Komunikaty PR

Healthnomic wchodzi w branżę diagnostyki onkologicznej. Współpraca z WAT

2024-01-02  |  19:15
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

Healthnomic – rodzima spółka z branży Medtech specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych – podpisała kluczową umowę z Wojskową Akademią Techniczną, dzięki której otrzymała wyłączną licencję na technologię przesiewowego badania krwi onkologicznej i izolacji krążących komórek nowotworowych. Otwiera to spółce dostęp do nowych obszarów diagnostycznych, które będą rozwijane i komercjalizowane bez ograniczeń terytorialnych i czasowych. Umowa została zawarta na okres 14 lat, a koszt realizacji projektu może przekroczyć 12 mln zł. Współpraca z jednym z największych ośrodków badawczych w kraju to istotny krok w realizacji przyjętej strategii rozwoju Healthnomic, opartej na innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych.

- Zawarcie umowy licencyjnej z Wojskową Akademią Techniczną, to dla nas nie tylko zwieńczenie wielomiesięcznych negocjacji, ale przede wszystkim strategiczny krok w rozwoju Healthnomic. Współpraca z cenionym partnerem otwiera przed nami nowe horyzonty, umożliwiając rozwijanie innowacyjnych rozwiązań R+D, bez jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych i czasowych. To dla nas powód do ogromnej dumy – mówi Tomasz Skalski, Prezes Zarządu w Healthnomic SA.

Prace realizowane będą w ramach programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – ,,Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki’’, a wejście w życie ww. umowy licencyjnej uzależnione jest od otrzymania dofinansowania z NCBiR. Jednocześnie, jak wynika z warunków umowy, Healthnomic jako licencjobiorca jest zobowiązany do uiszczania na rzecz licencjodawcy (WAT) opłaty licencyjnej w wysokości 5% z tytułu otrzymanych korzyści i przychodów związanych z ww. technologią.

- Widzimy olbrzymi potencjał dla tego rozwiązania. Choroby nowotworowe każdego roku odpowiadają za około 25 proc. zgonów Polaków. Naszą misją, jako profesjonalnego podmiotu MedTech, jest czynny udział w poprawie zdrowia i życia pacjentów – komentuje Prezes Zarządu spółki Healthnomic. – O poszczególnych etapach prac będziemy informować na bieżąco – dodaje.

Głównym elementem systemu jest kolumna przesiewowa, w której znajduje się specjalne sito, zadaniem którego jest izolowanie z krwi komórek nowotworowych. Zasadnicze działanie uzyskuje się dzięki podaniu krwi na sito, które dzięki odpowiedniej wielkości otworom jest w stanie wyizolować określone wielkości komórek.

Działalność Healthnomic opiera się na identyfikacji najbardziej perspektywicznych technologii z obszaru MedTech, a następnie ich przejęcie lub licencjonowanie, rozwój do etapu proof-of-concept lub certyfikacji, a następnie komercjalizacja rozwiązania we współpracy z partnerem branżowym.

Jednym z obecnie rozwijanych produktów są wyroby medyczne wspierające leczenie i diagnostykę bezdechu sennego. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na II kw. 2024 roku, obecnie oczekuje on na ocenę w PARP.

Wśród kluczowych celów biznesowych spółki na rok 2024 znajduje się również konsolidacja trzech podmiotów grupy w jedną spółkę, wykorzystanie środków z nowego budżetu UE we współpracy z Euro Invest Group z Łodzi, a także zakończenie projektu z AMC i przejście do etapu certyfikacji. Trwają również rozmowy z międzynarodowym doradcą w kwestii podpisania umowy wspierającej procesy komercjalizacji i następnie sprzedaży rozwiązań.

Jednocześnie Zarząd Healthnomic podtrzymuje plan wejścia na rynek publiczny, poprzez wprowadzenie akcji swojej spółki do alternatywnego obrotu NewConnect. Prace nad Dokumentem Informacyjnym są na zaawansowanym etapie.

O spółce Healthnomic:

Healthnomic S.A. jest hubem technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych, opartym o autorskie rozwiązania, wspierane algorytmami AI. Spółka opracowuje również rozwiązania terapeutyczne dla wybranych chorób. Firma rozwija technologię do etapu komercjalizacji, a następnie sprzedaje ją bądź licencjonuje. Spółka ma w planach wejść na rynek NewConnect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: InnerValue
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.