu nasycenia krwi tlenem, która pozwala monitorować i zapobiegać niedotlenieniu organizmu.
Pełnię możliwości Huawei Watch GT 2e daje połączenie go z aplikacją Huawei Zdrowie, która umożliwia zbieranie informacji z zegarka, analizowanie ich oraz przeglądanie. Inteligentna waga AH100, która dostępna jest w zestawie ze smartwatchem do 26 kwietnia, może zostać połączona z urządzeniem w aplikacji Zdrowie, dzięki czemu użytkownik otrzymuje pogłębione informacje o swojej kondycji i aktywności fizycznej.
Huawei Watch GT 2e został również zaktualizowany o nową funkcję pomiaru saturacji krwi Sp02, czyli nasycenia krwi tlenem. Jest to jeden z ważniejszych pomiarów wydajności organizmu i pozwala kontrolować poziom zmęczenia, którego nie można dostrzec gołym okiem, a dzięki temu zoptymalizować trening. Poziom nasycenia krwi tlenem powinien utrzymywać się na poziomie 90-100% - wynik poniżej tej normy grozi hipoksemią, czyli niedotlenieniem organizmu. Na ryzyko niedotlenienia najbardziej narażone są osoby prowadzące intensywny tryb życia, osoby uprawiające wspinaczkę wysokogórską, osoby starsze, a nawet ludzie, którzy mają problem z chrapaniem w nocy.
Huawei Watch GT 2e jest dostępny w sklepach: ABFoto, Empik, Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV EURO AGD, x-kom, Play, Orange, T-Mobile, Plus oraz w internetowym sklepie Huawei – huawei.pl. Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej Huawei oraz u poszczególnych partnerów akcji. Sprzedaż premierowa z inteligentną wagą w zestawie potrwa do 26 kwietnia lub do wyczerpania zapasów.
Osoby, które kupią Huawei Watch GT 2e w sklepie internetowym Huawei – huawei.pl, mogą rozłożyć płatność na 20 dogodnych rat 0%. Aby to zrobić, po wybraniu sposobu płatności, wystarczy wypełnić wniosek, poczekać na weryfikację przez pożyczkodawcę oraz potwierdzenie umowy, a następnie sfinalizować transakcję. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://shop.huawei.com/pl/zostanwdomu.html.
Uniwersalny design i 100 trybów sportowych
Huawei Watch GT 2e to zegarek stworzony z myślą o osobach aktywnych i pragnących zadbać o swoje zdrowie. Wytrzymały pasek wykonany z fluoroelasteru i duży, czytelny ekran AMOLED o średnicy 46 mm zapewniają komfort użytkowania w każdych warunkach.
Huawei Watch GT 2e obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych, między innymi bieganie, bieżnia, rower, pływanie, triathlon, spacer czy trening wolny. 15 trybów jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka (po aktualizacji oprogramowania). Wybrany przez użytkownika dodatkowy tryb treningu zostaje automatycznie dodany do ulubionych trybów sportowych w urządzeniu. Smartwatch śledzi również ćwiczenia wykonywane w domu, takie jak na przykład stepper, joga, crossfit, taniec, trening tułowia czy ćwiczenia na drążku. Huawei Watch GT 2e monitoruje też tętno, spalane kalorie, dystans czy tempo. Zegarek jest wodoodporny i spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu można korzystać z niego podczas pływania.
Wydajność i innowacyjność
Huawei Watch GT 2e na jednym ładowaniu pracuje około 2 tygodni, a przy włączonym GPS – do 30 godzin. Inteligentny zegarek pozwala na przechowywanie do 500 utworów muzycznych, dzięki czemu podczas treningów nie trzeba zabierać ze sobą telefonu. Umożliwia też wykonywanie zdjęć, na przykład w trybie samowyzwalacza, z użyciem smartwatcha i smartfona.
Zdrowie pod kontrolą
Huawei Watch GT 2e wyposażony jest w technologię TruSeen™ 3.5, która umożliwia całodobowe monitorowanie tętna. Zegarek powiadomi użytkownika, gdy jego tętno w ciągu 10 minut będzie nieregularne lub na nieodpowiednim poziomie. Funkcja TruSleep™ 2.0 monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. Technologia TruRelax™ pomaga kontrolować poziom stresu w ciągu dnia oraz proponuje ćwiczenia oddechowe pozwalające się zrelaksować. W Huawei Watch GT 2e – poprzez aplikację Huawei Zdrowie – można również uruchomić funkcję pozwalającą na kontrolowanie cyklu menstruacyjnego u kobiet.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.