Globalna premiera realme GT3 na targach MWC 2023 – smartfon z błyskawicznym łado
Podczas targów Mobile World Congress 2023 w Barcelonie miała miejsce globalna premiera najnowszego smartfona marki realme. Model GT3 wyróżnia się technologią ładowania o mocy 240W, która zapewnia możliwość pełnego naładowania telefonu od 0 do 100% w niecałe 10 minut.
Począwszy od pierwszej generacji, seria realme GT, oferuje najbardziej przełomowe innowacje technologiczne marki. Modele z serii GT Master zachwyciły rynek swoim wyjątkowym designem nawiązującym do wzornictwa walizki podróżnej. Zaprezentowane w 2022 roku flagowe modele z serii GT 2 były wyrazem dbałości o środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu konsumentom najlepszych podzespołów. Telefony z serii GT3 to stanowią kolejny etap obranej przez realme drogi – tym razem oferując błyskawiczne ładowanie.
- Firma realme została założona w duchu Dare to Leap, a jej misją jest oferowanie konsumentom przełomowych technologii i unikalnego wzornictwa. Wchodząc w swój 5 rok, realme robi kolejny krok w kierunku wyznaczania trendów oraz wzmacnia swoją obecność w świadomości młodych konsumentów – powiedział podczas globalnej premiery Chase Xu, wiceprezes marki realme.
240W: Najwyższy na świecie standard ładowania
Dzięki przełomowej mocy 240W, realme GT3 oferuje najszybszą moc ładowania w komercyjnie dostępnych smartfonach. Naładowanie najnowszego smartfona realme od 0 do 20% pojemności baterii zajmuje tylko 80 sekund. Pełne naładowanie baterii pojemności 4600 mAh trwa tylko 9 minut i 30 sekund.
Innowacje w dziedzinie baterii i ładowania
Jako pierwsza marka w branży, która masowo produkuje smartfon o szybkim ładowaniu 240W, realme zadbało o każdy szczegół i element tej technologii - od bezpieczeństwa ładowania, przez żywotność baterii, po kompatybilność akcesoriów.
realme GT3 posiada trzy maksymalnie rozbudowane chipsety, które ładują się jednocześnie, co skutkuje zwiększoną o 98,5% wydajnością transferu podczas ładowania. Smartfon jest dostarczany z niestandardowym kablem ładującym 12A, który umożliwia korzystanie z technologii najszybszego ładowania na rynku. Rozwiązanie jakim jest podwójne ładowanie GaN, która obejmuje końcowy chipset GaN zarówno w telefonie, jak i w adapterze sprawia, że kostka ładująca jest mniejsza niż adapterach o mocy 150W.
Jednym z najtrudniejszych wyzwań w przypadku ładowania o dużej mocy jest kontrola temperatury. realme GT3 został wyposażony w system chłodzenia cieczą VC o powierzchni 6580 mm2, który pokrywa 61,5% baterii i zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ładowania, nowy smartfon marki zawiera ognioodporną konstrukcję PS3, 13 czujników temperatury oraz 60 warstw zabezpieczeń. TÜV Rheinland przyznał również realme GT3 - jako pierwszemu w branży smartfonowi z mocą ładowania 200 W (lub wyżej) - certyfikat bezpiecznego systemu szybkiego ładowania.
Na uwagę zasługuje fakt, że zgodnie z wewnętrznymi testami laboratoryjnymi, realme GT3 gwarantuje 80% żywotności po ponad 1600 cyklach ładowania. Smartfon wykorzystuje również inteligentne ładowanie, które wykrywa status urządzenia i przełącza stan ładowania na tryb podróży, tryb uśpienia lub tryb samochodowy. Dzięki temu urządzenie pomaga zachować zdrowie baterii i uniknąć jej przeładowania.
Interakcja ze smarfonem na nowo
realme GT3 posiada półprzezroczyste okno obok modułu aparatu. Użytkownicy znajdą w nim polerowane deko procesora, chipset NFC oraz innowacyjny Pulse Interface System z pierścieniem oświetlenia RGB w kształcie litery C.
Czerpiąc inspirację z telefonów dla graczy, Pulse Interface Design w realme GT3 wyświetla różne efekty świetlne w zależności od stanu telefonu. Na przykład, gdy telefon jest naładowany w 20%, wyświetli czerwony efekt oddychającego światła; gdy jest naładowany w przedziale 21%-99%, wyświetli fioletowy efekt; a gdy jest w pełni naładowany, fioletowe światło będzie zawsze włączone. W momencie połączenia przychodzącego oświetlenie szybko miga. Podczas odbierania powiadomień, system oświetlenia wyświetla biały kolor. 10-sekundowe odliczanie przed zrobieniem zdjęcia z opcją samowyzwalacza, sprawia, że telefon wyświetli niebieski, biały i pomarańczowy kolor.
Co więcej, system interfejsu Pulse można w dużym stopniu spersonalizować. Użytkownicy mogą wybierać spośród 25 odcieni kolorów, 2 typów rytmu i 5 trybów szybkości oświetlenia.
Najnowszy smartfon marki wyposażono w procesor Snapdragon 8+ 5G 4 nm, ekran Ultra AMOLED 144Hz o przekątnej 6,74”, a także w system obiektywów – przedni 50 MP z matrycą Sony IMX890 OIS oraz przedni aparat 16 MP. Waga realme GT3 to zaledwie 199 g. Urządzenie działa na bazie systemu Android 13 wraz z nakładką realme UI 4.0.
Od popularyzatora do lidera branży
W oparciu o najnowszy raport ośrodka Counterpoint, realme wiedzie prym w sferze innowacji związanych z szybkim ładowaniem. Marka po raz pierwszy wprowadza takie rozwiązanie w smartfonach w przedziale cenowym poniżej 150 dolarów. realme nieustannie realizuje komercjalizację innowacji w technologii szybkiego ładowania smartfonów. W 2020 roku, modelem realme X7, firmie udało się dostarczyć technologię ładowania 65W, dzięki czemu szybkie ładowanie stało się bardziej dostępne dla szerszej grupy konsumentów. Kolejnym przełomem był smartfon realme GT NEO 3 150W, który w połowie roku 2022 umożliwił użytkownikom naładowanie 50% baterii urządzenia zaledwie w 5 minut
Cena
realme GT3 będzie dostępny w wybranych krajach w różnych wariantach pojemności ROM i RAM: 8+128GB, 12+256GB, 16+256GB, 16+512GB oraz 16+1T, a globalna rekomendowana cena detaliczna zaczyna się od 649 USD.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.