Komunikaty PR

Grand Tower we Frankfurcie – 47 pięter i systemy Uponor

2020-10-20  |  09:00
Biuro prasowe

Grand Tower to nie tylko imponujący i designerski obiekt na mapie Frankfurtu. Jest to przede wszystkim najwyższy kompleks mieszkaniowy w Niemczech, który zapewnia komfortowe warunki życia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, w tym zaawansowanych systemów instalacyjnych.

47-piętrowy apartamentowiec to przede wszystkim luksus, eleganckie wykończenia oraz zapierające dech, panoramiczne widoki dostępne z każdej strony wieży. Jednak o najwyższym standardzie Grand Tower przesądzają również wykorzystane technologie, dzięki którym użytkowanie budynku staje się wygodne i proste bez negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z takich systemów jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń od fińskiego producenta, marki Uponor.

 – Tak duże i prestiżowe realizacje to nie tylko wyzwanie dla projektantów i architektów, ale także wykonawców, którzy mierzą się z wieloma przeszkodami, jak skrajna specyfika pomieszczeń (np. mieszkania, lokale usługowe), ogromna kubatura czy naglące terminy. Nasze rozwiązania zostały wykorzystane w projekcie nie tylko dlatego, że w 100% spełniają wysokie wymagania inwestorów, ale także zapewniają pełną kompleksowość podczas montażu oraz szybkość i wygodę instalacji. Ponadto w Uponor elastycznie podchodzimy do każdej realizacji, modyfikując i dopasowując produkty do indywidualnych potrzeb projektu. Tak było i teraz, kiedy w początkowej fazie prac musieliśmy dostarczyć na plac budowy po dziesięć stacji mieszkaniowych w każdym tygodniu pracy – podkreśla Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor Polska.

W Grand Tower zamontowane zostały stacje mieszkaniowe, które odpowiadają za transportowanie ciepła i chłodu do pomieszczeń mieszkalnych. Poprzez oddzielenie pierwotnego i wtórnego obiegu grzewczo-chłodniczego każdy z mieszkańców ma możliwość indywidualnej i precyzyjnej regulacji temperatury w apartamencie.

Tego typu instalacje i budynki wymagają rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom, ale też całej konstrukcji, dlatego nasz zespół ekspertów z niemieckiego oddziału zdecydował o oddzieleniu obszaru mieszkalnego od pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu w przypadku awarii systemu, można szybko zlokalizować źródło problemu, nie doprowadzając do unieruchomienia całego obiektu – dodaje Piotr Serafin.

Wieżowiec Grand Tower mieści się w prestiżowej części Frankfurtu. Do dyspozycji najemców oddanych zostało ponad 400 luksusowych mieszkań i penthouse’ów. Budowa kompleksu została zakończona w 2020 roku, a projekt otrzymał wiele międzynarodowych nagród, jak German Design Award i International Property Award 2017.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.